Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon rossz ezek a gondolatok?

Nagyon rossz ezek a gondolatok?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem nem vitát akarok!!

8 hónapos terhes vagyok, és számomra még mindig rideg a szoptatás kérdése.Más járt már így? Az első baba elejétől tápszeres volt. Nem volt tej ott megoldotta a természet.

A válaszokat köszönöm.


2010. febr. 26. 09:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Furcsa számomra ez a kérdés, és mióta a szoptatás témakörében válaszoltam néhány kérdésre, azóta lettem nagyon szépen lepontozva... Ugyanis én, mint 3 gyerekes, sikeresen szoptató anyuka néhány gondolom soha nem szoptató anyuka miatt kaptam jó néhány csúnya leszólást, mert sokáig szoptattam. Így megfogadtam, soha nem szólok hozzá a témához, meg sem nyitottam soha ezt az oldalt.

Ha így érzed, valami lelki oka van. Lehet akár szégyenérzet, vagy valami belső dolog, és a szoptatáshoz hatalmas kitartás és akarat is kell. Nem mindig könnyű, de csodálatos dolog! Én próbálnék szakemberrel beszélni a helyedben! Vedd fel a kapcsolatot valakivel, aki tud segíteni!

2010. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Én amíg terhes voltam, egyszer sem gondoltam a szoptatásra. Valahol el volt raktározva, hogy a gyereknek enni kell adni, és erre való a mellem, és ennyi. Se hideg, se meleg:) Amikor megszületett, az első két hétben utáltam szoptatni, fájt, nyűglődés volt, és még rá is paráztam, hogy nem elég neki. Szóval kínszenvedés volt. Viszont a 3. héttől megerősödött a kicsikém, ügyesen szopizott, megtaláltuk a kényelmes pózt, és már nem fájt. Azóta imádok szoptatni. Annyira feltölt, egy kis pihi, és olyan édes, ahogy szopi közben simogatja a hasamat, vagy kapaszkodik a melltartómba:)
2010. febr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem a legjobb emlékem a szoptatás. Ezért biztos lepontoznak majd de őszinte vagyok. Amikor 3és fél hónaposan pótolni kellett tápszerrel sokkal jobb volt. Mindig tudtam mennyit eszik, és a hasija sem fájt annyira. Nyugodtabb is voltam, hogy ha történik velem valami vagy ha mennem kell valahová, akkor is tud enni a kicsi, nem kell azon izgulni, hogy elfogadja e a tápszert vagy csak ordít utánam.

A szomszéd csaj csak küszködik a 16 hónapos fiával, aki óránként cicit kér még éjjel is. Azt nem csinálnám, anyatej ide oda.

2010. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

A szoptatás csodás dolog, de mindenki maga dönti el hogyan eteti a gyermekét. Nekem két kicsim van, elsőt tápszerrel etettem, ő már 6 éves. Másodikat szoptatom, ő 6 hónapos most.(még nem kapott semmi mást)


Ne érezd magad kellemetlenül ha a tápszer mellett döntesz. Ha a férjed és te így döntötök, ez a ti személyes döntésetek. Semmivel sem leszel rosszabb-vagy jobb anya bármelyik mellett is döntesz!!!!

Könnyű szép szülést, és kellemes szülővé válást kívánok neked!!!

2010. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
utolsó vagyok! Bocsi! Látom 2.gyerek lesz...akkor kellemes újra szülővé válást!!!!:)
2010. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2010. febr. 26. 10:10
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is idegenkedtem tőle, míg babát vártam.Aztán amikor megszületett, és komplikációk miatt nagyon aluszékony és gyenge volt, nem tudott szopni.Három napig éjjel nappal kínlódtam, mire sikeült.Azóta lassan fél éves, még mindig szopik, és örülök, hogy sikerült.Bár iszok laktoherbet, öt hónapig ittam napi egy alkoholmentes sört, sokat stresszeltem, mert azt hittem nem elég a tej, örülök, hogy sikerült.Bár nagyon megoszlanak a vélemények az anyatejről, a tápszerről, sok a vita a szuperanyuságról, én még szeretném szoptatni egy pár hónapig.

/Z/

2010. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 xStefix ***** válasza:
100%
Miért idegenkedsz tőle? Csak hogy érthetőbb legyen.
2010. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Én teljesen megértelek, nekem még most is idegen a dolog, pedig már 6 hetes a babám. Nem volt tejem az elején, de tudtam, hogy nagyon fontos a babának, és valahogy kialakult minden. Egyáltalán nem élvezem, majdnem mindig fáj a szoptatás, de próbálom elterelni a gondolataimat. Ettől még nem érzem magam rossz anyának, mert annak ellenére, hogy szenvedek, szoptatni fogom a babámat, amíg csak szüksége van rá.

Ne aggódj, megoldódik minden. Ha nem lesz tej, akkor úgy, ha meg lesz, akkor úgyis meg fogod próbálni, és lehet, hogy még meg is szereted!! :-))

2010. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, remélem. Akkor meg ott a tápi ha nem megy a dolog. Egyszerűen a gyermek vállalásnak ez a része nem nekem való.
2010. febr. 28. 18:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!