Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudjam hogy jóllakott-e...

Honnan tudjam hogy jóllakott-e az egy hónapos babám?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint 20 percig szoptassam, a 40-el, ami olykor előfordul nagyon túllövök szerinte a célon. H

Hizik rendesen (nagyonis) szóval azon nem aggódnék hogy éhezik, de attólmég minden etetés után kétségek közt vergődöm. (Főleg hogy most próbálom az ágyába szoktatni, igy sosem tudom hogy most tényleg nem azért sir-e mert éhen hagytam...) Nagyon ritkán van az, hogy elégedetten (egyértelműen) lecuppan a mellről, elaludni nem szokott rajta.

Közben is többször kiköpdösi, igy sosem tudom hogy mikor ne adjam már vissza neki.



2015. aug. 7. 15:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(Ha hosszan sir ugyan viszonylag, de pár perc után van egy megnyugvás, akkor nem igazán lehet éhes nem? Utána ugyan általában sirdogál még egy kicsit, de viszonylag hamar meg-megnyugszik. Mondjuk attólmég lehet hogy nem halál éhes de azért nincs tele?)
2015. aug. 7. 15:53
 2/11 A kérdező kommentje:
És a méregetés nem megoldás, mert mint mondom nem az a félelmem hogy éhezik, csak hogy nem elégitem teljesen ki. Meghát ritkán is húzza ki a 3 órát. Főleg 2-2és fél szokott lenni. Bár most iszonyú meleg van ugye, meg nyomatjuk a légkondit, amitől meg száraz a levegő..
2015. aug. 7. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Ilyenkor meg pici a gyomruk, sokszor megeheznek.

Az en babam 8 hetes, es ket orankent szopizik.

Vard meg mig elengedi a cicit magatol, ne vedd el tole. Ha mar nem keri, nem ehes.

A vedonovel ne foglalkozz, egyen o 20 perc alatt. Ha tovabb tart, hogy jol lakjon, akkor tovabb. Nalunk az elejen min. 1 ora volt a szopi. de meg most is 30-40 perc.

Minden baba mas. A baratnome 5 perc alatt kiszivja ami kell neki.

2015. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, kicsi a gyomra. De nem lehet hogy egyszer kisebb mint másszor.. szóval sajnos nem ez a válasz.

Van mikor minden további nélkül húzza a 3-4órát szopások között, és van amikor 2 óra után kéri...

Szóval sajnos nem ez a kérdés, hanem hogy jóllakik-e egy szoptatás alkalmával..

2015. aug. 7. 16:09
 5/11 A kérdező kommentje:
És mondom, sjanos az a baj hogy szopás özben is folyton el-el engedi...igy nem tudom mikor van a vége.
2015. aug. 7. 16:09
 6/11 anonim ***** válasza:

mérleggel szokták nézni hogy mennyit evett


amire meg van mutatószám is, hogy milyen súlyú babának ált mennyi a szükséglete

2015. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is egy hónapos a babám, én addig etetem, amíg kér. Nem is értem a védőnőt, miért kéne elvenni tőle? Ha nem csak lóg a cicin, hanem eszik rendesen, akkor nyilván éhes, kell még neki. Ha kiköpi, próbáld neki visszaadni, ha nem fogadja el, vagy elfogadja, de csak cumizik, nem eszik, akkor elég, ilyen egyszerű :) Nem hülye, csak kicsi, nem eszik, ha már nem kell neki, nem fogod túltömni :)
2015. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen, most pont túlvagyunk egyen és ez jó volt.

egy mellből adtam neki végig.

eddig cserélgettem... de tegnap aztmondta a védőnő hogy ha elérte az 5kg-t (kb 4700) akkor térjek át az egy étkezés egy mellre. Nem értem ezt sem, hogy miért kéne várnom...

2015. aug. 7. 17:05
 9/11 A kérdező kommentje:
meg oké, persze, nem tömöm túl. de ha elkezd cumizni akkor, és ezt mondjuk nem az 5. percben teszi akkor készne nyilvánithatom?
2015. aug. 7. 17:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem méregetek sem súlyt, sem időt. Az elsőnél még méregettem sokáig minden evés után, de felesleges. Az ember észreveszi ha valami gond van a gyerekkel, nem eszik, nem gyarapszik.


Mindkettőt akkor teszem / tettem mellre, amikor szüksége volt rá. Ő keresi a cicit ha szeretné. Addig szoptattam / szoptatok, ameddig ő rajta akar lenni. Ilyenkor vagy elalszik rajta vagy egyszerűen eltolja a cicit.


