Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy szoptatas utan...

Igaz az, hogy szoptatas utan a mellben maradt tejet ki kell fejni?

Figyelt kérdés

Azt mondta nekem egy anyuka, hogy a mellett szoptataskor teljesen ki kell uriteni, kulonben a bentmaradt tej gyulladast okoz(hat).


Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a szoptatas utani fejes csak a tejszaporitas miatt ajanlott.


Kerhetem a tapasztalt anyukak segitseget, hogy mi az igazsag?


(Off: van ket ismerosom is, aki szules utan par hettel bedilizett, allitolag tejcsatornagyulladas miatt.)


2015. júl. 5. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szülés után pár hétig amúgy is "bedurrannak" a mellek, elvileg 6hét kell, mire hozzászokik és beáll a rendszer a mellnél, attól függően, hogy a pici mennyit eszik.

Megoszlanak a vélemények a fejést illetően, hogy kell-e vagy nem!?

Nekem 6hós a Kisbabàm, sosem fejtem! Mindig beállt a tej mennyisége, attól függően, hogy mennyit evett a pici, ez így van kitalálva.

Volt olyan hogy éjjel picit tovább aludt, vagy épp növekedési ugrásra volt és nagyon feltelltek a ciciim, és fájtak is, ilyenkor a mosdóhoz mentem, és ki nyomkodtam belőle pont annyit, hogy ne legyen a feszítő, kellemetlen érzés. A fejés akkor nagyon hasznos, ha kevés a tejed, és többet szeretnél.

Amúgy meg fejni nem kötelező, mindenki maga dönti el, hogy szeretne-e vagy sem!

Boldog Babázást! Üdv:)

2015. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a babádnak elég annyi, amennyit kiszívott, akkor én nem fejném, mert így nem áll be a kereslet-kínálat elv.

Én Sosem fejtem, az elején nekem is maradt benne, de soha nem okozott mellgyulladást. Csak arra figyelj, hogy mindig szívjon ki valamennyit mindkettőből, vagy ha egyszerre csak az egyikből szopizik, a következő alkalommal a másikkal kezd.

Nekem 2 hónapos korára állt be. Igaz, nem is tudtam menni sehova nélküle több órára fél éves koráig, de engem nem igazán zavart.

2015. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szükségesnek látod, csak akkor.

Nekem szoptatás előtt-után fejnem kellett, mert bár jó evő volt a kisfiam, sokat is evett, viszont ennek ellenére is nagyon sok tejem volt. Szoptatásra annyira bedurrantak, hogy szinte fájtak, úgy nem tudtam mellre tenni a fiam, aki bár jól teleette magát, mégis maradt még benne több, így azt is lefejtem. 3 óra múlva ismét úgy bedurrant, hogy megint fejnem kellett.:)

Szóval én csináltam. De ha te nem vagy ilyen helyzetben, hanem pont annyi van, amennyi elég, akkor nem szükséges.

2015. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Nekem szülés után 10 héttel volt mellgyulladásom. Nagyon kemény volt. De szerintem nem a pangó tej okozta, ugyanis a kisfiam nagyon jól szopizott, sokat evett egyszerre, és fejtem is az elején minden szopi után. Én szaporítani akartam, mert mindig az volt a félelmem, hogy elapad /tipikus elsőbabás, parázós anyuka voltam/. 3 hós volt a kisfiam, amikor abbahagytam a fejést, addigra megnyugodtam, ugyanis rengeteg tejem volt.

Most már 5. hónapja szoptatom a kislányomat, most bíztam a szervezetemben és a természet rendjében: hittem, hogy beáll magától a kereslet-kínálat, és így történt: mindkét gyermekem tisztán anyatejes az első félévben.

Úgyhogy nem kötelező fejni, ezt neked kell érezned: fáj-e a melled szopik után, esetleg csomósodik-e? Ha igen, masszírozd, tegyél rá melegvizes borogatást, vagy állj a melegvizes zuhany alá! Ha még az elejém tartasz, és úgy látod, nem elég a babádnak, fejj, mert azzal szaporíthatod! Nekem van még egy tapasztalatom: nagyon picik voltak a melleim az első terhességem előtt. Amikor a kisfiam születése után beindult a tejem, kellett jó pár hét, hogy annyira megnőjön a mellem /kitáguljon a bőr/, hogy már ne legyen iszonyatos feszítő érzés, amikor a tejleadó reflex hatására megduzzad a mellem. Mostanra a második terhességem végére /sajnos/ megnőtt annyira a mellem, hogy már nem okoz gondot, bőven elbír akár 2 deci tejet is mellenként. Szval ha kicsi a melled, a szoptatás elején ezért is fájhat nagyon, de alkalmazkodni dog hozzá a szervezeted.Addig is, ha úgy érzed, fáj, fejj ki belőle annyit, hogy ne feszüljön! Ha pedig váltott mellből szoptatsz, azt a melled add először a babának, amelyikből az előző szopinál utoljára evett. Akkor ő kiszívja majd a benne maradt felesleget.

2015. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-szer kell fejni, ha túl sok a tejed,vagy ha túl kevés.

Ha kevés, ezzel lehet szaporítani, ha sok, akkor meg le kell fejni a felesleget.

Ha túl sok,valóban mellgyulladást okozhat, bár megoszlanak a vélemények, hogy ennek mi is a valódi oka, inkább a stressz.

Nekem az első gyerekemmel nagyon sok volt a tejem, alig volt időm fejni, de nem gyulladt be, szépen kiszívta a gyerek.

A másodikkal még rosszabb volt, 2-3 órát aludtam egy nap, alig volt tejem, mégis mindig mellgyulladást kaptam. A doki azt mondta, hogy azért, mert nem pihenem ki magam.

2015. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom a valaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. :)


(Off: most latom, hogy ket t-vel irtam, hogy ''mellet'.)

2015. júl. 6. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!