Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik a szoptatás mellett...

Akik a szoptatás mellett tápszeres kiegészítést is kellett, hogy adjanak, mennyi ideig tudtak szoptatni?

Figyelt kérdés
Létezik olyan, hogy tápszeres kiegészítés mellett is lesz előbb-utóbb annyi teje valakinek, hogy elhagyhatják a tápszert, vagy ilyenkor törvényszerű az elapadás?

2015. febr. 23. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom nehezen szopizott sajnos. Nem akarnám részletezni, de a lényeg, hogy a mellbimbómat nem érzékelte sehogysem...így bimbóvédővel szoptattam egy ideig, aztán végre ráérzett a szopizásra (bár ekkor sem lett nagy szopis), és próbáltam a tejet szaporítani a gyakori szoptatással és fejéssel, de valahogy nem ment. Így kapott kiegészítést, ami egyenes arányos volt azzal, hogy a szoptatások csökkentek, a tápszeradagok nőttek.

Végül 7 hónapos koráig tudtam kihúzni a szoptatást, de amúgy 3 hónapos korától kapta a tápszeres kiegészítést.

2015. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

ha gyakrabban szoptat az ember literszámra issza a laktoherb teát, esetleg megveszi a tejhozó tablettát(nekem volt, de elfelejtettem a nevét)akkor igen is több tej lesz.


mi ott csúsztunk el, hogy nappal alig vol tejem, a baba meg nappal evett inkább, éjszaka aludt, hiába fejtem, akkor is mindig csak éjszakára "durrant be", ráadásul elkényelmesedett a baba, csak rövid ideig szopizott, hogy kaphassa a pótlást, aztán meg elegem lett a hajnali fejésekből, érdekesen vette ki magát, hogy más a baba miatt kell hogy kelljen, én meg kelek szorgosan a baba meg csak húzza a lóbőrt.


így 6 hónapig húztuk ki, hogy utsó 2 hónapban már csak reggelre kapott a.tejet, meg este

2015. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez elég változó. az én fiam az elejétől kezdve nem akart szopizni, így a tejem sem indult be rendesen hiába próbálkoztam, fejtem megállt egy mennyiségnél, ami mellett kellett tápszer...és egyre kevésbé fogadta el a cicit. el is apadt, kb 1hós koráig kapott anyatejet, de az utolsó 1-2 hét már ordításba fajult a szoptatás.
2015. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az első egy hónapban pótoltunk kb feles arámyban, közben fejtem napi kétszer, háromszor, ittam a szopi teat, szedtem a more milk tabit. 8 hetes korára annyi tejem volt, hogy elhagytuk a tapszert. most 7 hos es még mindig van tejem.

es igen, elhagyhato a tapszer az esetek 90 %-àban, csak egy anyuka kell hozzá, aki szoptatni szeretne.

2015. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt egy baba, akinek napi 6 dl anyatejet adtam minden nap, mellette szoptatta az anyukája. Kb. 5 hónapos volt, mikor egyre kevesebb tejet tudtam neki küldeni. Mire befejeztem a tejadást, mondta az anyuka, hogy a gyakoribb szoptatástól elegendő teje lett.
2015. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mi tápszeresen jöttünk haza,otthon lövellt csak be a tejem,és akkor se volt még sok. kaptam a hülye tanácsokat,hogy csak 3 óránként etessek,meg egyszerre egy mellett fejjek 3 óránként,hogy 6 óránként legyen lefejve mert annyi a termelődési idő. (kórházi nővér mondta) úgyhogy ami volt is elkezdett apadni. jött a cumizavar,nem is szopott már semmit. 1 harmadnyi tejet tudtam összekaprani neki naponta. 3hetes korában vettem szépen neki medela calam üveget,azzal már másnap szopott. aztán nekiláttam a szaporításnak. 1 óra szopi minden alakalommal,aztán kapott pótlást csak. utána egy óra fejés. megint egy óra szopi. pótlás,egy óra fejés. mikor már jobban aludt este, 2 órás fejést csináltam lefekvés előtt. (dupla szívófej+gépi mellszívó) 3 hét alatt vagyis hat hetes korára értem el,hogy elhaggyjuk a tápszert. megjegyzem neki óriási étvágya volt, 1 hetesen már egy decit is megevett,úgyhogy kellett alkotnom. folytattam a szaporítást,hogy többletet csináljak,az eredmény 120 literes mélyhütő tele,plussz kisfagyasztó. (nem kell mondani minek tettem el ennyit,mert voltam beteg és nagyon jól jött akkor) éjszaka a mai napig kelek fejni. a lényeg az,hogy ha nekilátsz,hacsak nincs tejmirigyelégtelenséged nagy az esély arra,hogy elé legyen a tejed. a pótlást mindig szoptatás után add oda,és az éjszakai fejést/szoptatást se hagyd ki. van akinek nincs szüksége arra,hogy éjszaka fejjen,de én pl.az a típus vagyok,akinek küzdenie kell érte állandóan. (ha párszor elalszom éjszaka már kevesebb van) nem fog elapadni a tejed,ha odafigyelsz,sőt lehet több is.
2015. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom szopizott volna, de sajnos nemigen volt mit. 5 hétig tudtam szoptatni, illetve addig volt annyi tejem, hogy lehetett egyáltalán mérni. Pedig ittam a tejserkentőket, pihentem, amennyit tudtam, igény szerint tette mellre, akár másfél óránként is, fejtem is, de semmi eredménye nem lett. Mi úgy csináltuk, hogy először szopizott, előtte-utána mértem, és csak utána kapott pótlást. Nekem 30 ml volt a rekordom, ennél több egyszerűen nem lett. Az 5. hét végére egy nap alatt jött össze kb. 10 ml, akkor hagytuk abba. Ideges volt a gyerek is, én is, nem volt értelme tovább szenvedni vele. Másnapra már egy csepp tejem se volt.:/
2015. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld! :)
2015. febr. 24. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!