Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szedett valaki antidepresszans...

Szedett valaki antidepresszanst szoptatas alatt? Mi a jobb ha szopi alatt szedem vagy ha abbahagyom miatta a szopit? (4 honapos)

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 22:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez szép és jó,hogy a baba mindent pótol, csak sajnos a pszichés betegségek elég alattomosak, és van biológiai magyarázatok. Az egyik pl. lehet,hogy nem úgy állítja elő a dopamint az agy, ahogy kellene.

Én pl. szorongásos pánikbeteg vagyok. Eddig valahogy megoldottam gyógyszer nélkül, de sokszor nem voltam, vagyok jól. Van egy fiam, és most jön a tesó. És sajnos már két rohamom is volt. Hiába tudom én,hogy itt az imádni való fiam, meg,hogy jön a tesó, rendben az életem stb. Sajnos ez nem mindenkinél működik. És nyilván tudom,hogy most gyógyszert nem szedhetek, de ha a szülésig nem javulok, vagy Isten ne adja rosszabb lesz, egy percig nem fogok foglalkozni a szopival,hanem irány a doki, és ha kell a bogyó, akkor kell. Még mindig jobb egy összeszedett anya, mint egy idegroncs.

2015. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és azért vágtunk bele a tesóba, mert már lassan egy éve, csak minimális tüneteim vannak, gondoltam, biztos nem leszek rosszabbul. A fiammal semmi bajom nem volt. És tessék!
2015. márc. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi hogy megosztottad velem/velunk hogy nalad mi a helyzet! En is ugy vagyok vele hogy ha egyszer kell a bogyo akkor kell... De azert jo lenne meg par hetig/honapig kibirni nelkule amig tart a szopi. De ha ugy erzem vagy a kornyezetem szol hogy mostmar ez igy nem mehet tovabb, akkor nincs kifogas. Szeretnek teljes erteku anyukajuk lenni a gyerekeimnek, nem pedig egy magaba roskadt idegroncs.
2015. márc. 2. 14:55
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Sportolj! Futás, kocogás, biciklizés. Egy forintba nem kerül és hasznosabb, mint a bogyók.
2015. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
88%
Az én kislányom pont 4 hónapos volt, mikor elkezdtem az antidepresszánst szedni, de nekem azt mondta a pszichiáter, hogy abba kell hagynom a szoptatást. Kezdetben olyan gyógyszert kaptam, ami mellett még lehetett szoptatni, és egy hónapot kaptam, hogy a szoptatást befejezzem. Nehéz volt, de meg lehet csinálni. És igaz az, hogy itt az egyszerű "szedd már össze magad" nem működik. Én sajnos többször is kerültem kórházba a betegségem miatt, de már pár hónapja mondhatom teljesen rendben vagyok.
2015. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha nem ilyen pszichiáterellenes társadalomban élnénk, és végre felfogná mindenki, hogy ez ugyanolyan betegség, mint a testi betegségek. Van, hogy gyógyszeres kezelés kell, olyankor nem segít se a citromfű, se a csecsemő, sem a bükkszentkereszti füvesember.

Jobbulást, kérező!

2015. márc. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a megerto hozzaszolasokat! Tenyleg nehez ez, a sajat kornyezetemben is inkabb a "pszichiaterellenes" legkor uralkodik sajnos. Nehez igy... Minden reggel ugy kelek fel hogy na ma jobb lesz... Azutan este csalodattan fekszem az agyban hogy nem tudok elaludni, mert azon jar az agyam hogy mit csinalok rosszul.. Aki nincs benne ebben nem nagyon ertheti meg. :( igy is egy lelki tehernek erzem hogy miattam onzoen elveszem a kisbabamtol az anyatejet . De mar amugy sem lenne tul sok ( lehet hogy a sok idegesseg es negativ erzes miatt). Sosem gondomtam volna hogy egyszer ezt mondom de mar varom hogy vege legyen a szoptatasnak. Mar csak este es reggel van...
2015. márc. 5. 09:13
 18/19 A kérdező kommentje:
A sport nagyon jo otlet, regebben is segitett, es ezert nem kellett szednem az elso gyermekem utan. De most folyamatos idohianyban szenvedek... De valahogy mindenkepp be akarom iktatni, csak most meg el sem tudom kepzelni hogyan...mikor lenne idom...
2015. márc. 5. 09:15
 19/19 anonim ***** válasza:
D-vitaminnal még próbálkozz meg esetleg, mindenki hiányban szenved, főleg így tél vége felé.
2015. márc. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!