Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babámat várom, annyi...

Első babámat várom, annyi mindent olvastam már a neten, de erre nem találtam választ, remélem itt segit valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Szóval... vettünk már MAM-os cumisüveget olyat, amihez nem kell külön a sterilizáló, szeretném is ezt a márkát használni,természetesen ha elfogadja majd a baba is.

Mellszívóról viszont az Avent-os kéziről olvastam eddig a legjobbakat, szeretnék is venni a biztonság kedvéért, hogy ne kelljen apára bízni, ha esetleg mégis kellene. A kérdés: a cumisüvegnek és a mellszívónak egy márkának kell lennie, vagy hogy van ez? Mármint gondolom a tej az üvegbe megy majd közvetlen.

Bocsi ha hülyét kérdeztem.. :D



2015. márc. 14. 18:38
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Kedves 07:10-es válaszoló!

ELőször is köszönöm a választ.

Akkor a mellszívót is sterilizálóval kell fertőtleníteni?

2015. márc. 16. 17:35
 12/25 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem ítélkezett, nem is értem a reakciódat, miért kellett ilyen támadólag válaszolni, egy ártatlan tanácsra...

Nekem pont ez jutott eszembe, hogy minek bevásárolni egy csomó cumisüveget, ha szoptatsz. A mellszivónak pedig nem csak az a szerepe, hogy leszivod, ha apa eteti, hanem hogy szinte minden szoptatás után fejed az elején, mert annyi tejed lesz, hogy ne feszüljön, nehogy tejlázat kapj.

Én pl. az összes tejet lefagyasztottam, cumisüvegre soha nem került sor. De azért a biztonság kedvéért volt egy a szekrényben..., de a pici nem is tudott belőle inni, egyszerűen nem szívott rá, nem fogadta el...

2015. márc. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Szia! A MAM-os cumisüveget lehet sterilizálni önmagában is, de ez csak vészhelyzeti megoldás, mert ez csak konkrétan a cumisüveg belsejét és a cumit sterilizálja! Viszont, ha tápot kell adnod neki (sajnos én, mind a kétszer így jártam), akkor macerás, mert kb. 2-szer annyi idő alatt lesz megfelelő a hőmérséklet, mint az Aventos cumisüvegnél! Mellszívóról nem tudok tanácsot adni, mert sajnos nem volt annyi tejem, hogy tapasztalatot szerezzek! Vegyél mikrós sterilizálót (de jól nézd meg, mert nem mindegyik fér bele egy kisebb mikróba, ajánlom a MAM-ost), cumisüvegnél az Avent-es és hozzá MAM-os cumi! Igen, nem egyforma, de illeszkedik és a MAM-os jobban hasonlít az emlőre, ami nem mindegy! Ha leszel olyan szerencsés, hogy lesz tejed, akkor mindenféleképpen fejned kell, de egy biztos tesco-s mellszívót ne vegyél!!! Elolvad a mikróban! Sok sikert!
2015. márc. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Még egy gondolatot hadd tegyek hozzá az előttem károgókhoz! A szoptatás nem akarat kérdése, ha nincs tejed, fejre állhatsz, akkor se lesz! Attól még te nem vagy rossz anya, bár ez a beteg társadalom bűntudatot akar ébreszteni benned! És igen a mai társadalomnak megvan az áldásos hatása is, miszerint apának is meg kell adni a lehetőséget, hogy kivegye a részét a legbensőségesebb folyamatból, az etetésből! És igen, szoptatni nem tud, tehát marad a cumisüveg! Az meg elég begyöpösödött elv, hogy ha cumisüveget veszel, akkor nem akarsz szoptatni! Ha nem arra "tartod" a férjedet, hogy takarodjon dolgozni és keressen pénzt, hanem boldog családot akarsz, akkor kötelességed megadni apának a lehetőséget, hogy megetesse a babáját, bepelenkázza (még akkor is, amikor ott állsz mellette, árgus szemel figyelve, hogy mit csinál) és ehhez kell a cumisüveg is! Apának is tudnia kell, hogy miért húzza az igát, hogy érezze a szerepe súlyát! A károgók meg ne csodálkozzanak azon, hogy apa fél év után beadja az unalmast! Dolgozik, a gyerekkel nincs lehetősége foglalkozni, az asszony fáradt, semmi öröm nem jut, miért akarná csinálni? Miért ne etethetné meg cumisüvegből, aztán nézhetné a boldog, mosolygó arcocskát, hogy jóllaktam és megszorítom az ujjad! Te boldog vagy ebben a szituban, apától miért vennéd el csak azért, mert cumisüvegből kell ennie? Ettől nem fog leszokni a szopizásról, ez egy beteg marhaság!
2015. márc. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

