Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy gyereket tényleg mindenkép...

Egy gyereket tényleg mindenképp fél évig kell szoptatni, akkor teljesen egészséges lesz?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 11:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

A szoptatás nem csodaszer, hogy bármi is a baja ha szoptatod fél évig akkor mindenképp egészséges lesz. Ez így butaság.

De sokkal egészségesebb a szoptatás mint bármelyik tápszer, sokkal teljesebb, tökéletesebb tápláléka a babának, és bizonyítottan segít megelőzni egyes betegségeket. Fél éves koráig pedig a gyermek minden igényét 100%-ig kielégíti.

2011. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Franckarikát. A szoptatás nagyon fontos dolog, ellenanyagok és kötődés miatt is, de nem jelenti azt h attól mert valaki szopis attól ő lesz Sebezhetetlen. Az én lányaim 6 hétig kaptak csak anyatejet, szóval tápisok és sokkal jobb ellenállóképességük van mint a korabelieknek, gyakorlatilag orvost csak státuszvizsgálatkor látnak, de ez lehet alkati, ill. egyéb dolog is.
2011. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
ez így nem teljesen igaz.fiam fél évig kizárólag anyatejet kapott,illetve egy éves koráig szoptattam.ahogy abbahagyta,minden hónapban beteg volt.most tart a kivizsgálás,mert nyolcszor volt nyolc hónap alatt felső légúti betegsége.de szerintem akkor is beteg lett volna,ha tovább szoptatom.az ellenanyagok miatt véd valamilyen szinten,de nem csodaszer
2011. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Ez hülyeség! Szerintem nagyban függ, hogy milyen géneket örökölt a gyerek. Én 3,5 hónapig szoptattam a fiamat, és még soha nem volt beteg. Jövő hónapban lesz 2 éves.
2011. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Miért olyan felkapott az ilyen "fél évig szoptassunk gyerekünkért" kampányok?
2011. jún. 22. 12:15
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

-természetes

-fajazonos

-immunanyagok vannak benne

-összetétele tökéletes, az életkornak sőt napszaknak megfelelően változó

-erősíti a kötődést

-fejleszti az állkapcsot, későbbi beszédtanulást alapozva meg

-az anyának is előnyös, csökkenti a mellrák kockázatát

-olcsó

-steril

-mindig kéznél van, azonnal, éjjel is


csak ennyi előnye van, csak ezért felkapott :D

2011. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Születésétől fogva tápszeres volt a gyerkőc. A szomszéd házban ugyanaznap született baba pedig anyatejes.


Az én gyerekem 2 év alatt 2 alkalommal volt beteg, egyszer az apja hozta haza a "dögvészt" egyszer pedig a nagyi "anyós".

A szomszéd anyatejes baba pedig a 2 év alatt többször járt orvoshoz (az is ugyanaz) mint játszótérre.


Szóval erről ennyit. Megjegyzem az anyatej csak akkor jó és tápláló, ha az anyuka úgy táplálkozik!

2011. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Na ez megint érdekes lesz.Még egy tápszer kontra anyatej téma
2011. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
na megint egy vitaszító kérdés....
2011. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Miért?

Én még csak 19 vagyok és férfi, csak érdekelt mennyire igaz. Mindig ezt magyarázzák a TV-ben mindenhol, mondom rákérdek azért.

2011. jún. 22. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!