Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, kinek mi a véleménye...

Anyukák, kinek mi a véleménye a nyilvános helyen történő szoptatásról?

Figyelt kérdés

Most várom az első babámat. Nemrég érettségi találkozóm volt, és az egyik volt osztálytársam elhozta a négy hónapos babáját magával. Már ez is furcsa volt nekem kicsit, de amikor az étteremben, mindenki előtt nekiállt megszoptatni, az nagyon kellemetlenül érintett, és nem csak engem, hanem másokat is.

Tudom, hogy a szoptatás teljesen természetes dolog, de akkor is azt gondolom, hogy nem tartozik másokra, én biztosan nem fogom nyilvánosan csinálni.


Kinek mi a véleménye erről, ti hogy csináljátok?



2014. márc. 25. 08:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Én lagziba vittem magammal a picit egy étterembe, de kerestem félreeső helyet a szoptatáshoz.
2014. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
Hat en felre vonulnek egy olyan hejre ahol nem latnak! Csaladtagok elott meg megesik de idegen emberek elott en nem szivesen csinalnam!
2014. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
A fiammal, sokszor kerültem olyan szituba, hogy magammal kellett vinni és meg kellett szoptatnom ott éppen ahol voltunk, így szoptattam autóban, kórházban külön helyiségekben. Valahogy az nagyon távol állt tőlem, hogy mondjuk parkban szoptassak. Most, hogy a fiam 3,5 éves és a kishúga 3 hetes, elgondolkodtam, hogy veszek egy szoptatós kendőt, mert jön a szép idő, nem lehet a nagyfiam egésznap bezárva a lakásba, mert, hogy a tesónak szopnia kell lassan ne induljunk el mondjuk a játszótérre. Nyilván ha úgy adódik, hogy szopnia kell a kicsinek, nem úgy fogom, hogy mindenki lássa, valahogy diszkréten szoptatóskendő takarásában félre vonulunk.
2014. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
48%
Nem pisilunk nyilvanosan, pedig az is termeszetes. Felre kell vonulni egy masik helyisegbe, premier plan szoptatni primitiv dolog..
2014. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%
A "legnyilvánosabb" hely, ahol szoptattam az az autópálya pihenő egyik legeldugottabb sarka volt, ott is az autóban, textilpelus mögött (ez 3 alkalommal volt). Amúgy vittem magammal mindenhova cumitermoszban lefejt tejet, én képtelen lennék akárhol, kényelmetlen körülmények és idegenek között szoptatni. Tudom, hogy a gyerek az első, és ha éhes, meg kell etetni, de én inkább elvonulok. (Már az is "zavart", mikor anyósom bámult szoptatás közben - ő viszont előszeretettel bámult mindig... :/ )
2014. márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Babeli Zurzavar ***** válasza:
86%
az elso babammal sem tudtam kepzelni, utaltam a gondolatot, a masodikkal kenytelen voltam valamit kitalalni, mert a nagyot mar csak nem zarhatom a lakasba, erre tokeletes a szoptatos kendo, gyakorlatilag nem latszik sem beloled sem a bababol semmi,.de ezt is egy picit arrebb vonulva tennem adott helyzetben!
2014. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
41%

Csak az botránkozik meg ezen, aki nem volt még ebben a szituációban.

Gyerek előtt még én is rosszul reagáltam volna biztosan. De amikor én álltam ott egy könyvesboltban, hogy üvöltve enni kér a babám, a buszom meg csak egy óra múlva indul, másfél mire hazaérek (a cumisüveget nem fogadja el, csak a cici kell neki) eldugott zug sehol semmi....hát fogtam magam, leültem a könyvesbolt foteljébe, bebugyoláltam magunkat és megetettem.


Az üzletvezető férfi persze odajött bunkón és beszólt, amire elbőgtem magam...


Szóval gáz az emberek hozzáállása. Ha egy nő nyilvánosan szoptatni kényszerül a gyermekét, azt nem hobbiból teszi, hanem kényszerből. Jó lenne, ha nem aláznák meg őket ezért.

Az osztálytársad pedig még jó, hogy nem hagyta otthon magára a négy hónaposát....nem értem miért furcsa, hogy elvitte magával. Az lenne furcsa, ha nem vitte volna (szerintem).

2014. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

#7,


azért a babának van apukája is, és vannak nagyszülei is, nehogy már egy négy hónapos babát ne lehessen valakire rábízni 2-3 óra erejéig.

És azért egy étteremben csak lenne lehetőség félrevonulni valahová, nem pedig az asztalnál, 30 ember előtt előkapni a mellét, pláne amikor az a 30 ember épp vacsorázik.

2014. márc. 25. 09:35
 9/35 anonim ***** válasza:
90%
En is szoptattam nyilvánosan a lányomat, amikor meg pici volt. Ahol el lehetett vonulni, ott levonultam, ahol nem, ott megoldottam máshogy. Mindig volt nálam kendő, amivel szépen el lehet takarni mindent. Soha, senki nem vette eszre, hogy nem csak ringatom a picit.
2014. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%
Lehet csinálni diszkréten, és feltűnősködve. Pár hete a vonaton volt egy anyuka 3 gyerekkel. Az egy dolog, hogy játszóteret csináltak a vonatból, de, a legkisebbet mindenféle diszkréció, takarás nélkül szoptatta, es egész úton kilógó mellel utazott, mert a kislány elaludt. Azért egy 3 órás úton ez nem normális.
2014. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!