Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mértétek-e valaha? Hogyan...

Mértétek-e valaha? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Este a babám 9-kor elalszik és legközelebb hajnali 4-kor szokott felkelni és szopizni. Éjfélkor fel szoktam kelni és kifejni a tejet, hogy legyen tartalék. Ez 3 órával van az utolsó szopi után. Ekkor tudok fejni 180 ml-t.

A kérdésem, hogy mi van akkor, ha a babucim megszakítva az addigi rendet felébred egy órával azután, hogy fejtem? Mennyi tej termelődik ilyen rövid idő alatt? Akkor is 180 ml-t ki tud szopizni?

Egyébként 2-3 óránként eszik, és éjjel pedig ahogy írtam alszik.

Mért már valaki ilyesmit? Vagy szakmailag tud hozzászólni?


2015. máj. 8. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
mértem egy időben az evéseit,mert kellett. látnom kellett,hogy állok a tejszaporítással,kell-e neki pótlás vagy nem,ha igen mennyi. 1 óra alatt nem fog neked 180 termelődni,de 1 decit kihúzhat belőle. éjszaka korábban felkelve,talán elég is neki annyi. ha 9 kor elaszik a babád,több tartalékod lenne,ha máshogy fejnél. te mikor alszol el,hánykor? szerintem fejj 20perccel azután,hogy szoptattál. 40-60ml körül le kell majd jöjjön. ha utána alszol,akkor éjfélkor,ha még nem,akkor lefekvés előtt is érdemes.
2015. máj. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyatejleadó vagyok,ezért sokat fejek és persze előfordult már,hogy lefejtem a tejet és rá fél órára felkelt a babám.Akkor 80 ml-t tudott kiszivni,de ez pont elég volt ahhoz,hogy visszaaludjon.Ezen nem kell aggódnod szerintem,mert éjjel,félálomban nem is annyira az a lényeg,hogy mennyit tud enni,mivel reggelig is kibirná evés nélkül igazából,de ha 180ml-t le tudsz fejni éjfélkor 3 óra elteltével,akkor nincs gondod a tejtermeléssel szerintem.

Üdv

Betti

2015. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszönöm szépen a tippet, eddig eszembe sem jutott, hogy másként is csinálhatnám:)De ez jó ötlet és logikus amit mondasz. Ma este már így lesz.:)20 perccel babuci vacsija után, aztán éjfélkor újra.


Kedves Betti! Köszönöm Neked is a választ, és a kedves, megnyugtató szavakat. Jó ilyesmit hallani.:)

2015. máj. 8. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!