Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig adjam a lefejt...

Mennyi ideig adjam a lefejt tejet? Meddig van szüksége az anyatejre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem akarok vitát "kirobbantani", vagy úgy tüni, hogy feladom a dolgokat, csak kicsit elfáradtam.

6 hónaposak vagyunk. 2 hónapos kora óta fejem a tejet a babámnak. Nem akarok belemenni a részletekbe, hogy miért lett erre szükség, a lényeg, hogy nem szopik, tehát kénytelen vagyok neki így adni.

Persze az anyatej mellé tápot is kap, mert csak napi 2x tudok adni neki 150-170ml tejet. Már megkezdtük a hozzátáplálst is, de csak napi 1-2x eszik pépeset.

Sajnos már nem nagyon bírom kézi mellszívóval az állandó fejést. A kezeim már nagyon fájnak. Anyagilag meg nem engedhetjük meg, hogy automatát vegyünk. Próbáltam ezeken az oldalakon is ahol használtan árulják a mellszívókat, de bevallom, hogy még az is drága nekünk.

Van értelme még "szenvednem"? Más is van ilyen helyzetben?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. márc. 5. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én szoptattam, de volt idő, amikor sokat kellett fejni, bizony én megkértem a férjemet, hogy pumpáljon ő, mert nekem a kezemmel is gondok vannak néha... (Ínhüvelygyulladás)

Ha meg tudjátok így oldani, akkor mindenképp érdemes, mert a babának fontos anyagok vannak benne, de ha ez válik fő problémáddá, akkor ne "szenvedj" vele. Talán az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott jókedvű anyukája legyen a babádnak.

2010. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Ha szenvedsz akkor nincs értelme tovább fejni , viszont az anyatej olcsóbb mint a tápszer és ha ezt nézed akkor jobban megéri fejni mint plusz 2 étkezést kiváltani tápszerrel . Ezt neked kell eldöntened .
2010. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem van, minden cseppje kincs.

Másrész tényleg ingyen van.

De a te döntsed kell hogy legyen, már az se semi, hogy idáig fejtél.

2010. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
69%

Fél éves korig mondjuk úgy "nélkülözhetetlen", pláne, ha van. 1 éves korig pedig nagyon fontos (lenne), többek között hogy zökkenőmentesebb legyen a szilárd ételekre való átállás és teljesen megérjen az immunrendszer.

Szerintem, ha nagyon nem bírod már tovább, akkor lassan vége lehet, de ha ki tudnál még tartani ideig-óráig, az mindenképp jó (jobb) lenne a babádnak. Én a magam részéről a fizikai kimerültséget nyomósabb oknak fogom fel, mint a "kényelmi" szempontokat. Utóbbi miatt jóval hamarabb feladhatja az ember a küzdést, mert kvázi rábeszéli magát, hogy nem megy tovább... A saját tapasztalatom is, hogy gyakran sokkal tovább képesek vagyunk kitartani, mint gondolnánk!

Úgyhogy én a folytatásra bíztatnálak, ha még érzel magadban akár egy csepp erőt is. :)

Az apukás besegítés szerintem is jó ötlet. Az ínhüvelygyuszi fájdalmas dolog, nekem is szokott néha lenni, de ezt is lehet csillapítani több módon. Mindenképp olyan módszert keress, ami valamennyire tehermentesíti a kezeid és/vagy könnyebbé teszi a tejleadást.

2010. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Fel a fejjel és igen, csináld még! A babának 1 éves koráig szüksége van vagy anyatejre vagy tápszerre! Az anyatej ingyen van, a tápszer meg elég húzós.
2010. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!