Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány percig szoktátok szoptatn...

Hány percig szoktátok szoptatni 1 hónapos babátokat?

Figyelt kérdés
kb. 1 hóanpos babákkal kapcsolatban lennék kíváncsi. Az elejét gyorsan kiszívja, de a végével küzd a kis Drágám, húzza, rángatja, nyöszörög. Így van, hogy 20-30 perc, de csak így elég neki az "adag".
2010. febr. 28. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez babafüggő. Van, aki öt perc alatt elintézi, és van, akinek háromnegyed óra. A 20-30 perc teljesen átlagos idő, ne aggódj. A lényeg, hogy sikerül neki, és neked is sikerül szoptatni. :-)
2010. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én volt, hogy 1 órán keresztül szoptattam a kisfiamat, mikor még 1 hónapos volt... Húúú, az volt aztán a türelemjáték! :) 30 perc az egyik ciciből, 30 a másikból! És mindez 2 óránként! De hála a jó égnek mára már 10 perc alatt elintézi. :) 14 hetes baba anyuja
2010. febr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! De akkor két szopi között, max. 1 óra telt el, ugye így gondolod. Volt így elég tejed termelődve? Én sokszor úgy érzem, hogy már megint szopizni akar, hogy nincs is elég tej a cicimben. Igyekszem enni, inni, de van, hogy két szopi között nem tudom letenni, így se kaja, se innivaló. Van, hogy leteszem, mert elaludt, de 10 perc múlva ébred.
2010. febr. 28. 15:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja meg annyit, hogy a klinikán azt mondták a védőnők, hogy max. 10 percig szopiztassam. Akkor hol az igazság?
2010. febr. 28. 15:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,



Hol szültél? A János Kórházban? Ott engem olyan tanácsokkal láttak el, aminek az eredményeként majdnem elapadt a tejem.... Az én kisfiam 3 hónapos, pótolnom is kellett eleinte a tejet (hülye tanácsok megfogadsa miatt).

Az én tapasztalatom alapján az igény szerinti szoptatás segít, illetve ha addig engeded, hogy ott legyen ameddig akar. Nekem legalábbis ez jött be, és nem tette tönkre a mellbimbómat, csak nagyon nagyon fárasztó.

Egyébként szerintem egy 1 hónapos kisbaba még gyengécske ahhoz, hogy 10 perc alatt kiszipkázza az egészet. Az én fiam 30-35 perc alatt végez.

2010. febr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Első vagyok.


Felejtsd el, amit a kórházban mondtak, és olvasd el ezt: [link] valamint ezt: [link] (fent válaszd ki a Szoptatós füzetek linket.) Különösen a la Lcehe Liga honlapját. Ők tényleg tudják, hogyan érdemes szoptatni, és ehhez minden segítséget igyekeznek megadni az anyukáknak.

2010. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
2. vagyok: hiába mondják az okosok, hogy 10 perc és késssz a szopi, nem fog menni, mert a baba diktál... Csak nem értem, hogy miért erőltetik ezt... Tudniuk kéne, hogy első a baba!!! Egyik füleden be, másikon ki. :D Ja, és igen... 2 szoptatás között 1 óra telt el! Depressziós is lettem... Nem volt időm aludni, sokszor még enni sem! Kisuraság így akarta és már nem bánom, hogy így szoptattam az első hetekben, mert kárpótolt az, hogy elégedett volt és kiegyensúlyozott. De később olyan szép automatikusan beállt a rend nála, hogy mára már kívánni nem lehet nagyobb rendszerességet. Nekem sem volt tejem abban a kritikus időszakban, de nekem a főként a stressz miatt nem volt... :(
2010. febr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én babám első napoktól 5-10 perc alatt kiszopja az adagját. Ilyen is van. De a nagyobbik lányomnak kellett 30-40 perc is, szóval ez nem sok egyáltalán szerintem. A kórházban szerintem csak az első napokra mondják, hogy 10 percnél tovább ne legyen mellen, amíg csak előtej van. Mert akkor hamar kisebesedhet. Első gyerekkel így is jártam. Másodiknál már figyeltem, amíg csak pár csepp előtej volt, addig 5-5 perc mind a két mellből, ez akár óránként is. Így nem lett sebes, és 2. nap már rengeteg tejem volt. Onnantól addig lehet szoptatni a babát, amíg jól nem lakott :)
2010. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!