Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tej elapasztása, vagy megtartá...

Tej elapasztása, vagy megtartása ebben az esetben a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Barátnőm 4 hete szült. Ez alatt az idő alatt talán _kis túlzással-4x adhatta oda a babának a tejét, mert állandóan tejlázat kapott (most 3x van neki 40fokos láza), a védőnő szerint nem is tej, hanem genny jön már a melléből, második kúra antibiotikumot kapja. Mellette viszont állandóan fejni kellene, de géppel már nem tud, csak kézzel. A bimbói rózsásra vannak kirepedve, állandóan bevérzik neki. Két hét alatt sem gyógyult be neki (addig egyálltalán nem is tette mellre a babát). Zokogva fej, ki van merülve teljesen. Már minden krémet vackot megvett, amit cask lehet boltban kapni, de semmi nem javít a helyzetén. Én azt javasoltam, ha tudja apassza el, mert ez közel sem normális állapot.Mások viszont azt mondják küzdjön. Szegény még egy percet sem tudott élvezni az anyaságból. A baba iszonyat hasfájós mellette, semmi sem nyugtatja, és közel nulla a segítsége.. Neked mi a véleményed?

2013. máj. 12. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vmit. nagyon rosszul mutattak neki szoptatás terén. Én legelőször felkeresnék egy szoptatási tanácsadót. Ez megvolt??
2013. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Az én véleményem (és nem tanácsom) az, hogy mindenképpen valami olyan megoldást keressen a barátnőd, ami megnyugtatja, mert ha sír, kiborul, az sem neki, sem a babának nem jó. Ha úgy érzi, hogy a tej elapasztása megoldaná a problémát, tegye azt.

Mondok egy példát, ami velem történt. Császárral szültem, és nagyon nehezen indult el a tejem. A mellbimbóim emellett kisebesedtek, a pici nem jól szopott, nagyon fájt és kínzó volt az egész szoptatás, én is rengeteget sírtam. Sokakat megkérdeztem, mit tegyek, mert már nem bírom sem én, sem a baba. Mindenki azt mondta, hogy szoptassam tovább, ne érdekeljen, hogy fáj, majd elmúlik. De én úgy éreztem, hogy egy napot sem bírok tovább így.. a nővérem tanácsára azt a megoldást választottam, hogy lefejtem a tejet, és cumisüvegből adom. Ez a babának is, nekem is sokkal jobb, azóta is így csinálom. Kiegyensúlyozottak vagyunk. Ennek kb. 1 hónapja. A babám most 7 hetes.

2013. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hat en ezek utan inkább elapasztanam. A szoptatas nem szabad, hogy szenvedés legyen.
2013. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igaz, a 2. válaszoló ötlete a legjobb. Bár ha valaki sírva fej.... Nem tudom.
2013. máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Másfél hetes volt a babám, mikor annyira kisebesedett a mellem és fájt, hogy nem bírtam már, és ez által egyre kevesebb is lett a tejem. Az orvos tanácsára elkezdtem fejni és cumisüvegből adtam a tejet. A mellbimbómat pedig elkezdtem infra lámpával kezelni és pár nap alatt helyre jött. Azóta a DM-es bimbóvédő krémmel éjszakára bekenem és semmi gondom nincs vele. Ez most már 8 hónapja így van, és még mindig van elegendő tejem. Sőt nagyon sokat fagyasztottam is. A babám szintén hasfájós volt. Mindent kipróbáltunk és semmi sem használt. Mire rájöttem arra, hogy nem etetem 3-3,5 óránként, hanem inkább csak ritkábban 4-4,5 óránként. Egyik napról a másikra megszűnt a hasfájás. Ráetettem mindig a még emésztetlen tejre és ezért fájt a pici pocakja.
2013. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 2-es vagyok. Nekem is a dm-es bimbóápoló vált be. Egyébként valószínűleg a kórházban nekem sem mutatták meg jól, hogyan kell mellre tenni a babát. Ahány szülésznőt/nővért kérdeztem, annyiféleképpen mutatták meg. Én már a kórházban sírtam... Egyetlen egy nővérke mondta, hogy igen, nehéz, mert ők ugye más szögből fognak rá, és úgy sokkal könnyebb betenni a baba szájába.. szóval jobbulást a barátnődnek!
2013. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amik válaszok kapcsán eszembe jutott:

Szoptatási tanácsadó miben tud segíteni, ha szoptatásról szó sem lehet, mivel a babát nem tudja/nem lehet mellre tenni? A lefejt tejet meg a gyógyszerek, meg a benne lévő genny és vér miatt nem kaphatja meg. A védőnő mutatta meg most neki a kézzel fejést, de az meg mindenki tudja mennyire macerás.. Eég kilátástalannak érzem a dolgot.

2013. máj. 12. 09:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szoptatási tanácsadónak ilyen helyzetben is tudnia kellene segíteni tanáccsal... hogy mit lehet ilyenkor tenni.
2013. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, átadom.
2013. máj. 12. 12:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Én hasonlót csináltam végig, a fejést választottam fél évig, de ha visszamehetnék az időben, akkor az első 6 hétben fejném neki, aztán a tápszert választanám. Inkább a babával foglalkoznék, és élvezném az anyaságot, mint azt, hogy napi 6-8 órát fejjek. Persze, azért csináltam, hogy Ő egészséges legyen, de megbántam, hogy görcsöltem az anyatejért, és nem vele foglalkoztam. Azt hozzáteszem, hogy a szoptatások után mindig 0-t -10-et mértem, és egyre csak fogyott, ezért kapta lefejve, üvegből.

Ha lenne következő, és ez lenne a probléma, 6 hétig fejném , utána tápszer, és minden percet élveznék vele.

2013. máj. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!