Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor (a gyereketek milyen...

Mikor (a gyereketek milyen idős korában) hagytátok abba a szoptatást, és milyen okból?

Figyelt kérdés
2015. júl. 8. 12:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

3 hónapos koráig szopizott,de már azt is pótlással.

Elejétől kezdve nem volt sok tejem. A családban senkinek nem volt. Semmilyen praktika nem vált be,hogy több legyen.

Amikor végleg azt mondtam,hogy elég az akkor volt mikor megjött a menzeszem és napi szinten 5-10 ml-et evett. Plusz a tápszer. Kb 3-4 napja semmit nem tudott már kiszívni a mellemből akkor hagytam abba teljesen.

Sajnálom,hogy nem tudtam tovább,de legalább vége a "szenvedésnek" mert már tényleg az volt..:(

2015. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt a lányom, amikor abbahagytam a szoptatást. Soha nem volt egy nagy szopizós, mindig nehezen ment a szoptatás, és amikor már hozzátápláltam minden ételnek annyira örült, és sokkal jobban evett, sokkal jobban fejlődött is, így fokozatosan abbamaradtak a szopik.
2015. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
1 éves volt, és ő hagyta abba, én csak pislogtam, mert úgy döntött nem kér többé. Ő szoktatott le engem. Sajnos. Én még nem szerettem volna abbahagyni.
2015. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Pár hónappal a 3. születésnapja előtt. Az oka az volt, hogy már nagyon elegem volt belőle
2015. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
egy evesen mivel ugy dontottem annal tovabb nem akarom szoptatni. nem is tudtam volna mert nem is erdekelte a dolog onnantol hogy drasztikusan fogyni kezdett a tejem, a vege fele mar olyan erzesem volt mintha csak en eroltetnem.
2015. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

1. gyerkőc 9 hónaposan hagyta abba magától.


2. gyerkőc 13 hónapos volt, közös megegyezéssel. Unta hogy egyhelyben feküdjön. Reggel elfogadta, mert szomjas volt. Egy reggel apa megelőzött, megetette, megitatta... Én többször nem kínáltam, ő meg nem kérte.


Jó esetben a baba dönti el, mikor volt elég.

2015. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
8 hetesen: nem is volt sok tejem,csak szenvedtünk a szoptatással,nekem igazi rémálom volt,és megváltás a tápszer.
2015. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Ebben konkrétan mi lehet nem hasznos?????
2015. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ne haragudjatok, természetesen nem én pontozok, én mindenkinek zöld kezet fogok adni, nem tudom ki és mi okból pontozza le a válaszokat!

Írjatok azért még minél többen :).

2015. júl. 8. 13:27
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen hagytuk abba. Nyilván akkor már csak reggel-este kapott. Vagy a foga miatt, vagy egy szeparációs szorongás miatt, de nagyon elkezdett cincálni, sokszor fájt. Mondtam neki, hogy elfogyott, meséltem helyette, egyből elfogadta a dolgot. E mellett én az a típus vagyok, aki végig híztam a szoptatást, és nagyon rossz lett a vérképem. Fogyni meg csak így tudtam.
2015. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!