Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes kisfiam hasfájós és...

3 hetes kisfiam hasfájós és próbáltuk az espumisant meg az infacolt de egyik sem jött be. Tegnap el kezdtem szélcsövezni addig jó neki amíg ki jön a puki meg a kaki de utána ugyan úgy erőlködik és nem jön semmi. Szerintetek?

Figyelt kérdés
adom neki az édes kömény teát, tornáztatom oda figyelek mit eszek és ennek ellenére is fáj neki és székrekedése van. szélcső nélkül nem is tudna kakálni. mit csináljak vele?
2015. ápr. 30. 22:45
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk a meleg segített (Espumisan, torna, táplálkozás nem). Amikor fájt nekik, akkor egy picit megmelegítettük a pocijukat hajszárítóval. Van melegíthető cseresznyemag párnánk is, de azt nem nagyon szerették, mert egy picit nehéz volt bárhogy rendezgettem. A picinél még tudtam a melegítőt (meleg vízzel feltölthető műanyag tasak, kívülről plüssel bevonva) használni.

Az idő oldja meg a problémát. Nálunk mindegyik gyerkőcnél kb. 1,5 hónapig tartott a hasfájós időszak. Utána mintha semmi gond nem lett volna. Kitartás!

2015. máj. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kloetta ***** válasza:
Nekünk a biogaia csepp segített, masszírozás, sok tornáztatás és hason altatás. Általában 3 hós korukra kinövik, kb akkortól volt jobb nálunk is, majd teljesen 4 hós korára múlt el. Ja és nagyon fontos hogy mindig büfizzen.
2015. máj. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az édesköményre sok baba érzékeny, még ronthat is a helyzeten.

Az Edpumisannak meg az Indacolnak ugyanaz a hatóanyaga, próbáljatok ki más szereket. Pl. BioGaia, Colief, GrapeWater, vagy a gyerekorvos fel tud írni papaverines vagy pepsines gyógyszert.

2015. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Espumisal,Infacol,Bio Gaia nálunk nem használt, most két hós kisfiam, a Gripe WAter bébit használjuk. De szerintem nálunk nem (csak) a tejtől van problémája, hanem a mohó, sok levegős szopizásával. Akárhogy teszem cicire, sok levegőt nyelhet. Félálomban viszont úgy szopik, ahogy a nagykönyvben meg van írva :)
2015. máj. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi ugyanígy voltunk. Próbáltunk mindent míg nem a védőnőnk ajánlotta az " angol vízet". Nekünk csak ez vált be, megkönnyebbült utánna.
2015. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Épp ma írtam egy másik kérdezőnek hasonló témában, így szinte egy az egyben bemásolom ide.


Nekem most 3 hónapos a kisfiam és úgy néz ki, kb. 2 hete túl van a hasfájós korszakán.

Nem volt extrán hasfájós, de nagyon rossz volt így is hallgatni szegényt.


Amit észrevettem és kitapasztaltam leírom, hátha az egyik egy picit segít nektek is.

Az egyik, hogy a szoptatós teámban volt kamilla, amit nem bírt a pocija. Választottam más összetételű teát, ami egyébként egy nagyágyú tejserkentés terén, de most nem ez a téma.:)

A másik dolog, amit én még nem nagyon olvastam, ezért leírom, hogy amikor fájt a pocija, akkor az alkaromon végigfektettem hassal lefelé és úgy mászkáltam vele a lakásban. Nekünk ez nagyon bevált, érezhetően megkönnyebbült.

És van itt egy masszázs módszer, a neve "I Love You", amit én ugyan nem próbáltam, mert sajnos túl későn találtam rá, de hátha nektek még nem késő:

[link]


Azt hiszem ennyi. Ja igen, meg még az jutott az eszembe, hogy egy picit segített neki a melegített szőlőmagpárna. Persze itt most nem a szőlőmagon van a hangsúly, hanem a melegen. Egy meleg vízzel töltött palack is segíthet. :)


Remélem hozzá tudtam járulni a fájdalom enyhítéséhez.

És aztán ami utolsó kapaszkodónak szerintem a szemed előtt tarthatsz és suttoghatsz is neki, hogy ne féljen, ez is el fog múlni. Tudom sovány vigasz, de vigasz.

2015. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is próbáld meg az édeskömény teát teljesen kiiktatni, te se igyál. Nálunk mindhárom gyereknél durva hasfájást és görcsöket okozott.


A szélcsövezést szintén érdemes volna abbahagyni, a rendszeres használata egyáltalán nem tesz jót.


Nálam a paradicsom is hasfájást okozott, bármilyen formában is ettem (leves, nyers, ketchup), illetve a gyümölcslevek is. Egy próbát ezek elhagyása is megér.


Nem írtad, milyen gyakran teszed mellre és hogyan, mennyire sikeresen büfiztetitek. Ha két óránál sűrűbben szoptatod, akkor azt mindenképpen ritkítsd szép fokozatosan addig, amíg legalább két óra el nem telik az egyik szoptatás végétől a következő kezdéséig.


A székrekedése van pontosan mit jelent? Mennyire gyakran van székelete? Ilyen idősen egy anyatejes babánál teljesen normális, ha hetente egyszer van kaki.

2015. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!