Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 30 hetes terhes vagyok, első...

30 hetes terhes vagyok, első baba. Félek a szoptatástól. El fog ez múlni?

Figyelt kérdés
ez nem azt jelenti h nem akarok szoptatni,csak 1 ideig. Minimum ameddig muszáj. Mennyi idő az ameddig szopiznia kell a babának mindenféle képpen?
2014. jan. 15. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A szoptatásban mitől félsz ? Nem fáj, nem is kellemetlen. Legalább féléves koráig célszerű, de ha így állsz a dolgokhoz nem biztos, hogy egyáltalán menni is fog.
2014. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 hónapig jó lenne... de mitől félsz?
2014. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 zsuzs_i ***** válasza:
El fog, amint megszulsz ez lesz a legkisebb gondod :)
2014. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs mitől félek. És persze ha lesz tejem szoptatni fogom minimum 3 hónapos koráig. (énis addig szopiztam annak idején,mivel átálltam a töltött káposztára és egyéb kajákra,)de ez nem azt jelenti h ugyanigy akarom nevelni a gyerekemet,csak nem szeretném hosszú hónapokig szoptatni,mintahogy olvastam h van akinek 1-1,5 évesen még szopizik a picur
2014. jan. 15. 13:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem múlt el. Nem szerettem meg, ha nagyon őszinte akarok lenni, és csak addig csináltam, amíg nagyon-nagyon fontos volt (a szülészem és a férjem véleménye mutatta, hogy meddig, én 1 hétig szoptattam az ő tanácsukra).


Megbántam-e? Hát, egy bizonyos szempontból igen, sok másik szempontból meg nagyon nem.

2014. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sokaknál tényleg elmúlik, és amikor meglátják a gyereküket, akkor "minden más lesz", de ha nálad mégsem, akkor se érezd rosszul magad. Én nem féltem a szoptatástól, de nem is szerettem. Végül 7 hónapos koráig szopizott a fiam, és nagyon boldog voltam, amikor vége lett! Szóval szerintem ne idegeskedj, csináld úgy, ahogy neked jó. Ez a fontos. A tápszerek pedig ma már nagyon jók, minden bennük van, amire egy babának szüksége van.
2014. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös leírnád nekem,hogy miért bántad meg és miért nem?
2014. jan. 15. 13:55
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem féltem tőle, de az első babámat egyáltalán nem volt kellemes szoptatni. Fájt is, lassan is szopott. Végül 5 hónapos koráig csak anyatejes volt, 10 hónapos korában magától hagyta abba. Szerintem a baba is érzi, hogy Te meddig szeretnéd vagy nem szeretnéd őt szoptatni. Meg ahogy egyre több mást adsz majd neki enni, egyre kevésbé fogja érdekelni az anyatej.
2014. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálam sem volt lila köd a szoptatáskor. Soha nem szerettem igazán, nem volt különösebb nyűg sem, de nem szerettem (mondjuk nem is utáltam). 11 hós koráig szopizott a fiam, magától hagyta el. A félelmeid elmúlnak szerintem, de attól még nem muszáj szeretni a szoptatást.
2014. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen. Egy okból bántam meg, akkor nagyon sokat rágódtam ezen. Tejallergiás lett a lányunk, és én abszolút azt gondoltam, hogy a szoptatás hiánya miatt, később kiderült végül is (a gasztrósunk mondta), hogy szinte biztos, hogy anélkül is így lett volna, mert rengeteg a tejérzékeny a családban, szinte mindenki.


Amiért nem: 2 hetes korától napirend szerint evett, 4 hetes korától aludt minden éjjel, bármikor tudtunk menni bárhová, és nem kötődött az elalvás szopihoz, nagyon jól evő, nagyon jól hízó kiscsaj, a kortársait meghazudtoló intelligenciával és manuális készségekkel, rettentő kiegyensúlyozott, biztonságosan kötődik, szóval semmilyen olyan hiányosságot nem látok rajta, ami a szoptatás elmaradásából fakad.


Félre ne értsen valaki, én nem promotálom a nem szoptatást, sőt, szoptasson mindenki, aki érez ehhez magában kedvet és elhivatottságot, számomra ez az egy dolog valamiért nem jöhetett szóba.


A tejallergia kapcsán sokszor eszembe jut még mindig, hogy tovább kellett volna szoptatni, de én egyszerűen nem voltam rá képes, annyira szorongtam tőle (ennek megvan az oka, nem való gyakori kérdésekre), és annyira idegennek éreztem ezt magamtól... A lefejt tejet egyébként még sokáig megkapta, de szoptatni nem voltam képes.


Engem sem, és a 2 testvéremet sem szoptatott egyébként anyu, de minket egyetlen percig sem, tehát még egy hétig sem.

2014. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!