Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napja csomó van a mellemben,...

3 napja csomó van a mellemben, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 9 hónapos kis lánykám még rendszeresen szopozik, a jobb mellemben 3 napja észrevettem egy könnyen kitapintható göcsörtös csomót. Nyomás nem érzékeny, azt gondoltam hogy eldugult egy tejcsatorna, de azóta nem történt változás rendszeres szopi mellett sem. Mit tudtok javasolni? Azonnal orvos? Nektek volt hasonló?
2015. márc. 23. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Maszirozni próbáltad? ha igen és nem javult akkor nézesd meg dokival.
2015. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen beszáradt tejcsomóm. Mikor kitapintottam, elmentem a nőgyógyászhoz, UH-val megnézte, és továbbküldött emlő-ultrahangra a kórházba. Ott is megnézték, aztán visszahívtak és mintát vettek belőle. Már akkor mondták, hogy ne aggódjak, mert valószínűleg csak beszáradt tejcsomó, mert ahogy kinyomták a matériát a tűből, már látszott a színén és az állagán. Javasoltak egy kontrollt a szoptatás abbahagyása után, amikor már mammogriáfiát is végeznének. Erre is elmentem, akkor is megnézték UH-n is, a csomó még akkor is ott volt, stagnáló állapotban. Most, hogy a nem szoptatós időszak után újra szoptattam, eltűnt az a csomó, már nem tudom kitapintani. Úgyhogy nekem ez elég hosszú ideig fennálló állapot volt.
2015. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Legkorábban csak csütörtökön tudok orvoshoz menni! Azt még had kérdezzem meg kedves második válaszoló, hogy a mintavétel hogy történik? Érzéstelenítenek?
2015. márc. 24. 09:10
 4/4 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nem érzéstelenítenek, annyira vékony tűvel veszik a mintát (szakszóval aspirációnak hívták), hogy egy érzéstelenítő injekció beadása maga jobban fájna, mint az egész szúrás. Nekem nagyon gyorsan megvolt, nem is talált érzékenyebb idegvégződéseket a tű, szóval tényleg nem volt fájdalmasabb, mint egy szőrszál kitépése szemöldökcsipesszel.

De egyáltalán nem is biztos, hogy te idáig jutsz, szóval ne parázz rá :) Addig is masszírozgasd a csomót szép finoman, hátha mégis magától fellazul.

2015. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!