Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Be fog állni nekem a kereslet...

Be fog állni nekem a kereslet kínálat valaha? 2 hetes baba

Figyelt kérdés

1. nagyon komplikalt csaszaros mutetem volt, igy a picivel eloszor csak a 4. napon talalkoztam ( intenziv osztalyon fekudtem a mutet utan). Ekkor tettem eloszor mellre. Nagyon lassan de beindult, 6. napon mar jott a tejem valamennyire. 1 hetes volt mikor hazajottunk.


2. a tej igenye nott, de a tejem nem akar. probalnek fejni, de egyszeruen nincs ra idom. annyira moho es ehes, hogy muszaj tapszert adni neki, mert kulonben nem nyugszik. igy mar el is tavolodtam idoben a szoptatastol, igy amikor eljutnek oda hogy fejjek, az mar boven a 2 szoptatas kozott van, vagy a kovetkezo elejen. jo esetben.


3. a mellem mar felpuhult azota, es mertekkel de napi egy tejserkento teat iszom.


4. sajnos a kb. 2x 20 perc alatt nem szivja ki azt amitol jollakik. marpedig ha nem lakik jol, reklamal :) konkretan keservesen sir. ezert muszaj potolnom. ha tovabb rajtahagyom, a cicim kikeszul. egyszer probaltam, felvaltva tobb ideig rajtahagyni, masfel ket orat ( ot hasznalva fejogepkent) de ekkor sem lakott jol. sot idoben ugye ilyenkor tavolodunk az eves megkezdesetol, tehat ugyanolan ehes mint az elejen. :(


5. a pocija miatt meg most hogy nathas szegenyem, nehezen alszik el. sok alvas ki is marad. igy ha vegre elalszik, tobb alvast igenyel, igy megint jol megcsuszunk. ilyenkor persze magatol elkezd csopogni a tejem es fejek, de tul sok nem jon, kb 40-50 ml. ezt ejszaka szoktam neki odaadni.


egyszeruen nem latok logikat ebben. es teljesen tanacstalan vagyok :(


2013. dec. 16. 04:40
 1/7 A kérdező kommentje:
6. ma megyunk nyelvfek nyisszantasra. ettol meg varok nemi csodat, hatha ugyesebb lesz.
2013. dec. 16. 04:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt semmi tejem az első héten, így mindig elkészítettem 2 dl tápszert, be a hűtőbe, majd mikor éhes volt a pici, mértem, mellre tettem, egyik, majd másik cici, megint megmértem hogy mennyit evett, ez kb. 10-20-30 gramm volt, majd csak cumisüvegbe kellett önteni a pótlást, 20-30-40 Milit, azt be a mikroba 10 másodpercre, s már íhatta is!

Így gyorsan megkapta cici után a pótlást, nem volt nagy sírás, s utánna elringattam, vagy beraktam a hintába, vagy mellém a nagy ágyra...


Nekem 2 hónap alatt lett annyi tejem, hogy nem kellett pótolni!

Minden szopi után fejtem, azt leraktam, s később azt adtam oda.

6 hónapos, s már csak szopizik!


A babák nem mindig 3-4 óránként esznek, s nem mindig ugyan annyit!

Nem alszanak minden evés után.

Nekem volt hogy egy nap csak 1-2 lakol apámmal aludt fél órát, s éjszaka is kelt 2-3 x enni!


Kitartás kell!


Van hogy 1-2 órát is cicin van a baba, de ez csak jó a tejtermrlésnek!

Nekem sokszor csak akkor aludt ha mellen volt ölben.

Most is ölben alszik, közben cicizik:)

2013. dec. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mennyi ideig kell fejni szopi utan? es mi van ha szopi utan haromnegyed oraval tudok csak fejni?
2013. dec. 16. 07:19
 4/7 A kérdező kommentje:
...vagy 2 oraval kesobb? kitarto vagyok, es igyekszem minden tanacsot megfogadni, de nem jutunk egyrol a kettore. talan ma ha a nyelve jo lesz akkor a cicim is jobban fogja birni a kikepzest, es ha a nathabol felgyogyul akkor meg nyugodtabb lesz o is.
2013. dec. 16. 07:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kereslet kinűlat álztalában a 4.-6. héten áll be. tehát méf van idötök böven. Örülj hogy már most kiderült a nyel probléma, sok esetben csak jóval késöbb derül ki addig meg nem tudják a baba miért nem eszik rndesen.
2013. dec. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most kell minél többet fejned! A legjobb az lenne ha akár óránként rá tudnád tenni a babádat, és akkor nem kell fejni.Pár nap is eltelik, mire megnő a mennyiség annyira, amennyi kell neki. Ez nyűgös időszak, de ki kell bírni. Egy ilyen pici baba nem csak azért sír mert éhes. Nagyon kell neki az anyai közelség. Én kihívtam egy szoptatási tanácsadót, ha érdekel meg tudom adni a telefonszámát, telefonon is tud segíteni, a neten is rá tudsz keresni a nevére, sok minden le van írva róla. Annyira tudott nekem segíteni, hogy a kislányom tegnap volt 4 hónapos, és csak anyatejes. Jó pár héttel ezelőtt már bontottam a tápszeres dobozt, de gondoltam és adtam egy utolsó esélyt. Nincs gond a tápszerrel sem, de azért ha van mód rá akkor kapjon tejcit. :-) Nem utolsó sorban pedig, ha mindent megpróbáltál akkor nem fogod mardosni magad. :-)
2013. dec. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Elküldenéd nekem a szoptatási tanácsadó számát?

Nagyon köszönöm!

2013. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!