Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez tejláz lenne? Vagy valami más?

Ez tejláz lenne? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Két nap múlva lesz 4 hetes a babám. Szépen szopik az elejétől és sok tejem is van. Eddig minden oké volt, de tegnap este belázasodtam, nem ment fel nagyon, 38,1 volt. A mellemre gyanakodtam, mert az elmúlt pár napban többször evett kevesebbet a babám, emiatt a melleim elkezdtek több tejet termelni.

Alaposan átmasszíroztama melleimet és kifejtem őket, majd bevettem egy algopirynt és lefeküdtem. A lázam már éjjelre lement teljesen, reggelre se jött vissza. A barátnőmnek volt tejláza, szerinte ez nem az, mert akkor nem ment volna le, és elvileg ordítanom kéne a fájdalomtől szoptatás közben, nekem meg nem fáj. A cicim sem fájt, viszont tegnap este eléggé megnyomorgattam szegényeket a masszázzsal meg aztána fejéssel (fejtem mellszívóval és kézzel is), na azóta fájnak ott, ahol piszkáltam őket, előtte semmi bajuk nem volt. Konkrét csomót nem érzek és nem is éreztem a melleimben, az egyik kicsit keményebb volt itt-ott, de rendes csomók nem voltak.

Ez így lehet tejláz, vagy csak benyeltem valamit?

Egy másik kérdés: ha tejláz, hogyan csináljam a fejést, hogy ne szaporítsam a tejet? Rengeteg van, nem szeretném, hogy több legyen, meg az valószínűleg csak rontana a helyzeten. Viszont tudom, hogy ki kéne üríteni a melleimet, hogy ne pangjon bennük a tej, de attól megint csak több lesz, nem? Egyáltalán hogyan lehet kiüríteni, mert az nekem még sosem sikerült, ha egy órán át fejek egy cicit folyamatosan, akkor is jön még belőle...


2015. aug. 1. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem volt tejlazam szuleskor, akkor csomos volt nagyon es fajtak is. nem maga a szoptatas fajt hanem a tele mellem. es le sem ment a lazam csak a 3. antibiotokimmal.

ha az is volt neked akkor se lehetett komoly de lehet hogy maradt meg csomo es azert faj a melled. ha reggel egyszer lefejed eves elott es ugy adod neki akkor az nem szaporitas szerintem, a szaporitas amikor a kiurtett mellett ingerled mert akkor erzi ugy a mell hogy még termelnie kell. egynel tobbszor ne fejjel es mindig szopi elott, es azt add a babanak, meg fagyaszthatsz is.

2015. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mumusan ***** válasza:

Szoptatás előtt nem szabad fejni! Csak utána. A hígabb szomjoltó tejet vonnád meg tőle, és csak zsírossal etetnéd.

Amíg feszít, addig fejned kell. Hideg borogatással lehet apasztani. Egyébként valószínű hogy azért eszik többször keveset, mert fejlődési ugrás előtt álltok. Ilyenkor a baba serkenti a tejtermelést, mert egyik napról a másikra elkezd majd többet enni. Ne aggódj, a babád be can programozva :) Egy -két nap, és megint beáll a rend. Ha nem, keress bátran priviben is.

2015. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt mikor tejlázam volt: 3 napig 40 fok körüli hő ami még tömény infuziós algopirintől sem ment le. A melleim nem fájtak, nem voltak csomosak. Nekem a kezdetektől az egyikben kevesebb volt a tej és a pici is változatos mennyiségeket szopott belőle. Erre gyanakodtunk, de nem, kiderült, hogy a másik mellem volt begyuladva amelyikből több tej jött és többet is szívott mindig a pici. A 3.dik napon vörös folt jött ki rajta, de nem fájt. A mellszívó nem elég, kézzel kell kimaszírozni, mert a szívó csak előről szívja ki, nem elég erős a hátsó rész kiürítésére. Szoptatás elött csavard be forró vizes kendőbe(persze vigyázz meg ne égesd magad) 10 percig. Majd hagyd a babát hagy szívja ki alaposan. Aztán ha nem akarod, hogy sok tejed legyen tegyél rá hideg vizes kendőt. Ez amúgy késöbb visszaáll, ne izgulj. Ha az sem segít próbálj meg melltartó nélkül lenni, hagyd hogy a felesleg kifojjon belőled.
2015. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!