Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményed a Nyugati...

Mi a véleményed a Nyugati téri nyilvános szoptatási tüntetésről?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem ítélem el az édesanyákat, akik nyilvánosa szoptatnak!


Csak érdekelne mások véleménye is, mivel én mostanság (elmúlt egy évben) úgy látom, hogy nagyon "felkapott" ez a téma.

Nyilván ez egy teljesen természetes táplálási folyamat, amit viszont lehet DISZKRÉTEN is csinálni.

Ezalatt értem azt, hogy nem ül ki az édes anya pl. a terem kellős közepére szoptatni úgy, hogy mindenki lássa amit tesz. Viszont, nem is kell a mosdóba elbújni!

Miért nem lehet diszkréten, egy csendes helyen (kevésbé zsúfolt, emberekkel teli részen) megszoptatni a kisbabát félig, esetleg teljesen letakarva egy textil pelenkával?


Az ember amúgy is eltudja képzelni vizuálisan, hogy mi történik éppen, ha csak egy pillanatra is odanéz. Viszont, én édesanyaként abszolút nem szeretem azt nézni, hogy valaki "kicsapja" a kebleit és premierbe szoptatja a gyermekét. Tipikusan a "csak azért is megteszem, lesz.rom, hogy más mit gondol" szituációkra értem.

Én is szoptattam mind a két gyermekem, sosem bújtam egy mosdókba, de igyekeztem olyan helyet keresni mindig, ahol nem sok embert zavarok, ráadásul mindig úgy végeztem a "dolgom", hogy mást ezzel ne hozzak kellemetlen helyzetbe.


Igen, lehetne több olyan hely, ahol van baba-mama szoba, ezt aláírom.

De, ha már az eredeti helyszínen maradunk, akkor meddig tartott volna az anyukának átmenni a Westendbe (5 perc gyalog) és ott beülni a baba-mama szobába?

Igen, tudom, hogy milyen egy éhes csecsemő/gyerek, tudom, hogy mennyire tudnak sírni, de volt nekem is hasonló szituációm, amikor 5 percre voltunk a lakásunktól és konkrétan futottam a babakocsival hazáig, hogy szoptassak.

Másik hasonló esetnél pedig adtam egy kis vizet a gyerekemnek, aki ezáltal még kb. 5-10 percet kibírt.


Visszatérve az eredeti témához, a biztonsági őr eléggé elvétette a feladatkörét és elítélem, hogy kiküldte az anyukát ahelyett, hogy az étterem ügyeletes vezetőjének segítségével (ha már olyan nagyon családbarát papíron) kerestek volna nekik egy megfelelő helyet a szoptatás befejezésére (és itt nem a mosdót értem)!



2015. máj. 22. 16:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%

az,h a tököm tele van,hogy mindenhol ezt nyomatják most...


(bocsi,nem olvastam mit taglalsz hosszan)

2015. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

A biztonsági őrrel nem értek egyet, de az anyukával sem.

Szerintem a c.gányoknál szokás úton útfélen szoptatni, náluk nincs szégyenérzet.

Nekem is van gyerekem, de eszembe nem jutott volna nyilvánosan szoptatni. Érdekes módon mindig meg tudtam oldani, hogy ne is kelljen.

De ha véletlenül annyira rákényszerülök erre, akkor minimum egy textilpelenkával eltakartam volna MINDENT. Nem fullad meg a baba alatta.

Ok, hogy a gyereknek ez táplálék, de az idegen férfiaknál szexuális érdeklődést kelt a női mell.


Az a baj szerintem, hogy manapság már úgy gondolják az anyák, hogy azért mert szültek egy gyereket, legyen velük mindenki toleráns, és forogjon körülöttük a világ...


Mégegyszer hangsúlyozom a biztonsági őr reakciójával sem értek egyet!

2015. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Épp most írtam egy másik kérdéshez, hogy kissé túlzásnak tartom a tüntetést.


[link]

Ebben a cikkben az van, hogy nem is küldte ki a biztonsági őr, csak megjegyzést tett.

2015. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

"A történet,ahogy mi megéltük: Húgomra vártam,aki vonattal érkezett 8hónapos babával. Gondoltam meghívom egy reggeli frissítőre a McCaféban ezért vártam ott. A kicsi evett otthon, pont azért,hogy ezt elkerüljem,de amíg beértünk a vonaton a 30fokban megszomjazott..igény szerint szoptatok, illetve mivel volt cumizavaros nem merek neki lefejt tejet adni. 9körül mentem be a mekibe, körbenéztem kétszer,hogy hol tudnánk nyugiban,senkit sem zavarva szopizni. Ott volt egy dolgozó lány, őt is megkérdeztem s azt mondta nyugodtan

smile hangulatjel

Ő nagyon kedves volt, még a Babóval is beszélgetett. Épphogy leültem s készültünk neki kb pólófelhúzásnál, pelenka alábújásnál tartottunk mikor megjelent a biztonsági őr a következőkkel: "Ez itt nem elfogadott tevékenység!" Jeleztem neki,hogy megkérdeztem direkt. Erre mondta,hogy na majd ő megkérdezi az étteremvezetőt. Visszatérve elismételte a fenti mondatát miszerint az étteremvezető is így gondolja. Én addigra összepakoltam magunkat s elhagytam az éttermet. Jelzem reggel 9 volt, mivel körbenéztem láttam,hogy kb csak a McCaféban vannak vendégek, sehol máshol, még a kasszáknál sem volt senki. A Wc lejáró melletti "szemetes helyiség" mögötti asztalhoz ültünk le, még a babakocsit is magunk el húztam."


