Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hú, ezt most meg merjem...

Hú, ezt most meg merjem kérdezni? Ne öljetek meg érte.

Figyelt kérdés
...anyukámat próbáltam kérdezni erről, de csak ennyit mondott: "Hülye vagy???" és nyitva maradt a kérdés. Nos... mindenki tudja, hogy a mellek erogén zónák... Hát igen... nem is kicsit... A baba meg gyakorlatilag egyenesen szopogatja, mikor eszik! Akkor most fel fogok izgulni, ha szoptatni fogok?
2010. febr. 16. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem.....Legalábbis én nem....
2010. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ha a babád szopik, nem kifejezetten ez fog az eszedbe jutni. Én inkább kicsit csiklandósnak nevezném, de az elmúlt 7 hónap alatt egyszer sem tűnt izgatónak:) Főleg az elején nem, amikor a baba némileg meggyötörte a cicimet. És ha apa hozzányúl, az még mindig teljesen más érzés:)

Ettől függetlenül embere válogatja, de nem hinném, hogy fel fogsz izgulni:)

2010. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem hülye kérdés és egyáltalán nem ciki.

Képzeld én pont ezt gondoltam amikor az újszülött babámat elkezdtem szoptatni a szülészeten.

Olyan furcsa,érdekes volt,és igen valahogy tényleg "felizgultam" tőle:) :)

Na azért nem annyira,mintha párom csinálná,de volt ilyen érzésem.

Aztán megszokottá vált a szoptatás,meghitté,akkor már más másképp éreztem.

Meg persze csak ezután a kezdeti nehézségek ( :) ) után alakult ki köztem és a baba között az a meghittség amit a szoptatás nyújt.

2010. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem annyira fájdalmas volt a szoptatás, hogy csak arra gondoltam, a gyerekem egy vérszívó. Persze két hét után kenőcsökkel megszoktam, de utána inkább érzéketlenné vált sajnos az apukával szemben is.
2010. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Én is ettől tartottam, és sosem mertem megkérdezni senkitől! :)

Nem fogsz felizgulni, ne aggódj, pláne az elején, mikor még fáj egy kicsit. Utána sem olyan. :)

2010. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem fogsz. Ugyanis szoptatás egész ideje alatt termelődik a prolaktin hormon, ami igen erőteljesen csökkenti a nemi vágyat. A másik meg, hogy szoptatás közben inger éri a mellbimbót, aminek hatására a szervezet oxitocin hormont termel, ami méhösszehúzódásokat okoz. Ez az első időben, szülés után nem sokkal még fájdalmas is lehet.


Végül pedig arról ne feledkezzünk meg, hogy a legfontosabb erogán zónád az AGYAD.

2010. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, ez elment, mielőtt befejezhettem volna.


Szóval a legfontosabb erogén zónád az AGYAD. Ott dől el minden. Igen nehéz lenne felizgulni, miközben egy csecsemő van az öledben, és a melleden cuppog, ez ugyanis egyáltalán nem szexuális inger az agyadnak, hacsak nem vagy pedofil.

2010. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Végülis az ember a nőgyógyászi vizsgálattól sem izgul fel... :) Szerintem is szituációfüggő. És így van, a legfontosabb nemi szervünk az agyunk, ami szelektál, hogy egy helyzet az szexuális töltetű-e vagy egészen más. Nem a szerv a lényeg, hanem a szitu. :)))))
2010. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi az OFFért. Csak irigylem egy kicsit azokat, akiknek a mell erogén zónák tömkelege. Nekem teljesen érzéketlen még akkor is, mikor a párom "foglalkozik" vele, én semmit sem érzek belőle, inkább csak neki jó.


A fiammal sem érzek semmit belőle, csak hogy szívja, meg néha csiklandozza, mikor elkezd játszani vele és csak nyalogatja. :D Meg ha belemarkol, akkor fáj...

2010. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk nekem szokott néha picit izgató lenni (a fentiekkel ellentétben, úgy látszik :o), viszont amit már írtak, az igaz, hogy ilyenkor az embernek nem a szexen jár a feje, ezért ez az érzés gyorsan átlényegül...

Ami biztos, hogy nekem se rögtön szülés után, hanem amikor már rutinná vált a szoptatás. Az első hetekben ráadásul nagyon erős méhösszehúzódások lehetnek, amik (hormonhatására) pont a tejadó reflex beindulásával együtt kezdődnek, így szoptatáskor erős hasgörcse van az ember lányának, úgyhogy ilyenkor biztosan nem jut ilyesmi az eszébe... (Ha van olyan fájdalom csillapító, amit "szeretsz", vagyis amit mindig be szoktál venni és bevált, akkor érdemes is bevinni magaddal a kórházba, mert ott max. egy fajtát adnak majd neked, de nem tudhatod előre, hogy melyik az...) igaz, ez valami miatt a többedszer szült nőket jobban érinti, így első bab után nem annyira vészes.

2010. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!