Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idönkent mellbe nyilallo...

Idönkent mellbe nyilallo fajdalom, es gyakran több nagyobb csomo az egyik mellemben, föleg szoptatas elött. Ez mellgyulladas?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, a mellgyulladas lazzal jar, es akkor le kell feküdni es orvost kell hivni, mert belül talyogok lehetnek. Milyen orvost vagy milyenhez kell menni? (Itt külföldön sztem nem jön ki semmifele orvos, csak a mentö eletveszelyes helyzetekben.)

#mell #csomó #mellgyulladás #mellbe nyilallo fajdalom #talyogok
2013. okt. 4. 23:09
 1/7 A kérdező kommentje:
De nekem nincs lazam, vagyis nem mertem, de sztem nincs. Többször elöfordult mar ilyen allapot.
2013. okt. 4. 23:13
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja, es mellgyulladas ellen szol az is, hogy mar 5 honapja szültem.

Viszont mellette, hogyha szopi közben masszirozom, nyomogatom kifele, akkor jobban kiürül.


Mivel mar 1 honapos koratol ejjel 7-8 orat atalszik, alt. reggel kemenyebb a mellem, es ez gyakran elsö szopival ki is ürül. De ez a szuro erzes megis gyakran viszater, es a becsomosodas is.

2013. okt. 4. 23:22
 3/7 anonim válasza:
Szimplán arról van szó, hogy 1-1 tejmirigyed nehezebben tud kiürülni, és jobban begyűlik mint a többi. Arra kel figyelned, hogy amikor ilyet észlelsz a lehető legjobban nyomogasd, maszírozd ki( ha ezt a baba nem teszi meg). Mert ha hosszabb ideig így marad akkor fog begyulladni és akkor elkerülhetetlen az orvos. Ha érzed ezt a bizonyos fura fájdalmat a melledben, utána nem kezd el rövid időn belül keményedni a melled esetleg csöpögni? Mert ha igen akkor ez az érzés szimplán a tejleadó reflexed és teljesen normális.
2013. okt. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm valaszodat! :)

Nem, ez a belenyilallo fajdalom nem függ össze bekemenyedessel es csöpögessel. Mostanaban mar nem is csöpög egyebkent, de sokaig hasznaltam a melltartobetetet. A fajdalom inkabb szoptatas utan jelentkezik, mindig csak az egyik mellemben, miutan abbol evett a pici.

Most probalgatom hideg jegakkuval hüteni, es ez nagyon jo erzes, nem is gondoltam volna.

2013. okt. 5. 22:56
 5/7 Timcsikusz ***** válasza:

szija

én 11 napja szültem

begyullaldt a mellem onnan is észre fogod venni hogy pirs lesz mintha horzsolás lenne körülötte.

és igen lázzal jár elég magassal.

én 2 napig csak feküdtem 40 fokos lázzal.

sokszor kell meleg vízzel átöblíteni pl (tusolsz többször egy nap vagy borogatod)maszirozod és ami a lényeg akármennyire fáj folyamatosan fejd és tedd rá a babát ahányszor csak lehet.alap helyzetben magától elmulik a gyullaldás.ha 2 napnál tovább vagy rosszul akkor kell orvosi segítség antibiotikum.

2013. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Közben eszrevettem az erintett mellemen egy pici feher pontot. (Elöször ezt hittem, valami a betetböl raragadt.:)) A Google-ban rakeresve ez tejcsatornaelzarodas lehet, ami akkor alakulhat ki, ha nem szopik rendesen a baba, vagy pl. rosszul van a mellre teve, es meg mas oka is lehet. (Feltetelezem, most natha miatt.:(...) Közben a csomosodas eltünt par szoptatas utan, viszont erdekes, hogy a feher pont ott van meg mindig es szoptatas utan jot tesz rajta a jegakku.

Nincs tul sok idöm borogatni meg többször zuhanyozni, renelem igy is rendbejön!

A nagyobb lanyomat 20 honapig szoptattam es sosem volt semmi ilyen problemam, meg elvalasztasnal sem.... Talan, mert ö eleg keveset evett (?)...

2013. okt. 6. 22:51
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

nekem szokott nyilalni-de akkor lehet,hogy csak rosszul tartom a babát.

viszont 1hónapos babámnál volt tejlázam.akkor be is lázasodtam,nagy csomó volt a mellben-és piros folt rajta.ekkor a melegités volt a legjobb-ill arra a mellre tenni,még,ha nagyon kellemetlen is

én nem mentem dokihoz-megoldódott-de ez is azért alakult,mert azt mondta etessem ritkábban a babámat..

2013. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!