Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatom újra az elsőt...

Szoptathatom újra az elsőt is, vagy már nem lenne értelme?

Figyelt kérdés
Kislányunk 5 hónapos. Sajnos csak 2,5 hónapos koráig tudtam kizárólagosan szoptatni, mert gyász miatt blokkolódott a tejleadó reflex, és elapadt a tejem. Mindig arra vágytam, hogy sokáig tudjak szoptatni és nagy csalódás volt, hogy nem sikerült, pedig még pszichológus és szopis tanácsadók is próbáltak segíteni. Ahogy telik az idő, egyre könnyebb, de ha témába kerül a szoptatás, mindig elő töt belőlem a szomorúság. