Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptassak v időre?

Igény szerint szoptassak v időre?

Figyelt kérdés

Védőnő azt mondta h délelött keltsem fel etetés idöben,éjjel nem kel kekteni. Mert így nem cseréli fel a nappalt és az éjszakát.


Vagy hagyjam délelőttönként aludni anennyit szeretne két evés között? Este attól még tud aludni?


2 hetes a baba.


2015. máj. 15. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az egyik lehetőséget. Ha nem válik be, még mindig tudsz változtatni. Nem minden baba egyforma, és a védőnőknek sincs mindig igazuk.
2015. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem keltenék fel alvó gyereket mert enni kell.Ez olyan mint a kórházban felkeltették a z alvó beteget hogy vegye be az altatóját:::))
2015. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most 5kor kellett volna kelnie ennie,de annyira alszik nem is tudom felkelteni.


7 óra fele szoktam fürdetni,ha elöbb kel fel akkor etessem fürdés elött v korábban fürdessek?

2015. máj. 15. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igény szerint ...

akkor eszik jól a baba ha tényleg éhes és akkor lesz bőven tejed ha engeded neki h alaposan kiszívja mikor éhes !


2 hetes baba kb 20órát alszik még naponta

jó van amelyik kevesebbet :-)

2015. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hagyd szegényemet aludni. Én ha úgy jött ki a lépés este akkor előbbre hoztam a fürdeté.Hozzá igazitottam mindig, majd késöbb lesz rendes napirendetek.
2015. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Éjjel csak minimális fény, és minimális foglalkozás, és ez elég ahhoz, hogy megtanulja, melyik az éjszaka.m

En nem keltettem őket soha, csak amíg sárgák voltak.

2 hetes babától ne várj sokat. Kb. Hetente fog változni a "napirendje".

Ha nincsenek nagy elvárásaid, akkor kevesebb csalódás fog érni.

Szoptasd, amikor igényli, semmi baja nem lesz tőle.

Én nem tanultam, csak tapasztaltam, amit leírok. Ez nagyjából az ellenkezője annak, amit az első gyerekemnél a védőnőm tanácsolt.

2015. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is kezdő anyuka vagy, 3 hós a babám. Csakis igény szerint szoptatok, bár mindenki tanácsol mindenfélét. Eleinte, ha túl sokat aludt, megpróbáltam ébreszteni, hogy etessem, de nem evett, álmos volt, aludni szeretett volna... :)Úgyhogy ezt is hagytam. Azt meg, hogy éhes, és nem adok neki, meg se próbáltam, hát ilyet nem csinálok... Igen, most is van, hogy akár 1-2 óra múlva újra etetek, mert kér, na és? Ráérek, ez a dolgom most, neki viszont megadom azt az érzelmi biztonságot, hogy ha kifejezi magát felém, rögtön reagálok, számíthat rám. Most már tényleg érezhető az összehangoltság közöttünk, jókedvű, kiegyensúlyozott baba... :)
2015. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*vagyOK
2015. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg alapvetően igény szerint szoptatni. Ha úgy érzed, hogy túl régóta alszik, és aggódsz, hogy kiszárad (látszik, hogy a buksiján a lágy rész kicsit behorpad), akkor akár álmában is megpróbálhatod mellre tenni. Az én babóm nagyon jókat kajál félálomban. Egyébként meg ne hallgass senkire, csak az anyai megérzéseidre. :P
2015. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!