Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki az első babáját nem tudta...

Aki az első babáját nem tudta szoptatni (nem volt tej, a baba nem volt hajlandó szopni), hogy alakult a második babánál?

Figyelt kérdés
2015. márc. 20. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudtam a másodikat sem :(
2015. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsőt azért nem tudtam, mert le volt tapadva a nyelve, így csak 3 hónapig szopott. Második 9 hónapig, de nem azért hagyta abba mert elfogyott, hanem mert beteg lettem és onnantol nem kellett neki.
2015. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első baba csak bimbóvédővel tudott szopni,d nagyon kevés tejem volt,már a kórházban kellett pótlás.Próbáltam mindent de folyamatosan apadt el a tejem. Második baba szülés után 4órával már szopott, egy mellemből jól lakott,de csak amíg a kórházban voltunk (másfél hét), hazajöttünk itthon nagyon lecsökkent a tej mennyisége,hiába próbáltam meg mindent a babám szopizot folyamatosan de nem volttejem.
2015. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első babám nem tudott rendesen szopizni,hypotón baba én is ügyetlen voltam, a stressz is nagyobb volt. Pótlás nélkül kb egy hónapos korától 3 hónapos koráig volt elég a tej. 4,5-5 hónaposan teljesen tápszeres lett.

Másodiknál már kitartóbb tapasztaltabb vagyok, elejétől fogva csak anyatejes, most 5 hónapos, és még rendesen van tejem. A kislány is egészséges, első pillanattól kezdve jól szopizik.

2015. márc. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9 hós, még javarészt szopik.
2015. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elsővel 3 éves koráig volt tejem, de már nem adtam neki, mert kevés volt és kicsöpögött, aztán jött a tesó. Nagy nem szopott, öklendezett a cicitől, pedig imádtam szoptatni. Kicsi 3 hónapos egy mellből lakik jól, imád szopni (szerintem függő a gyerek :) ).
2015. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiamat 4 hónapos koráig szoptattam,a végén már csak nagyon picit, és az elejétől kellett a pótlás. Feszes izomzatú volt, nem ment neki a szopizás.

Érdekes módon a tejleadó reflexszel is csak a második babánál találkoztam. A kisfiammal nem éreztem ilyet.

Most a kislányommal az elején megszenvedtünk, véres mellbimbók, bedurrant mellek, még pótlást is kapott az elején. Most 4 hónapos és a cicin kívül semmi mást nem fogad már el. Még lefejt anyatejet sem cumisüvegből.

2 hónapos korára tanulta meg jól bekapni a bimbót, addig csillagokat láttam minden szopinál. De mostanra nagyon ügyes. :) Remélem sokáig tudom majd szoptatni és többé nem kerülnek elő a cumisüvegek.

2015. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!