Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szopizik ilyen nyugtalan...

Miért szopizik ilyen nyugtalanul a 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés
szopizik,majd elengedi a cicit és sír.Megint szív kettőt-hármat és megint sír,és így tovább.Kb egy hónapja,hogy mindíg elengedi a cicit,de eddig csak nézelődött közben,gondolom azért,mert nyílik ki a világ számára,sok érdekes dolog stb,de újabban sír.Van tejcsi,nyugodt körülmények,félhomály,csend,éhes is,3 óránként szopizik nappal,az éjszakát végigalussza.A fő baj az,hogy így nagyon sok levegőt nyel és utána a pocija és a pukik miatt küszködik mikor lefekvésre kerül a sor.Bio Gaiat kap,az Espumisant elhagytuk,mert csak még jobban szenvedett a pukikkal.Tanácstalan vagyok,és lelkileg is rosszul érint,amikor szopizik és sír,hisz a szopitól szoktak a babák megnyugodni,az én picilányom meg végigsírja a szoptatást.Volt valaki hasonló helyzetben?
2015. ápr. 13. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 hónapos a lánykám, de van mikor nekem is ezt csinálja néha, nem minden szopinál. Én olyankor még 1x-2x megpróbálok neki cicit adni, simizem a fejét, de ha nem akarja, nem "szenvedünk" tovább. És nem is kér olyankor hamarabb mint 3 óra. Egyszerűen csak nem éhes. Gondolom valamilyen szinten nekik is van olyan, mint nálunk, hogy nem olyan éhes. Én másra nem tudok gondolni.
2015. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem ez lehet az ők,mert reggeli első szopinál is csinálja,akkor meg biztosan éhes.

Ő sem minden szoptatásnál sír,de hatból négy biztos.

2015. ápr. 14. 06:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah, akkor nálatok lehet más a helyzet. Nálunk nem ilyen gyakori. 2-3 naponta 1-2x.
2015. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 10 hetes a babám, de sajnos ő is szokott ilyet csinálni, arra tudok gondolni, hogy mivel kap cumisüvegből is idegen tejet, már túl fárasztó neki a szopizás, türelmetlen, így egy idő után inkább a cumisüveget kérné. A védőnő is ebben erősített meg. Egy kicsit javult a helyzet , mikor hamarabb kínáltam meg cicivel, nem éhezett meg annyira, volt jobban türelme. Én ezt figyeltem meg. Ti adtok neki kiegészítést? Mert ha nem, akkor valami más lehet az ok.Bevált az is , hogy amikor sírt, odaadtam neki a játszócumit gy kicsit, és ezután sokkal jobban tetszett neki a cici, újra szopizott.
2015. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes nem adok neki mást.Szerintem ez egy ördögi kör.Azért szopizik így mert a pocak fáj,viszont így ugyancsak sok levegőt nyel és attól megint a pocak.Hogyan segítsek neki?
2015. ápr. 14. 10:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinalta kb.3 hos koratol 4,5 hoig. A kovetkezot tettem. Felalomba etettem mert ugy nem sirt. Minden ebredes utan kozvetlenul felajanlottam neki mindegy hany ora telt el es mielott elaludt ringattam attol vhogy bekomalt es evett es cicin elaludt. Ettol jol nott a sulya is. Meg bevalhat pl.karkikas kendoben szoptatas vagy csak siman felveszed bolcsotartasban es szopi kozben setalgatsz vele. Nekunk ezek valtak be es emlekszem mikor volt mikor siman egyszer elfogadta a cicit. Olyan boldog voltam. Ja 2 foga kint volt 4 hosan 8 6 hosan. Talan ez okozta...sosem derul ki.
2015. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!