9-es válaszoló vagyok. Most azért kinyílt a bicska a zsebemben. Nem azt kérdeztem, hogy miért nem akarsz szoptatni. Két normális kérdést tettem fel. Az elsőt meg is válaszoltad, igaz elég fura hangnemben. A másikra pedig ha azt írtad volna, hogy nem, az sem izgatott volna. Úgyhogy nem én károgok.

Az Aventhez eleve van cumi is, de ha a MAM-osat használod, akkor simán áttöltöd és kész. A mellszívó a tejtermelés beindítására is kiváló.

Azt még leírom, hogy apuci 2x használta összesen a cumisüveget, mert azt mondta macerás. A megfelelő hőfok eltalálása nem egyszerű. Egyszer meleg lett, másik alkalommal hidegebb, mint kellene, így a babának már nem kellett. Vagy nem cupákolta be rögtön az egészet és ezért lehűlt. A másik a mennyiség miatt. Lefejtem nekik egy teljes Aventes üveggel, és még utána is evett volna, de a párom megijedt, hogy sokat eszik, vagy hogy lukas a gyerek. Pedig nem egy kétségbeesős. Ezért inkább úgy döntött, hogy jönnek velem. Ha éhes megetetem, utána ő vigyáz rá.

Már csak arra használjuk a cumisüveget, ha netalántán homeós bogyókat kell beadnom.

Én császáros voltam, és emiatt 4. napra indult be a tejem. A csecsemősök nagyon segítőkészek voltak, de ahogy ők mutatták, úgy 4 kezemnek kellett volna lennie. Még a kórházban sikerült megtalálnom azt a fogási/tartási pozíciót, ami nekem is és a babának is jó volt. Onnantól nagyon ügyesen szopizott.

Aki viszont károg, az az előttem hozzászóló.

A kötődést, a bensőséges kapcsolatot nem csak az etetéssel lehet elérni. Amint hazaér/t az apja, ő pelenkázza, övé az esti fürdetési ceremónia, picinek büfiztette, rajta aludt el, és még sorolhatnám. És imádják egymást, pedig az etetést rám bízza.

2015. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Ditta323 ***** válasza:
Cumisüveg ha szoptat az anya akkor is jól jön, mivel cumisüvegből nem csak tápszer és anyatej adható. (Mondják, hogy az anyatej szomj oltó, hát nem tudom, mikor bukott a lányom akkor adtam neki egy kis vizet, meg amúgy is adtam, akkor később lehet egy teás és egy üdítős cumisüveg.)
2015. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Kedves karogó 14-es...(gondolom magadból indultál ki)!

Nincs azzal semmi gond, ha valaki nem tud szoptatni, de ezt előre nem tudja a kismama. Ezért fölösleges bevásárolni cumisüvegeket (1 db elég). Bocsánat, ha valaki szoptat, és nem bízza az apára ezt a nemes feladatot, ezen kívül még rengeteg mindent tud az apa csinálni a kisbabájával. Egy jól szopó baba pedig nem iszik se teát, se vizet, semmit..., elég az anyatej. Ha mégsem, akkor ráér bevásárolni több cumisüveget. Bár tény, arról, hogy melyiket érdemes, jobb előre tájékozódni...