Az idézet az anyukától származik, akit megaláztak a mekiben. Szerintem annál, hogy a kuka mellé bújt (tehát félreeső helyre), eltakarta magát a babakocsival, majd a pólófelhúzás mellett éppen takarta volna el magát egy pelenkával a kietlen étteremben nem sok mindent tehetett volna. Szerintem nevetséges, hogy teljesen természetesnek veszik az emberek, ha egyes lányok/nők mindenüket kiteszik, de egy csecsemő természetes etetése már "illetlen". Még nincs gyerekem, de ha lenne, ma mi is kinn lettünk volna, mert egy csecsemőnek joga van enni, ha megéhezik, egy anyának pedig joga van megetetni, pláne ha félrevonulva, magát eltakarva teszi! Nyilván nem azért szoptatnak nyilvánosan az anyák, mert mutogatni akarnák magukat (a baba feje meg úgy is takarja a lényeget)...

2015. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%

Nincs bajom a nyilvános szoptatással, ha diszkréten csinálják. Ez az "azért is megmutatom, hogy szoptatok" hozzáállás nekem sok. Vannak szoptatóskendők, amivel ezt az amúgy intim, a gyerekre és a szülőre tartozó dolgot meg lehet oldani. Mondom, az nem gond, ha szoptanak, hiszen a gyereknek nem mondhatod, hogy "bocsi most nem eszel, mert nem vagyunk otthon", de nem kell mindenkinek látnia.

Saját példa:

Barátomhoz a mekibe bement egy nő, és úgy rendelt, hogy közben szoptatott. A barátom azt se tudta, hova nézzen, nagyon kellemetlenül érezte magát. Rendben van, hogy ez természetes meg ne nézzen oda, de ez nem olyan egyszerű, amikor előtted van egy mell, teljes életnagyságban és nincs eltakarva (és nem perverzióból nèz oda). Szóval szerintem a többi embernek is kijár a tisztelet, nem kéne emiatt kényelmetlen helyzetbe hozni az embereket.


Mellesleg a biztonsági őr csak szólt, hogy ezt nem kéne, a nő meg mondta, hogy de, mire a biztonsági őr elment a főnökhöz, hogy megkérdezze mi legyen. A nő meg ezalatt elment. Legalábbis én így hallottam a hírt.

2015. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Feltűnési viszketegségben szenvedő unatkozó anyukák, akik azt hiszik bármit megtehetnek, mert szültek egy gyereket.

Én is szültem, szoptattam is. Otthon, etetési időben. Két etetés közt mentem vele csavarogni. Ha szomjas volt, kapott vizet. Nem mutogattam magam senkinek. Jöhet a lepontozás, de ez a véleményem. Nem vagyok kíváncsi senki mellére, amikor eszek. Akkor sem, ha le van takarva.

2015. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Még magammal sem értek egyet ebben a kérdésben. Egyrészt megértem azt az érvelést, hogy a szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, miért ne etethetné meg az anya a gyermekét, diszkréten. Másrészt azokat is megértem, akik számára ez zavarbaejtő - márpedig azért értem meg, mert én sem szoptatnék máshol, csak ágyban, párnák között.


Ugyanakkor a társadalom tökéletes képmutatását jelzi, hogy egy csecsemő és egy fél mell látványától zavarba jönnek, de két nappal korábban egy anyaszült meztelen nő vonult végig fél Budapesten: az az ég világon senkit nem zavart.

2015. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

feltűnési viszketegség

oké, anyukák, gyerekkel, szoptatnak, ennyi

azért ki kell rakni mindent?

kicsit azt hiszik, nekik most mindent lehet!

2015. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Csak nagyobb ellenszenved hoztak össze a szoptatás ellen azzal amit reggel tettek. Ha már ennyire menni akartak legalább mutatták volna meg h igen így eltakarva nem olyan zavaró erre mindenki kirakta a mellét jobbra ballra. Na meg ne mondja senki h esőben ilyen picikkel az a babáknak jó volt.

Biztonsági őrt meg nem értem miért kell bántani??! Az a dolga h kiküldje azokat aki zavarja a fizető vendéget... ez a drága anyuka is ha épp egymásnak eső b.u.z.ikat nem zavar ki a biztonsági őr fel lett volna háborodva h mi az h nem teszi a dolgát mikor a többséget zavarja. Másik h egy 8 hónaposnak nem létszükséglet adhatott volna neki vizet és nem hisztizni kellett volt...


Persze joga van szoptatni de nekem is jogom van ezt nem éppen jókedvel nézni akármennyire is természetes. Tessék 2 jog egymással szembe miért épp az övé erősebb??



A nyugatiban mászkáló meztelenre meg kihívták a rendőrséget... zavarta az embereket... most azoknak is tüntetni kéne aki szeret meztelenkedni? Ez is természetes akkor ehhez neki is joga van.

2015. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Az anyuka babája 3.5 hónapos, nem 8 (a nővérére írta, hogy jött fel vonattal a 8 hónapos babájával), egy 3.5 hónapos babát (aki cumizavaros, ezt is leírta az előzményekben) nem lehet váratni, ha éhes, ennie kell. Mit kellett volna tennie ennek az anyának, ha egyszer otthon megszoptatta (mégis szomjas lett), megkérdezett egy éttermi dolgozót, elbújt egy félreeső zugba és éppen eltakarta magukat? A megmozduláson a többség szintén diszkréten, eltakarva szoptatott...
2015. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!