A két gyerekem egyébként teljesen más.


Az első egész nap cicin volt, kiságyba tenni nem tudtam, üvöltött ahogy a segge érte az ágyat. Ameddig el nem kezdett mászni, cicin élt. :) Volt hogy szó szerint órákig cumizott a cicin. (Na, arra is jön ám a "felázik a mellbimbó, ne engedd" szöveg... Nem kell hallgatni az ilyenekre, mert ez nem általános. Van, akinek a melle 15 perctől kikészül és én vagyok az élő példa arra, hogy van akinek óráktól sem.) A hordozó amúgy nagy segítség lehet az ilyen gyerekeknél. Nem lett a kicsim sem elkényeztetett, sem anyán lógó. Barátságos, szereti az embereket és minden nap elmegy a mamához kicsit. Elmúlt 2 éves, de most jutottunk el odáig, hogy már csak esti elalváshoz kap cicit. Eddig állandóan cicizni akart, esélytelen volt leszoktatni. Imádta. És én is. Sokáig együtt szopiztak a kistesóval. Aztán most egyik napról a másikra már nem hisztizett ha nem adtam cicit, hanem elfogadta. Kicsit nehéz nekem amikor jönne cicire és elutasítom, de már éreztem hogy az éjjeli és a nappali cici nekem sok.


Jajj, és hányan mondják a magukét amikor ilyet hallanak...! :) Ne szoptass terhesen, ne szoptass kettőt, ne szoptass sokáig, 3 óránként szoptass stb. Hülyeség!


A kistesó első naptól fogva a kiságyban alszik, csak reggel veszem magam mellé. Egyedül is elalszik napközben többször is és órákig képes ilyenkor aludni. Ma is szinte csak szopizni ébred, szerintem a meleg miatt alszik ennyit. Ezért is érek rá most netezni, a dolgomat már elvégeztem, babóca meg csak alszik. :) Leteszem nézelődni és rövidesen már alszik is. Magától. A nagyobbik ilyet egyszer sem csinált. Annyi a különbség, hogy ő egyszerűen ilyen és kész. Semmit sem csinálok másképp.


Szóval csinálhattam volna én bármit, a nagyobbik gyakrabban akart rajtam lenni, rengeteget komfortszopizott. A kicsivel semmit sem kell csinálnom, megvan nélkülem is. A babák alaptermészetén nem lehet változtatni, csak kínlódni amikor nem akar más lenni és anyuka a rossz tanácsokat követi.


A kicsi és a te igényeidet tartsd szem előtt. Lehet hogy a te babád gyakrabban szopizna. Az én leírásomból is látszik, hogy minden gyerek más és a legjobb, ha követed az igényeiteket. Hallgasd meg mások tanácsait ha nyugalmat ad, de nem kell mindet megfogadni! Azt tedd, ami nektek jólesik és az jó lesz a kicsinek is. Arra semmiképp se hallgass, aki úgy adja elő a tanácsait, hogy ezt így "KELL" mert olyan nincs, hogy így vagy úgy kell. Olyan van, hogy "LEHET" - ha az adott babának jó. Ha nem, mással kell próbálkozni. Kísérletezz. :) Védőnőre és társaira ne hallgass, csak a babádra.


Egyébként szerintem az a legegyszerűbb, amikor elfogadjuk a babánk igényeit és igazodunk hozzá. Nekem legalábbis egyszerűbb volt a kislányomnál az, hogy nem dacoltam, nem erőltettem semmit, hagytam hogy olyan legyen, amilyen. Nem érdekelt hogy ki mit tanácsolt. Még ha vele nehezebb is volt. Pedig volt itt "Hagyd csak sírni, majd megszokja." "3 óránként szoptasd." "Adj neki teát." Stb... Ha állandóan üvöltött volna, beleőrültem volna. Így meg inkább aludtunk egy jót együtt a nagyágyon, mint hogy órákig ki - be pakoljam a kiságyba, miközben üvölt. :) Így, hogy van 2 tökéletesen más alaptermészetű babám, már 100% - ra tudom, hogy ezek a tanácsok mind nagyon rosszak és károsak! Ezek a dolgok sosem anyukán múlnak, hanem a baba alaptermészetétől függnek. A gond ott van, amikor sok hülye tanácsot osztogatnak mások.

2015. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!