Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptató anyukák, ti mit esztek?

Szoptató anyukák, ti mit esztek?

Figyelt kérdés
Annyi minden van tiltólistán, ha az ember szoptat, hogy számomra nagyon nagy nehézséget okoz a változatos étkezés ennyi tilalom mellett. Hozzá tartozik, hogy a húst nem nagyon szeretem, tehát marad a zöldség meg a szénhidrát, de zöldségből minden második ellenjavallt, ráadásul még hasfájós is a kislányom. Ti miket szoktatok enni?

2015. jan. 19. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:

én vitamint szedek épp emiatt így az hogy mit eszek, fontos de nem kell amiatt aggodnom hogy kihullik a hajam ha nem eszek meg pl két tonna halat.

amugy az en babam csak a zoldbab es a karalane fujta fel eddig.

reggelire piritost eszem felvagottal, es neha hagymat. inkabb nem eszem bolti agyon vegykezelt zoldseget.

ebedre a melyhutobol szedem elo a kertben megtermett dolgokat. altalabam hust ceklaval, repaval krumplival brokkolival rizzsel, vagy ha kevesebb a tejem akkor spagettit cukkinivel padlizsannal kukoricaval vGy gonbaval. ezek se fujjak fel. vacsira szinten stendvics. gyumolcsot eszem eleg sokat, alma narancs korte....szoval szerintem azert lehet eleg sok mindent enni.

igyal citromfu teat, nyugtatja mindkettotok gyomrat raadasul tejserkento.

2015. jan. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A neked is káros dolgokon kívül ésszel mindent ehetsz - babája válogatja, okoz-e bármit, de ezt (szerintem) jobb kitapasztalni, mint mindent megvonni. Elvileg a későbbi allergiák esélye is csökken, ha az anyatejben "kapja" először. Aztán meg vígasztaljon :/ hogy sok baba akkor is hasfájós (klasszikusan 3 hós koráig), ha anya diétázik.

Én egyébként magam miatt nem ehetek gabonát és tejtermékeket, úgyhogy marad a zöldség, gyümölcs és sok hús meg magok. Második babámnál eddig egy egyszeri mustár-evés után volt reklamáció 8 hónap alatt. Az első gyerekemnél még mindent ettem, de ő kiegészítésként tápszert is kapott egy darabig - és tán attól volt hasfájós minden nap menetrendszerűen 5-től 6-ig, mert mire újra csak anyatejes lett, megszűnt (de lehet, hogy magától is kinőtte volna).

2015. jan. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos már az elején azt mondta, hogy ehetek bármit. Persze nem csípős és nagyon fűszeresekre gondolt.
2015. jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyél bármit, a babád úgyis jelzi majd, mi nem tetszik neki. Amire hasfájással reagál, azt kihagyod.
2015. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!