Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek valóban az az...

Szerintetek valóban az az egészséges, hogy akár 3 éves koráig szoptatni a babát, vagy elég 6 hónapos korig, és nyugodtan el lehet apasztani?

Figyelt kérdés
Mert szerintem olyankor már vannak kint fogak,és elég fájdalmas.
2010. febr. 6. 21:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
az elapasztást nem javaslom, miért akarnád elapasztani? ha a baba igényli,szoptasd, előbb utóbb leszokik magától,ami lehet 8hósan vagy 1-2 évesen lesz. élvezzétek ezeket az együtt töltött pillanatokat! nem minden fogakkal rendelkező baba harap,bár lehet lesz benne 1-2x részed,ami nem vészes.
2010. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

3 éves korig?! ugyanmár...

ki mond ilyet?! szerintem épeszű ember nem.

szerintem kb. 1 éves korig kellene.

ez a 2-3 éves korig történőszoptatás mostanában lett divat, és nagyrészt lustaságból is fakad.

2010. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Azért a 6 hónap meg a 3 év között van néhány átmenet. Egy éves koráig mindenképpen érdemes ha van tejed, de akár másfélig is, utána viszont már szüksége van egyéb ízekre, tápanyagokra is.
2010. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Lustaságból...:DDDD

Nem abból fakad.Egyébként egy gyerek akkor is tud szopni,ha már van foga,és egyáltalán nem harap.

Én azért szoptattam a lányaimat 3 éves korig,mert nekünk így volt jó.Az utolsó évben már csak reggel szopiztak kicsit,ez egy kis szertartás volt ébredés előtt.

Jó lenne,ha végre mindenki megtanulná a bűvös szavakat:"Én nem így csinálom,de nem szólom le azt,aki igen."Nagyon sok témában lehetne használni a felesleges pocskondiázás és vitatkozás helyett.

Szoptasson mindenki addig,ameddig NEKI jó,és nem addig,ameddig mások szerint jó.Szerencsére nem vagyunk egyformák,ezt kéne már elfogadni.

2010. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
EZt a lustaságot én sem értem. Milyen összefüggést látsz a szoptatás és a lustaság között? Érdekelne. Tényleg. Én nem fedeztem fel párhuzamot közötte, de lehet, hogy azért mert szűk a látóköröm.
2010. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

akkor elmondom a párhuzamot.

egyszerűbb a baba szájába tenni a melledet, mint ételt főzni neki, vagy pohárból, cumisüvegből megitatni.

egyszerűbb a baba szájába tenni a melledet, bármi baja van, bármiért sír, minr megkeresni az okát és segíteni.

egyszerűbb a baba szájába tenni a melledet, amikor éjjel ezerszer ébred, mint segíteni neki átaludni az éjszakát(mert ez most nem divat, t.i. átaludni az éjszakát)

mondom mindezt úgy, hogy maximálisan szoptatáspárti vagyok, a józan ész határain belül.

egyébként pedig én is azt mondtam, hogy 1 éves korig jó szoptatni, nem tudom, miért kellett lepontozni.

talán fáj az igazság.

2010. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Aha, értem.

Én még szoptatok, egy éves a lányom. Minden egyes szoptatás után készítek neki valamifél ennivalót, legyen az reggeli, tízórai, ebéd uzsonna vagy vacsora, tehát ezen a ponton nem érzékelem a szoptatás egyszerűségét. A szoptatást nem használom "megnyugtatásra", minden nap egyforma időpontokban szopik, ha elesik, fáj valamije, nyűgös, hisztis, akkor nem szopik, tehát használva a szavaid "megkeresem az okot", hogy miért sír, és megoldom a problémát, így itt sem érzem magam lustábbnak azoknál az anyukáknál, akik nem tudnak szoptatni.

