Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apad a tejem. Mit tegyek,...

Apad a tejem. Mit tegyek, hogy ne apadjon el teljesen? Anyatejet és tápszert is kap.

Figyelt kérdés
10 hetes kislányomat 5 hete minden szoptatás után tápszerrel is etetem (orvosi tanácsra). Azért kezdtük a tápszert mert kezdett veszteni a súlyából még csak anyatejet kapott. Eddig 40 ml körül volt tejem, most azonban 10 ml körül van csak. Adjak kevesebb tápszert mint eddig? Vagy más beosztásban adjam neki? Félek, hogy teljesen elapad a tejem.

2014. dec. 2. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Én egyáltalán nem adtam volna tápit. Ha van tejed, felesleges. Ez a "vizes a tejed, stb." szöveg hülyeség. Szerintem a súlyvesztésnek más oka van. Egyébként igen, valószínűleg ezért apad a tejed. Én tanácsot nem merek adni laikusként, viszont a helyedben keresnék egy olyan szakembert, aki szoptatáspárti. Ő biztosan tudna megoldást. :)
2014. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
10ml tej az szinte 0. Addneki amíg van, de ne kínozd magad ezzel. Tápszeren is felfog nőni.
2014. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy mivel tápszert kezdtél neki adni, így mégjobban lecsökkent a tejmennyiség, mivel a babád tápszerrel lakott jól, kevesebbet is szopott.

A tejtermelés is a kereslet-kínálat elvén működik. Próbáld minél többször mellre tenni a babádat, ha így sem lesz több tejed, akkor sajnos marad a tápszer.

2014. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy szerbiai kisvárosan lakok, s itt nem tudok ilyen tanácsadót. Azért kutakodok az interneten. Az orvosom szoptatáspárti valamennyire (tudom hogy két saját gyermekét szoptatta). Szerinted van még visszaút? Visszajöhet még a tej?
2014. dec. 2. 23:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Első baba s nem mertem az orvos utasítását figyelmen kivül hagyni, ezért kezdtük a tápszert. :-(
2014. dec. 2. 23:16
 6/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

A 10ml tényleg szinte semmi. A 40 se volt éppen sok. Nem tudsz fejni (kézzel vagy mellszívóval)? Tudom, nagy terhelés, szoptatás, pótlás, fejés zsinórban, de ha ezt nem teszed, akkor inkább állj át a teljes tápszerre. Az biztos, hogy én se merném egyszerűen kiiktatni a tápszert az orvosi tanács ellenére.

Szóval marad a fejés, és persze szigorúan sokat kell inni és aludni. Könnyű ezt mondani... Remélem, jó alvó a babád.

A lefejt tejet hűtőbe teheted, összeöntögeted, és egy-egy tápszeres pótlást elkezdhetsz kiváltani a lefejt tejjel, ahogy egyre több lesz. Aztán ha minden jól megy, fokozatosan erősödik, ügyesedik a babád, jobban megtanul szopni, és ha már elég tejed lesz, abba lehet hagyni a tápszer pótlást és a fejést is.

És esetleg meleg borogatással vagy meleg zuhannyal öblítsd, masszírozd át a melled szoptatás előtt, akkor könnyebben ki tudja szopni a babád a tejet. Mivel már tudja, hogy nem kell nagyon strapálnia magát, mert úgyis kapja a cumisüveget, próbáld meg tovább mellen tartani, hadd dolgozzon meg a betevőért :) És használj minél kevesebb-kisebb lyukú etetőcumit, hogy ne legyen sokkal könnyebb abból szívnia.

Egyébként szerinted jól szopik? Jól kapja be a mellbimbót? A mellbimbód nem túl kicsi, nagy, lapos, befelé forduló, ami miatt nem is tudja rendesen bekapni? Nem cuppog szopás közben? Mert ha eleve ilyen gondok vannak, akkor esetleg bimbóvédőt is kipróbálhatsz. Igaz, hogy azon keresztül egy kicsit nehezebb kiszívni a tejet, viszont a baba is "rájön", hogyan is kell szopni, és a mellbimbó is hozzáidomul a formájához, később már el is lehet hagyni ezt is.

De még mindig ott a lehetőség, hogy átállsz a tápszerre, jó pár ember felnőtt így, csak rajtad és a szabad idődön múlik, tudsz-e időt szakítani a tejszaporításra. Fejben döntsd el, mi lesz a jó mindkettőtöknek, aztán ha a szoptatás mellett döntesz, akkor kitartást kívánok, nehéz lesz, de ha sikerül, akkor megtérül a befektetett energia. Ha pedig a tápszer mellett, akkor azt, hogy ne rágd magad, a babád boldog és egészséges legyen, ez a fontos!

2014. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
kérdezö, a babádnak már 100-120 ml ket kellene enni 6 szor. 40 ml nekem az elötej volt, a 3.napon. 10 hetesen 700-800 ml tejem volt. rengeteget ittam- 4litert, gyogyszertárban vettem tejserkentö teákat is, meg homeopátiás bogyokat..jaaa és minden szoptatás után még fejtem is, szoptatás után egy orával. igy végül rengeteg tejem lett.
2014. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
lll.hu - itt nézelődj
2014. dec. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A tehnikájával nincs gond, szépen szopizik. Avent mell alaku cumink van, a gyogyszetáros szerint a legjobb, mert dolgoznia kell vele. Szoval ezzel nem kellene, hogy gond legyen. Mindenféleképp szoptatni szeretnék. Teát elkezdem ma inni. Köszönöm a tanácsokat.
2014. dec. 3. 08:18
 10/11 anonim ***** válasza:

A More Milk Plus kapszulát szedtem, ha csappanni kezdett a tejem. Elég drága, de nekem mindig hatásos volt. [link]

Ehelyett lehet inni görögszéna mag teát, ami szintén segíti a tejelválasztást.

2014. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!