Nekem van olyan gyerekem amelyik elfogadta a cumisüveget, hajlandó volt inni nyáron, de van olyan is, aki nem volt hajlandó rászivni. Ordított, ha csak közelítettem az üveggel, és nem cicit kapott. 11 hónapig a vizet sem fogadta el, semmit!

Értsétek meg: nincs olyan, hogy tuti jó megoldás! Van olyan gyerek akinek a cici a legjobb, van amelyik nem fogadja el, vagy nincs teje az anyának....., annak a cumisüveg. Felesleges ilyen stílusban írkálni!

2015. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!

Igen, magamból indultam ki és a válaszom a 9-esnek szólt! És igen én is csak egy cumisüveget vettem a biztonság kedvéért! Amikor hazajöttünk a kórházból a gyerekorvosunk pont szabin volt, a másik meg úgy érezte, hogy köszöni ő nem fog a másik helyett kijönni hozzánk az első héten, ezért a kórházban, ahol szültem, a csecsemősőket kértem meg, hogy nézzék meg a súlyát meg, amit ilyenkor szokás, onnan már recepttel távoztunk sajnos! Pedig kedves volt a csecsemős, mert bevitt egy szobába, leültetett, mondta mutassam meg, hogy csinálom, segített, mutatta magyarázta, ott ült velem 40 percet és az eredmény a nagy semmi volt! Igen, ő akart szopizni, de sajnos nem volt elég. Ezután jött a szokásos: fejés! Minden nap, 2 hónapon át naponta 3-5 alkalommal, 2 órás szenvedés és az eredmény 5-10ml! És persze kaptam a gusztustalan megjegyzéseket, hogy azért nem szoptatok, mert nem akarok! És ez piszkosul dühítő, azok után, hogy mit meg nem tettem, hogy sikerüljön, ráadásul olyanok dumáltak, akiknek fogalma sem volt semmiről!

És igen, rengeteg dolgot csinálhat még apa a gyermekével, de ahogy te is fogalmaztál ez egy nemes feladat (talán a legnemesebb), és én nem hiszem, hogyha lett volna tejem és tudtam volna szoptatni (ami azt jelenti, hogy le is fejtem volna belőle, akárcsak később a főzelékekhez), akkor apa nem kérdezte volna meg, hogy nem etethetné-e meg ő? Biztos, hogy megkérdezte volna, mert este munka után, mindig ott ült mellettünk szoptatásnál és megjegyezte, hogy irigyellek, én is szeretném megetetni! Én nem mondtam volna, hogy ezt nem bízom rád!

2015. márc. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

17- es vagyok:

Te nagyon érzékeny vagy a témára, mert nem tudtál szoptatni, pedig szerettél volna. De felesleges! Mindent megpróbáltál, és ez a lényeg!


Különben egy szopós babát ne etessen az apja cumisüvegből, az csak szopizzon, ha tapszeres, az más. Bár az enyém, amikor már tapszert kapott, azt sem fogadta el mástól.

2015. márc. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Kedves "Károgó"!

Hiába nyílt ki a zsebedbe a bicska, ha ezt a választ nem is tőlem kaptad. De egy a véleményünk úgy látszik, a másik hölggyel. Annyira unalmas, hogy valaki feltesz egy kérdést, és egyből megy a fikázás, hogy ugye neeeeem ezt meg azt akarod csinálni?

Senkinek semmi köze nincs hozzá hogy a másik gyereke mit eszik. Csak páran annyira unatkoznak itt gyesen, hogy itt élik ki magukat, mások kioktatásában. Mivan ha valaki nem szoptat? A saját választása. Semmivel nem vagy rosszabb ember szerintem. Pont!

2015. márc. 28. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!