Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató Anyukák...

Igény szerint szoptató Anyukák! Nálatok van valamilyen rendszere az evéseknek?

Figyelt kérdés

Hányszor eszik a babátok, mennyi időn át, és mennyi idős most?

Nekem 3 hónapos és totál elfolynak a napjaink, éjjeleink.:S



2015. máj. 5. 09:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy elfolynak? Összevissza történnek a dolgok?


Nálunk igény szerint megy, habár beállt a babám 4-5 óránkénti evésre, így szoktam figyelni az órát, hogy kb evésidő lesz-e lassan. Persze szokott előbb vagy később enni, de általában tartja ezeket az időközöket. Éjjel pedig egyszer kel enni hajnalban. Egy szoptatás kb 20 perc. Ő most 3 és fél hónapos.


Nálatok hogy telnek a napok?

2015. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értem, hogy nincs semmi ritmikusság. Egyszer egy óra után kér enni, aztán három, aztán kettő, aztán ki tudja mikor lesz a következő.

Egy-egy evés 45 percig is eltart és alvásba torkollik.

Volt egy röpke másfél hét, amikor három óránként evett, plusz-mínusz 20 perc, mondjuk akkor is ilyen hosszan, de nem emlékszem, hogy akkor mi volt más, mit csináltam másként. Nem tudom mitől változott meg.

És most már éjjel is ébred max 3 óránként, eddig pedig aludt 7 órát egyhuzamban.

Ez az összevisszaság két hete tart:S

Ami egyébként csak azért rossz, mert nem tudok tervezni semmit, illetve elbizonytalanodtam, hogy elég-e neki a tejcim. Meg igen, ezt olvastam, hallottam mindenkitől, hogy előbb-utóbb kellene rendszernek lennie.

És mennyit eszik a babád így 3,5 hónaposan azt tudod valahonnan? Gondolom hízik szépen rendben?!

2015. máj. 5. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát elég új vagyok a témában, lévén első baba, de nem lehet, hogy nagyon lassan eszik, főleg ha be is alszik, és egyszerűen keveset eszik egy alkalom alatt, ami miatt hamar megéhezik? Mérlegetek van? Mi kezdettől mérjük 150 és 250 gramm között eszik. Nálam attól is függ, hogy mennyi idő telt el, ha 3 óra után eszik, kevesebb van a mellemben, viszont ha 4 óra után a 20 percen kívül lóg még a cicin 10 percet, kieszi még a közben termelődő 30-40 grammot. 3200 grammról most tart 7 kilónál.

Ha méritek, és evett eleget, akkor egy óra után nem valószínű, hogy az éhség miatt sír, lehet hogy csak testközelség kell neki, és a cici persze hogy megnyugtatja, de nem éhes volt. Persze ezeket a saját tapasztalatom alapján írom, minden baba más.. :)

2015. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
amíg kevés volt a tej,az egész nap egy nap szoptatás volt. mikor lett elég,ő szépen beállt az addigi kb 11ről 5-6 evésre.
2015. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hú az igen! Egyrészt mert kezdetektől fogva méritek...minden evés előtt és után? Én begolyóznék.:)

Másrészt pedig a súlygyarapodása miatt. Az én fiam meg sem közelíti ezt a súlyfejlődést. 3940 g-mal született, de csak 3640 g volt három nappal később, mikor hazaengedtek. Utána két hétig egyáltalán semmit nem hízott, nem volt elég tej, sárga volt... most 3 hónapos és 5,5 kg. Mondjuk jó hosszú baba.

Hogy elég-e a tej kérdés, a kezdeti nehézségek miatt állandóan az agyamban jár még most is. Nagyon nem szeretnék tápszert adni neki.

Lehetséges, hogy nem elég a tejem és azért ez az összevisszaság?

2015. máj. 5. 14:25
 6/12 anonim ***** válasza:
elképzelhető. ha nem is vagy a mérés híve, egy napját mérd. vagy menj be a védőnőhöz próbaszoptatást tartani.
2015. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát egy ideig szinte mindig mértük, most már csak egy-egy alkalommal. De nektek érdemes lenne most mindig mérni, így egy idő után már tudni fogod, hogy kb mennyit evett, és kb mikor lesz legközelebb éhes.

Ha elkezd szopizni, akkor egy ideig szerintem ne hagyd elaludni, cirógasd néha meg egy picit az arcát vagy a füle mögött. Nálunk a kórházba mutatták így. Aztán ha evett, utána nyugodtan komfortszopizhat míg kedve van.

Amíg hetente gyarapodik, addig elég a tej és ne aggódj.

2015. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Holnaptól mérem egy pár napig. Van egy régi mechanikus mérlegünk. Igazatok van, jobb tisztában lenni azzal mennyiket szopizik.

Bár a heti hízásai megfelelőek, mert 130 és 210 g között mozognak, azért ez a rendszertelen evés aggaszt kicsit. Lehet hogy még többet hízna, ha még több tejem lenne, mert lehet azt is megenné még szívesen igaz?

2015. máj. 5. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
hát a hízása az biztos megfelelő pedig. hasa nem fájhat? akkor is mellen szeretnek lenni úgy megnyugszanak. eszik is minden alaklommal mikor szoptatod? hallod,hogy nyel rendesen? vagy csak cummog?
2015. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem nem a hasfájás miatt van, azon az időszakon úgy néz ki már túl van. Nem volt extrém hasfájós szerencsére.

Inkább olyan, mintha közel szeretne lenni, és ha már ott van akkor eszik is.

Az elején eszik mindig szépen, aztán van hogy 5 perc után elalszik és már csak cumikázgat nagy megelégedetten. Csakhát így nem lakik igazán jól szerintem sosem, illetve nem is éhezik meg...

2015. máj. 5. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!