Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig sem mertem oltatni de...

Eddig sem mertem oltatni de ezek utánn? Valahol olvastam hogy meghaltak az oltoanyagtol. És ezt a cikket találtam.

Figyelt kérdés
[link]
2009. dec. 2. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy létező kockázat, az az influenza oltást követően 4-8-szorosára nő egy nagyon ritka (1fő/100 00 ember) , de súlyos, bénulást is okozni képes neurológiai betegség, a Guillain Barre szindróma gyakorisága. Tehát 1/100 000 amúg yis beleesik,s így 5/100 000. Amerikát 2006-ban végigoltották, s ötezren rögtön ezek lettek. (Vagy ötven, akkora .)De nálunk: eddig volt

10 000 000-ból 100 ember GBS-es, s ha mindenki oltat, akkor lesz 500 ilyen ember. Annak a négyszáznak pech!

2009. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érdekesség:

[link]

2009. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy a magyar vakcinát nyilvánították a legjobbnak. Nem kell félni. Viszont ha megkapod a vírust abban nagyobb valószínűséggel fogsz meghalni, mint a vakcinától.
2009. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó. Nem tudom kinek fogadjam el az érvelését. Eddig 100%-ban elutaditottam de tegnap a kismama miatt elbizonytalanodtam. Félek az oltátol is de attol is hogy rosszul döntök és baj lesz. A legnagyobb dilemma a 3,5 éves gyerekem oltása.
2009. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én beütöttem a keresőbe itt hogy h1n1 és sok mindent kidobott van egy csomo érdekes dolog most fedeztem fel hogy ilyet is lehet itt igy keresni...hasznos.Tuti nem oltatok le van irva hogy 4 nap alatt tulesetek rajta stb és hogy nem csak h1n1 van hanem pl h3n5 stb...és hogy igenis elvetéltek nem is egy kismama tőle én nem merem beadatni ....És hogy meg is haltak tőle kismamák de nem magyarországon de sokan és tényleg sokan elvetéltek.Én nem szertnék ...28 hetes vagyok remélem nem lesz gond probálok megnyugodni de tényleg érdemes ott nézelődni van olyan kérdés amire 200 válasz van cikkekkel stb...
2009. dec. 2. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha akár csak egyetlen kismama elvetélt vagy meghalt volna az oltástól, azt az első oldalon közölte volna le minden újság.


Tömeghisztériakeltés folyik itt, semmi más.

2009. dec. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Ezt te sem gondolod komolyan!!! Nem akarlak megbántani, de naivitás azt feltételezni, hogy ezt leközlik. Ugyanis vannak ingyenes védőoltások, de szerintem azt is hallotta, aki akarta, hogy a kormány mennyit fizetett érte, és aki nem ingyenesen jogosult, annak mennyibe kerül. Az ingyenes oltások szétosztogatásának ellenére is szép haszon gyűlik össze, amit még a dr. Falus is elismert. De ez persze kell az egészségügy finanszírozására, mint mondották nagyjaink.

És ami még roppantul felháborít egyébként az az, hogy miért nem engedik be a külföldit, hagy döntsem már én el, hogy mivel akarok oltatni.

A lényeg, hogy szerintem igen is működik a cenzúra, és nem a mi érdekeinket és lelki nyugalmunkat képviselve.

De valóban undorító ami zajlik, a hisztériakeltés, mint a két oldalról. Boldog tudatlanság! :(

2009. dec. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én eddig nagyon elleneztem az oltást, de tegnap beoltattam magam, persze hosszas rágódás után. Nálam többet nyomtak latba azok a hírek, hogy kismamák vannak az intenzíven és egyikük meghalt (nyugodjék békében, kitartást a családjának).

Pár hete arról is lehetett hallani, hogy Svájcban meghalt egy csecsemő bizonyítottan a H1N1 fertőzéstől, ma pedig azt olvasom, hogy két csecsemő van lélegeztetőgépen Szegeden a H1N1 miatt.

Valamint 38 hetesen a babának már mindene kifejlődött, csak hízik, úgyhogy szerintem nem befolyásolja a fejlődését az oltóanyag.

Ezek alapján mérlegelve döntöttem az oltás mellett.

2009. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23:22-es válaszoló!


A hír az hír, és értéke van. Pánzben kifejezett értéke. Ezenkívül a hír nem csak kis hazánkban hír, hanem a világ többi országában is. Nem csak idehaza van ám oltás, de cssak idehaza van körülötte tömeghisztéria. Ha az oltástól mondjuk Németországban meghalna egy kismama, akkor az olyan hír lenne a média számára, amit nem bírna eltussolni sem az ország kormánya, sem a gyógyszergyártó cég, sem a forgalmazó, sem senki, mert nem bírnának annyit fizetni az adott médiának, amennyi ellensúlyozná ezt a szalagcímet.


De kérlek, magyarázd meg, hogy mi baja lehet/lesz a magzatnak a H1N1 oltástól. Ezt a kérdést több helyen is feltettem már, ugyanis erre vagyok a leginkább kíváncsi. De még az orvosok sem mondanak semmit. Pedig a felelősségteljes döntéshez tények kellenének mindkét oldalról. De jelenleg csak az egyik oldalról vannak tények: egészséges sportolók, fiatal kismamák halnak meg napok alatt a betegség szövődményeiben. Ezt kockáztatja az, aki nem oltat. A másik oldalról meg porhintés és rizsa van: nem mondják meg, mi baj érhet egy magzatot, ha az anyja beoltatja magát a vírus ellen, csak folyik a hisztériakeltés, hogy ne oltasd magad, mert nem biztonságos. De MIÉRT NEM AZ??


Ami eddig tény: egész csomó nem beoltott kismama van lélegeztetőgépen, az egyik meg is halt magzatostul. Mellette egész csomó beoltott kismama van (köztük én), akinek semmi baja, köszöni szépen, még életében nem látott lélegeztetőgépet, csak a tévében.


Majd ha a beoltott kismamák is sorra kerülnek lélegeztetőre és halnak meg, akkor elgondolkozhatunk azon, hogy talán mégis káros az oltás a kismamákra.


Az meg roppantul nem érdekel, hogy ki kaszál az oltáson és mennyit. Ha jogtalanság történt, akkor intézze el a nyomozó ügyészség meg a bíróság, ezért tartjuk őket. Világéletemben fizettem a tébét, nem vagyok minimálbéren tengődő ügyvéd az intarziás asztala mellett, vagy feketén dolgozó és dolgoztató építési vállalkozó a terepjárójával. Ha ők is befizetnék a járulékukat, nem csak a közalkalmazottak, akik nem titkolhatják el a jövedelmüket, nem itt tartana az egészségügy, hogy egyes műtétekre évekig kell várni, mert nincs rá pénz.


Olvashatsz külföldi sajtót szabadon, hazánk még nem tart ott, hogy az internetet cenzúrázza, mint Kína vagy Afganisztán.

2009. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!