Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás 6 hónaposan?

Elválasztás 6 hónaposan?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám. Sajnos egyre kellemetlenebb a szoptatás. Borzasztóan szívja a mellemet, már nagyon fáj (nem a bimbó, hanem belülről). Olyan, mintha nem lenne elég neki. Tudom, hogy ezt nehéz eldönteni, de este teljesen kiszívja mindkét mellemet, tegnap még bukott is, olyan tele volt, aztán rá 3 órára megint éhesen ébredt. Muszáj volt tápszert adnom neki, mert már annyira fájt a mellem. Éjszaka is 2,5-3 óránként ébred enni. Ez így megy 4-5 hete (tehát nem növekedési ugrás van a háttérben) Lassan úgy érzem nem küzdök tovább a szoptatással akármennyire szeretnék, már nem elég neki. Ettől rossz anya leszek, ha nem szoptatom tovább? Járt már valaki így? (Előző gyermekem 8 hónaposan magát választotta el, de itt nem erről van szó)
2015. ápr. 14. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
" Éjszaka is 2,5-3 óránként ébred enni." Szoktasd már le az éjjeli evésről! Kell neki is a nagyobb szünet, neked is. ÉS fokozatosan a nappaliról utána. Utolsónak a reggeli marad. A legnehezebb időszakon túl vagytok, semmi baja nem lesz.
2015. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt a választ nem teljesen értem. Bocsi:-)
2015. ápr. 14. 19:43
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
éjjel ne etesd
2015. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%

A 7 hónapos unokahúgom kb átalussza az estét. Felkel hajnal1kor aztán meg reggel 6kor.


Egy fél éves babának nem hiszem hogy 2,5-3 óránként kéne ennie.


Szoktasd le róla, ahogy első írta.

2015. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Azért 6 hónaposan még kicsi ahhoz, hogy ha éjjel éhes ne kapjon enni. Hozzátáplálással esetleg hogy álltok? Lehet az is segtene a problémán.

Egyébként semmi baja nem lesz, ha nem szoptatod tovább, a te döntésed ha neked már kellemetlen, akkor fokozatosan el lehet választani, mondjuk éjszakára kizárólag tápszert adsz ezután, nappal meg elkezded a kóstoltatást. Nem ettől leszel rossz anya, hogy szoptatsz vagy nem, ilyen h*lyeség eszedbe ne jusson, ez csak rád tartozik mivel táplálod a gyermeked. (Amúgy engem is 6 hónapos korig szoptatott anyukám és köszönöm túléltem. :))

2015. ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%

már 4 hónapos korban lehetett volna: 11-kor eszik altató, ringatás, alvás - elég hamar csak 5 körül ébred (nem fog éhen veszni)-

ha felébred és sír, ne legyen tisztába tevés, cirkusz, lámpa. Kis fényben kis semleges tea, de legjobb el sem venni, hátsimogatás, dúdolás. Már 4 hónaptól meg tudják különböztetni a nappalt és az éjjelt! Nagyon hamar rájönnek,éjjel más a program: alvás, nappal mindenféle móka.

2015. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nappal már megy a hozzátáplálás: 10 körül gyümölcs babakeksszel vagy grízzel, 16 körül tejpép gyümölccsel. Eddig reggel 7-kor, 13-kor, 18-kor szopizott (ritkán a 13 órási szopit kiváltottam főzelékkel)
2015. ápr. 14. 20:35
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves első-második válaszoló, nem én pontoztalak le, mielőtt ezt gondolnád. Lehet, hogy a stílusod nem tetszett egyeseknek:-(
2015. ápr. 14. 20:38
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Vacsorára fürdés előtt adjál neki valami laktató ételt, főzeléket, ilyesmi, fürdés után meg szoptad meg.
2015. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én a délutáni tejpépet adnám neki este fürdés után. a fiam 6kor anyatej 8kor 3-4 kanál tejpép és alszik reggel 6-7 ig.próbáld meg így.
2015. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!