Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vizes a tejem? 5 hós babám...

Vizes a tejem? 5 hós babám néhány hete éjszaka 2-3-szor is felébred szopizni, érződik rajta, hogy éhes. Tejem van bőven, még tejadó is vagyok, de egyre átlátszóbb a tejem.

Figyelt kérdés
Tegnap este lefejtem azt a cicimet, amiből nem evett a babám,160 ml le is jött, de szinte teljesen átlátszó volt. Reggelre egy nagyon minimális réteg kiült a tetejére, de régebben másmilyen volt.Valószínűleg ezért nem lakik jól vele a babám. A reggeli tejem még "szép" színű. Mit csináljak, hogy jól lakjon??? És ha továbbvizesedik? Úgy érzem egyébként, hogy meg fog jönni a menstruációm. Lehet összefüggés?
2010. febr. 17. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nincs gond, ha sok a tejed. A tejcinek mindig változik az összetétele, ahogy a babádnak jó. Szerintem inkább rakd sűrűbben cicire ha éhes, de ne adj neki mást.

Az én kislányom még 1 évesen is 4-szer kelt éjjel cicizni, és nem volt baja a tejemnek.

Egyébként ha szépen fejlődik a babád, és nem fogy, akkor nincs semmi gond.

2010. febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem lakik jól? Nincs olyan, hogy vizesedik a tej. A tehén teje sem kezd el vizesedni. :)

A tej összetétele változik napszaktól függően is, ill. egy szoptatás alatt is. Ha 160 ml lejött, akkor nagyon sok tejed van, csak annyit kell tenned, hogy igény szerint táplálod a gyermeked, és minden a legnagyobb rendben lesz.

Itt egy kis biztatás: Továbbá egy-egy napon és egy-egy szoptatáson belül is változik az anyatej összetétele, hiszen szoptatáskor először egy híg vízszerű tej ürül, amelyet ú.n. szomjoltó tejnek is neveznek, majd a szoptatás második felében ez sűrűbbé válik, amely zsírdúsabb kalóriadúsabb tej. Kimutatták, hogy egy szoptatás alatt akár a négyszeresére is nőhet az anyatej zsírtartalma.

2010. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

SZiasztok,


Talán ha kevesebb folyadékot vinnél be? De ez csak egy ötlet....

2010. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Semmiképp se igyál kevesebbet, mert attól csak a mennyisége csökkenhet, de az összetétele nem fog változni!

Szerintem sincs semmi baj, hidd el, a szervezeted mindig a legjobbat adja a babádnak! (És gyanítom, ügyelsz arra, hogy jóltáplált legyél.) Ha valami nagy bibi lenne, akkor valószínűleg a tejgyűjtő központban is szólnának neked...

Amire szerintem figyelj (ha eddig nem tetted volna), hogy a babád mindig hozzájusson a zsírdús hátsó tejhez is. Ez pláne azért fontos, mert tejleadó vagy, tehát jóval többet termelsz, mint a babád saját adagja (így több a hígabb első tejed is).

2010. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tejgyűjtő központba viszik a tejem, hanem közvetlenül egy másik baba kapja.
2010. febr. 19. 05:53
 6/7 xStefix ***** válasza:
Hát azért ez bátor...
2010. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Itt nálunk ez a szokás. Szól a védőnőnek, akinek sok teje van, és ő körbeérdeklődik, hogy kinek nincs, kinek kellene. Aids-tesztet kellett csináltatni, ennyi. Pedig megyeszékhelyen lakunk.
2010. febr. 20. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!