Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónaposan elválaszthatja magát?

6 hónaposan elválaszthatja magát?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtük el a hozzátáplálást, eddig csak a tízórait váltottuk ki, ebédre szokott még kapni kisebb-nagyobb kóstolókat. Ma azonban úgy jött ki, hogy sajnos nem értem haza időben, így teljesen jóllakott főzelékkel, nem kérte a cicit. Uzsira is csak egy mellből kérte, sőt, vacsira is beérte a fürdés előtti Sinlacjával, nem akart utána szopizni. Létezik, hogy ez az elválasztás jele? Ilyen korán?

Éjjel általában már csak egyszer ébred, de akkor elég megsimizni/ringatni, visszaalszik. Etessem meg ma? Nem fog akkor újra rászokni az éjjeli kajálásra? Mit javasoltok, mit tegyek? Fejtem most fürdésnél valamennyit, ugye nem fog elapadni egy nap alatt?



2013. szept. 14. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Igyál sok vizet, és ha azt akarod h több legyen mint amennyi neki kell akkor fejj is!

Az én lányom 7 hós, 5 hósan kezdtük a hozzátápit. Most ott tartunk hogy 10 orai ebéd uzsi kiváltva nem kell cicike csak reggel este meg éjjel!

Ez nem feltétlenül jelenti azt h elválasztja magát....Sinlacot miért adsz neki?

Ha nem kel ne ébreszd ezért külön sztem.!

Meg azért arra is kell gondolni h ez az idő mindenkit felboritott, és ők még érzékenyebbek ezekre!

2013. szept. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Éjjel semmiképpen ne etesd,mert rászokik a (felesleges) éjszakai evésre.

Lehet, hogy elválasztja magát, ami nem lenne nagy baj. De nem egy nap alatt, ehhez hosszabb idő kell.

2013. szept. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elválaszthatja magát, egyáltalán nem fiatal hozzá. Nekem mindkét fiam abbahagyta a szopizást 5,5 hónaposan, pedig tejem lett volna. Már 4,5 hónaposan megkezdték a szopi körüli kínlódást. Az első fiamnál azt hittem a meleg az oka, mert éppen 40°C volt, és lefejve, picit hűtve rajta megitta cumisüvegből, de szopizni nem akart. Aztán hallottam, hogy a fogzás is lehet probléma, mert megeshet, hogy cici szopi közben jobban fáj a növekvő fog, mint cumisüvegnél. A második fiamnál már egyértelmű volt a dolog, mert tél volt, így nyilván csak a foga lehetett. Én egy ideig erőltettem nekik a dolgot, ugyanis éjszaka és hajnalban még félálomban elfogadták a cicit, de éberen nap közben vagy este egyáltalán nem. Így szoptattam akkor amikor hajlandóak voltak rá, és fejtem nekik egyébként. Emellett ettek tejberizspépet, gyümölcsöt, tápszert, később pedig zöldséget is. Amíg időd és energiád engedi, addig fejd, és próbáld szoptatni is, de ne aggódj, elapadni nem fog. Biztos észreveszed majd, hogy csökken a mennyisége, de ne aggódj miatta, egyszer úgyis el fogod választani. Könnyebb az elválasztás, ha ő akarja, mint ha csak te akarod a későbbiekben a kora miatt. És szerintem se szokasd vissza az éjszakai evéshez, inkább örülj annak, hogy alszik, vagy visszaalszik egy kis ciróval! :)

(Az én pici fiam 13,5 hónapos és még mindig minden éjjel felkel enni, annyira éhenkórász... nem jó buli, hidd el! :))

2013. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!