Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tejem van, babám nem...

Kevés tejem van, babám nem szopik hatékonyan, így azt is inkább fejem,40-80 ml jön alkalmanként a kettőből. Már fáj a kezem a kézi szívótól, érdemes lenne elektromosra váltani? Várhatom, hogy többet szív le?

Figyelt kérdés
Az avent kézi nem vált, úgy beszippantotta a bimbóm, hogy alig bírtam kiszedni, a harangalakúval meg sok elfolyik. 3 hetes a babám.
2015. márc. 19. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szoptatási tanácsadóval beszélj, a baba szoptatása oldja csak meg ezt a problémát. Még pici a baba, érdemes küzdeni érte.
2015. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mellbimbó védőt próbáltatok?
2015. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam, szopik is, de kevés ideig, bealszik, vagy megunja, hogy nem úgy jön, mint a cumiból, és ordít.
2015. márc. 19. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A babám 3 hetes korában és tapsoltam volna ha ennyi tejem lett volna. A 2 mellből 10-15 ml jött le fél óra szenvedés után. Aztán vettem egy elektromosat, ott már lejött 30-40 ml a kettőből, de legalább nem kellett kézzel fejnem.

Aztán mindent megtettem a sok tejért, állandóan fejtem (napi 5-8szor), rengeteget folyadékot ittam (napi 4 liter) és pihentem amikor csak tudtam, a legnagyobb kupi tetején is ha a babám engedte. Pár hónap alatt sikerült feltornáznom a mennyiséget és nem volt többet gondom a szoptatással. A mélyhűtőben húsnak már nem volt helye, csak az én felcimkézett tejem volt benne. A végén már literszámra dobtuk ki mert lejártak. 18 hónapos korig szoptattam, utána csak azért nem mert terhes lettem és a kettő együtt már nagyon nehezen ment. A második babámat is így tervezem szoptatni, csak kevesebbet fogok görcsölni a tej miatt, mert a stressz is nagyon el tudja ám apasztani.


Ha az elektromosból és a medelát vettem, igaz elég drága de 2 gyereken máris behozza az árát.

2015. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

még jó,hogy :-) kézi az nem erre való.

[link]

mini manóba lehet kölcsönözni. dupla szívófejjel a leggyorsabb,legjobb. minden forintját megéri!!! plussz még ezzel etesd,megtanul jobban szopni

[link]

2015. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!