Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Koraszülött babámnak kell...

Koraszülött babámnak kell fejnem. Hogyan gyorsitsam a tejet igy hogy nem szopja?

Figyelt kérdés
Tegnap császároztak a 28.-hétben. Nagyon fontis lenne neki az anya tej! Kérem aki tud bármilyen tanácsot elfogadok! Szeretném megmenteni őt.

2015. jan. 25. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Próbáld a szaporító fejest. Először 7-7, 5-5, 3-3 és végül 1-1 percig fejjél mindkét melledből felváltva (folyamatosan 32 percig). Csináld sokszor naponta, sok folyadék és nyugi! MInden rendben lesz, drukkolok!
2015. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vsz várnod kell még 1-2 napot,h meginduljon. Mellszívó, tejszaporító teakeverék biztos segít, és igyál sok folyadékot.
2015. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szorítok Nektek, minden rendben lesz :)
2015. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jó a szaporító fejés és a rendszeresség is,tehát 2 max 3 óránként fejjél. Meg fog szépen indulni ugyanúgy,mintha szopizna. Meg az elején úgyis olyan keveset kapnak enni,hogy pár nap múlva lesz is elég tejed neki, utána meg nem győzöd majd a sok tejet lefagyasztani. Én ezt végigcsináltam,26. hétre született a drágám.
2015. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
a legjobb a kórházi mellszívó (mini manóban lehet bérelni) és ahoz én dupla szívófejet vettem, 2-t egyszerre fej. nekem nagyon bevált! arra figyelj,hogy éjszaka is fejj. ha ráérsz akár 2óránként is fejhetsz nappal (ha már beindul ezzel a mellszívóval 10perc) éjszaka meg 3óránál ne telljen el több. én csináltam olyat,hogy 2órát fejtem esténként alvás előtt,de amíg érzékeny a melled még óvatosan! (elfog múlni később) meg olyat is,hogy fél órás szünetekkel fejtem. egyenlőre annyit fejj, amit bír a melled, és használj mellbimbókrémet. ne aggódj, olyan keveseket esznek még ilyenkor!!! meg beindulhat bármikor, nekem a kórházba semennyi nem volt, de amint hazaértünk sírni kezdett, és csöpögött az egyikből, másnap a másikból. jó, nehezen volt az elején, de fel lehet szaporítani, ne aggódj.próbálj pihenni amennyire van lehetőség, és igyál sokat.
2015. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem is mellszívóval kellett megindítanom a tejtermelést korababámnak.

Én nappal 3 óránként, éjjel pedig legalább 2x keltem fejni. Nem volt semmi rendszer benne, csak fejtem legalább 20-30 percig géppel. A 4. nap indult be úgy igazából, 1,5 hét múlva pedig már cumisüvegszámra öntöttem a csapba annyi tejem volt.

Fontos a rendszeresség. Tudom, hogy nehéz még a felkelés is, de ez most a babád érdeke! Nappal és éjjel is fejni KELL!!!

Kitartást és minden jót kívánok!

2015. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én napi 3-4 csésze laktoherb teát ittam, és sok-sok folyadékot, legalább 4 litert.
2015. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Első körben adj magadnak időt a felépülésre és arra is, hogy meginduljon a tejed. Ehhez igyekezz rendszeresen enni, sokat inni és pihenni.

Elektromos mellszívót használj, az jobb. Két óránként 15-15 perc mind a két mellen. Előtte finom mozdulatokkal masszírozd át a ciciket, kérj segítséget a csecsemősöktől, mutassák meg a kézi fejést, amivel a mellbimbót is tudod ingerelni, kicsit edzeni és utána jöhet a gép.

Eleinte pár csepp előtej lesz csak, de ezen nem szabad elkeseredni, lesz az több is.

A szobatársamnak is Pic-re került a babája, ő mesélte, hogy lassan, de fokozatosan indult be nála a tejcsi, első fejésnél 5 ml, estére már 10 ml. Másnap 20 ml, aztán 30 ml és mire hazamehettek már 90-100 ml mennyiséggel ment haza, addigra a baba már több anyatejet kapott a Pic-en, mint tápszert.

Amint az állóképességed engedi, menj a babádhoz! Mindkettőtöknek nagyon fontos, hogy együtt legyetek. Ha az orvos engedi, kenguruzzatok (a mellkasodra fektetik a babát, betakarnak benneteket egy hintaszékben, vagy félig fekvő székben).

Tudom, hogy nehéz, de első sorban a baba növekedése, gyarapodása legyen a cél. Ne görcsölj azon, ha nincs tejed, az a fontos, hogy a baba egészségesen hazamehessen veletek!

2015. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

az én lányaim nem voltak koraszülöttek, de nem tudtam őket a kürházban szoptatni, hiába volt tejem. hétfőn szültem, szerdán indult be, de úgy, hogy elkezdetem kézi mellszívóval fejni. másnap már 40 ml jött le egyben, ami elég sok, és mondom, nem szoptattam. 1,5 hétig ment így, tápot nem kaptak, aztán a "nagyobbik" elkezdett cicizni, a kisebbikük picit később, de addig is fejtem és utána is, a "felesleget". 6 hónapig szoptattam, 1 hónap után kaptak tápszeres kiegészítést. szóval nekem a kézi mellszívó nagyon bevált!!

kitartás nektek!!!


egyébként lehet anyatejet venni, esetleg ennek kérdezz utána, mit javasolnak.

2015. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
és azt hiszed, eltúlozzuk, de nem, nagyon nagyon nagyon fontos a sok (!!) folyadék, lehetőleg víz, és a rendes étkezés. nekem a pizzától annyi tejem volt...
2015. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!