Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tenyleg abba kellett volna...

Tenyleg abba kellett volna mar hagynom a szoptatast?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 eves. Ma voltunk orvosnal. Es teljesen meg volt rokonyodve ,hogy meg neha szopzik. Este kap cicit,meg ebredeskor. Nagyon kellemetlen volt. Ekkora gyereknek mar nem valo cici szerinte. Valoszinuleg mar nem fogom tudni levalasztani.Sokkal elobb kellet volna. Tanacstalan vagyok...Bar meg 6 honapos sem volt mar mindenki azt hajtotta,hogy minek szopik meg....
2015. ápr. 30. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Az orvos borzasztó. Cseréljétek le! A "mindenki"-vel meg nem kell barátkozni. Húzz meg egy minimum intelligenciát, és azokkal vedd körül magad, akik ennek megfelelnek!
2015. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Ez a kérdés teljesen gyerek- és anyukafüggő.

Nem fogsz egyértelmű választ kapni, de nem is kell keresni a választ, hanem úgy kell csinálni, ahogy nektek jó!


Viszont az furcsa, hogy az orvos így áll a dologhoz...

2015. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
szerintem is cseréld le. szoptass amíg TE akarsz,és mindenki más véleményét meg sz*rd le.
2015. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
csináld ahogy akarod. Van aki 3 évig szoptatja, van aki 1-2 hónapig, vagy éppen gyógyszert kér, hogy ne is kelljen. Valahol a kettő között van a normális szerintem!
2015. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
A szoptatással kapcsolatban is vannak trendek, mint a cipősarokkal és szoknyahosszal kapcsolatban. Most a rogyásig szoptatnia trendi. Az igazság az, hogy orvosi, élettani szempontból: 9 hónap után az anyatejnek NULLA a tápértéke a babának. Pont. (nem lepont, csak pont) Az, hogy ott élvezkedik, és megnyugtatásra használja az elgyötört kismama, és ettől törvényszerűen rohadt nehéz lesz elválasztani, más kérdés. Az is más, hogy rendszerint ekkorra már visszaáll a hormonrendszer is (régen nem állt vissza, ezért ennek egy nem túl biztos, de fogamzásgátlás szerepe is volt, de ez megváltozott a rengeteg hormonjellegű dolog miatt, amivel ma már kapcsolatban vagyunk a mindennapi életben - ezt az érzékenyebb babák jelzik is, nem akarják a menstruáló anya tejét elfogadni.)
2015. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.Van mar egy fiam es ot nem tudtam szoptatni.Es ugy orultem,hogy a kicsit tudom.Nekem mem teher a szoptatas. En is meglepodtem a dokin...
2015. ápr. 30. 13:33
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja es a mindenkivel mem nagyon foglalkozom,legalabbis probalom minimalisra szoritani a kapcsolatot (csalad),hiszen 6 honaposan azt szajkoztak,hogy 18 evesen is cicizni fog.
2015. ápr. 30. 13:37
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
tényleg bevizsgáltad laborban a tejet? mutasd már meg az eredményt légyszíves tölsd fel. a WHOnak tudniuk kell,hogy ők a hülyék,tévedtek ezért legyél olyan kedves és ezt nekik is írd meg jó?
2015. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos vannak még ilyen orvosok és védőnők is, és nem csak vidéken. Nekem a védőnőm fújja a 30 éves elveket, de sosem foglalkoztam vele.

4 hónap megszakítással majdnem négy éve szoptatok, jelenleg a másodikat 21 hónapja. (Ismerősöm több, mint négy éve szoptat folyamatosan, az elsőt 3 éves koráig (fél évig tandemben a másodikkal), a másodikat több, mint két éve és most együtt az újszülött tesóval. )

Semmi probléma sem volt egyikünknél sem az elválasztással, én is addig fogok szoptatni, amíg mindkettőnknek jó, na persze 3 évesen már nem szeretnék szoptatni, de addig még sok időnk van.

Szerintem minden gyereknél eljön egyszer az idő, amikor magától abbahagyja a szopit. Az extrém esetekben, akiknél 5 éves korba és afölött is szopizik a gyerek, ott szerintem az anyuka nem tudja elengedni a gyereket.

Ne foglalkozz senkivel Kedves Kérdező! Szoptass, amíg egyikőtöknek sem teher!

2015. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
*korban
2015. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!