Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerinti szoptatás vagy...

Igény szerinti szoptatás vagy inkább egy rendszeres időközönkénti? Tihogy csináljátok?

Figyelt kérdés
A védőnőm azt mondta hogy próbáljam meg 3 óránként szoptatni.De nem mindig bírja ki a fiam a 3 órát.ha igény szerint szoptatom,akkor nemfog megfájdulni a hasa?Mert gondolom a gyomrának is pihennie kell.Köszi a válaszokat.3 hetes baba anyukája
2010. febr. 19. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én igény szerint szoptattam és szoptatom máig a kislányomat (17 hónapos). Sosem fájt a hasa, pedig az elején volt, hogy akár 1 órával az előző szoptatás után újra kapott. A trükk a dologban az, hogy 3 órán belül az üresebb mellre tedd vissza és csak 3 óránként válts mellet. Így nem jut annyi híg, rengeteg tejcukrot tartalmazó első tej a baba pocijába, ami aztán hasfájást okozhatna. Így is van ideje mindig az egyik mellnek 3 órát pihenni, tejet termelni. A gyomra akkora, mint az ökle, kevés tej fér egyszerre bele..az anyatej könnyen emészthető, így természetes, ha sűrűbben megéhezik, mint 3 óra... Ahogy nő a baba, erősödik, bejáratónak a tejcsatornák, annál többet fog tudni egyszerre kiszívni, annál tovább fogja bírni 2 szoptatás között :)))
2010. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Inkább igény szerint, de nem volt egész nap cici. Elején nagyjából 2-2 és fél, 3óránként evett, magától kérte ilyen időközönként, de ha hamarabb kérte, hamarabb kapta ,ha későőb, akkor később.

Szerintem ne várd meg 3 órát, add neki oda a cicit, amikor mgéhezik, ahasfájás ettől független, az inkább élettani dolog.

2010. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Igény szerint szoptattam az elején én is, de olyan hasfájós lett szegénykém. Persze, orvos, védőnő tárt karokkal nézett, nem tudták megmondani, hogy mit tegyek, majd a nődokim mondta, hogy próbáljam ki a 4 óránkénti etetést. Na azóta nem fájt a hasa. Szóval kinél hogy, szerintem babafüggő.
2010. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Akár én is írhattom volna a kérdést:-) Nekem is fiam van és ma három hetes. És a védőnőm nekem is a 3 óránkénti evést mondta. De ahogy írtad mi sem bírjuk ki a 3 órát. Így én igény szerint szoptatom és esténként mérem, hogy lássam, hogy hogyan gyarapszik a súlya.

Így hogy igény szerint szoptatok a tejem is több, sőt sokkal nyugodtabb a kisfiam és én is:-)


Boldog babazást:-)

2010. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
nekünk a 3 óránkénti vált be (nem percre, persze, volt néha 15-20 perc plusz-mínusz), nem lett tőle semmi baja, és én is tudtam így tervezni a napomat.
2010. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.megpróbálom igény szerint hátha jobb lesz.
2010. febr. 19. 10:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is igény szerint szopizott és még most is 11hónaposan igény szerint szopizik. Pedig már szinte mindent megeszik. Boldog, kiegyensúlyozott babó :)))
2010. febr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

utolsótól kérdezem:

Te babád hányszor szopik egy nap?

Éjjel felkel?

köszi

2010. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is a 3 órát javasolták, és mivel beindított császáros szülésem volt, meg tartottam a 3 órás idközöket alig indult el a tejem. Agyerek üvöltött az éhségtől, és alig gyarapodott, aztán kénytelen voltam tápszert adni pótlásnak. Most 3 hónapos, és hosszúhosszú szenvedés után tudtam csak felgyarapítani a tejem. Szóval eleinte igény szerint, és csak többhónaposan 3 óránként. Gondold csak el 3 hete még folyamatosan ment neki a kaja, most meg az órát nézzük! Hülyeség!
2010. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Amíg nem volt gyerekem azt mondtam,hogy mindenképp 3 óránként fogom etetni,mert az milyen jó,következetes :)

Ahogy megszületett az első gyermekem rájöttem,hogy ezt csak olvasni volt könnyü, Ez a kisemberke másként szeretné a kajcsit :)

Majd a 2. és 3. gyermekem is rácáfoltak....

Tehát mindenkit akkor szoptattam amikor kért. Ha 4óránként akkor úgy,ha "véletlenül" óránként akkor úgy.

Hallgass az ösztöneidre,és a Babádra,ne a védőnődre :)

Minden jót!!

2010. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!