Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5hos a fiam, kezdhetem ugy a...

5hos a fiam, kezdhetem ugy a hozzataplalast hogy estere tejpepet adok neki?

Figyelt kérdés
itt olvastam amugy.vagy jobb gyümölcsöt adni előbb?hogy csinaltatok?
2010. febr. 21. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem először gyümölcsöt, majd főzeléket adj neki, utána jöhet a tejpép 3-4 hét múlva.
2010. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én először reggel adtam neki, de én krumplival kezdtem nem gyümölccsel. Én úgy tudom nem jó elsőnek almát adni vagy valami ilyen savasat mert megterheli a gyomrát. Szerintem mindenképp reggel vagy délelőtt kezd el etetni, hogy tudd figyelni a reakcióit. Ha már 3-4 hete eszik rendesen akkor adhatsz neki tejpépet is és azt is lehet kombinálni gyümölcsökkel. Én legtöbbször banánt teszek bele (most nem is nagyon van más ami friss) Vannak ízesített tejpépek is, próbáljátok ki valamelyiket.
2010. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tejpépet adtam neki először, délután, este maradt a szopi. azért kezdtem azzal, mert gyakorlatilag ugyanaz mint a tápszer, egy kis gabonával-gyümivel kiegészítve. Probiatikus és nem terheli meg annyira a gyomrát mint a zöldség-gyümölcs natúron. Ja, és nem allergén, ellenőrzött alapanyagokból készült, nem úgy mint a krumpli, répa amit ki tudja mivel kezeltek.
2010. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a gyümölcs, v. zöldség legyen, főleg egy 5 hós gyereknél. A tejpépben tehéntej van. Egyébként nem is létszükséglet tejpépet enni a babának, de általában szeretik. (az enyém nem ette) Legtöbbször az almával, sütőtökkel, krumplival kezdi az ember. (és nem este próbálnám, hanem reggel, mert ha vmiért nem bírja, akkor egész éjjel nem alszotok!)
2010. febr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tejpép tápszer+gabona, nincs benne tehéntej.

"A tejpép is tápszer alapanyagú, ezért nyugodtan adható tápszer helyett.

(Dr.Tausz István)"

2010. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:

És szerinted a tápszer miből van? :)

Tehéntejből, csak mesterségesen módosítják a fehérje-láncok szerkezetét. A HA-s (hipoallergén) tápszerekben pedig szét is darabolják a láncokat, hogy még kevesbé terhelje meg az emésztőrendszert.

2010. febr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Én is a gyümölcsre, zöldségre szavazok. Ezek (legalábbis az elsőként adhatók) sokkal kevésbé terhelik meg a gyomrot, mint a tejpépben található gabonafélék, amik közül nem egy kifejezetten erős allergén.

És ha megy, én megvárnám a 6 hónapot, már nincs sok addig hátra.

2010. febr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!