Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt teherbe lehet...

Szoptatás alatt teherbe lehet esni? Többi lent

Figyelt kérdés
3hónapja született a kislányom császárral, azóta is szopizik. Mensim még nem volt mióta megszületett, a kérdés az hogy terhes lehetek úgy hogy megse jön? Mert azt olvastam több oldalon hogy lehetséges a terhesség. A másik, azt mondják hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni, pedig van olyan h szoptatás alatt van mensi és igy baba is lehet! szóval sok mindent halottam már. Tapasztalt anyukák válaszát várom
2015. ápr. 23. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teherbe lehet esni szoptatás alatt. Sőt, még akkor is, ha még nem jött meg a menstruációd, mert az első menstruációt is megelőzi peteérés. Én is szoptatás alatt estem teherbe, egy ismerősöm pedig úgy, hogy meg sem jött neki egyáltalán.
2015. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van peteérés,lehetsz terhes az elős pé-kor is,ig meg se jön ugymond egyszer sem.

Volt ismerősöm aki szoptatás alatt lett terhes,sőt terhesen is szoptatott.

2015. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Húgom gyerkőcei közt 13 hónap különbség van, mensi nélkül esett teherbe. Sőt, nem csak a másodikkal, mert az első babája előtt egy évig nem volt menstruációja. Mégis megfogant gyakorlatilag kétszer is az első peteéréséből.

Szóval nem, nem kell menstruálni a teherbeeséshez, mert mire megjönne, már létre is jöhet a terhesség.

Azonnal kezdjetek védekezni, friss császáros hassal nem ideális gyorsan teherbe esni. Erről remélhetőleg tájékoztattak a 6 hetes kontrollon, ha már a szoptatás alatti védekezés fontosságáról nem...

Nem értem, hogy manapság hogy lehet még olyan nőt találni még Magyarországon, aki nincs tisztában azzal, hogy a szoptatás kb. annyit ér teherbeesés ellen, mint a megszakításos közösülés vagy a naptár-módszer. Azoknak való, akik nem tervezik a babát, de nem dől össze a világ, ha becsúszik.

2015. ápr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
93%
Csak annyit még, hogy nem téged hibáztatlak, nehogy félreértsd. Erről a témáról a nőgyógyászoknak, védőnőknek kellene alapos tájékoztatást adniuk szerintem, hogy kiűzzék végre a régi tévhiteket a köztudatból.
2015. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem értem ezeket az orvosokat. Amikor megszületett császárral a kislányom, mondták az orvosok hogy 1éven belül ne tervezzünk kistesót mert egy év kell a varatoknak erősödni és majd csak utána, ezzel nincs is semmi gondom! DE!!!!! 2napja elmentem egy nőgyógyászhoz hogy irjon ki nekem fogamzásgátlót hogy véletlenül se essek teherbe (1éven belül), és mondta hogy mivel hogy szoptatok igy nem lehetek terhes, és hogy nagyon ritka az a nő aki mégis terhes lesz...., meg hogy meg se jött a mensim és méginkább nem lehetek terhes, és ezt mosolyogva mondta (szinte kiröhögött h fogamzásgátlót akarok...) De végül kiirt egy olyan tablettát amit lehet szednem szoptatás alatt, VELAFEE azt mondta ebben kevés a hormon ezért lehet ezt szednem amikor majd megjön. Remélem nem valami gyenge fogamzásgátló mert most még 1évig nem szeretnénk kistesót, majd csak utána :)
2015. ápr. 23. 13:59
 6/9 A kérdező kommentje:

szülés óta védekezünk mert tudtam hogy terhes lehetek, attól függetlenül mit mondanak az "okosok,,

és hogy biztos legyen ezért irattam fog.g , meg azért is mert a páromnak úgy sokkal jobb :)

2015. ápr. 23. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos a lányom...még szopizik...ma pozitív a teszt.... :D
2015. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, Gratulálok :D
2015. ápr. 23. 14:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben (is) minden nő más szerintem.

Nálam tökéletesen működik a szoptatás fogamzásgátlásra, pedig több, mint fél éve szeretnénk harmadik babát. :/

Az első után is csak akkor lett peteérésem, amikor már csak napi 2x szopizott és egy éves elmúlt.

Ismerek olyat, akinek csak akkor tért vissza a termékenysége, amikor teljesen leszokott a ciciről a baba, de olyat is, akinek szinte szülés után azonnal, gyakori szoptatás mellett is.

2015. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!