Üdv: egy éjszakát átalvó kislány cseppet sem lusta anyukája


A kérdezőnek: 6 hónapos korig is elég szoptatni, ha nincs tovább tej, leválasztja magát a baba, vagy valamilyen oknál fogva nem lehetséges tovább a szoptatás. 3 éves korig sem egészségtelen szoptatni, ha a gyermek és az anyukája így kívánja, ez a jó nekik. AZ elapasztást nem tartom jónak akkor, ha a baba még igényelné és az anyukának sincs egészségügyi gondja, vagy egyéb problémája ami miatt el kell apasztani a tejet. EZ az én véleményem, biztosan akadnak mások is, akik erről máshogy vélekednek.

2010. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Te komolyan azt hiszed,h a napi egyszeri,reggeli szopi kiváltja :

-a normális,otthon főzött kaját,

-a pohárból ivást,

-a törődést,

-a vele való foglalkozást,

-az éjszakai alvást??

Ezt még kicsit át kéne gondolni.;)A sokáig szoptatott gyerekek nem evés,ivás,velük való foglalkozás HELYETT szopnak,hanem MELLETTE.Ha te nem akarod,ne szoptass,senki nem akar rákényszeríteni,hiszen az a lényeg,h addig szoptass,ameddig TE akarsz,de aki így tesz,azt nem kéne látatlanban,ismeretlenül leszólnod.

2010. febr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

22.10es, akkor te tök jól csinálod, ez a szimpatikus hozzáállás:)

tök normálisan válaszoltál, és ezek szerint hasonlóan gondolkodunk. örülök.:)


az előtted lévő

2010. febr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:
69%

A vitába most nem mennék bele, mert a legtöbbször felesleges szófecsérlés..

A témához egy korábbi hsz-em, kiegészítve:

Szoptatás = testi ÉS lelki táplálkozás, azaz evés ÉS lelki feltöltődés.

"... meddig van rá (nagy) szüksége a babának/gyereknek. Az első fél év folyamán elsősorban (és ideális esetben kizárólagosan) a táplálékot jelenti számukra, fizikailag és lelkileg egyaránt. A hozzátáplálással párhuzamosan fokozatosan csökken a fizikai táplálék-szerepe (de nem a biológiai értéke!!!), ezt egyre inkább átveszik a szilárd ételek; és/de előtérbe kerül a szoptatás lelki oldala. A szoptatási szakirodalom 1 éves korig mindenképp ajánlja az anyatejes táplálást, eddig az életkorig még döntő részben. Utána már a gyerek és az anya közös "döntése", hogy meddig marad meg. Az 1 éves korig szoptatott babák jelentős részében sikeresen kialakul a szopás iránti lelki igény, ami az anyához való mély kötődést erősíti, és így további időkre fixálja a szoptatást. Hogy ez meddig tart ki, mikor történik meg az elválasztás/elválasztódás, a "jövő zenéje". A kultúrközi vizsgálatok azt tárták fel, hogy a föld "összes" népe, törzse esetében kb. 6-8 éves korig minden gyerek leszokik a szopásról. A mi kultúrkörünk az ajánlott 2 éves korral (WHO-ajánlás) egyáltalán nem túlozza el a dolgot az összeshez képest. :) De persze a köz szemével nézve nyilván fura lenne a mi világunkban egy kisiskolást szoptatni. (Más kérdés, hogy elméletileg sem testileg, sem lelkileg nem lenne ettől baja.) De hogy ki mennyire fogadja el ezt az ajánlást, mennyire ért vele egyet, már egyéni. Én úgy látom, hogy mindkét oldal a saját igazát látja bizonyítottnak a saját gyakorlatában: aki rövid távon szoptat, az általában ezt tartja jónak, aki hosszún, az meg azt. Végülis neked kell eldöntened (vagy majd eldől menet közben), hogy melyik felé billen a mérleg.

De akármeddig is szoptatsz, a tejed végig egészséges, tápláló és hasznos a gyerkőcöd szervezete számára, a lelki feltöltődés pedig teljeskörűen támogatja a fejlődését.

Az ANYATEJ maga fél éves korig "LÉTSZÜKSÉGLET" (lenne), 6-12 hós korig DÖNTŐEN FONTOS, utána pedig FONTOS ILL. JAVASOLT.

A SZOPTATÁS maga pedig végig FONTOS ÉS JAVASOLT, ameddig csak van."

2010. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!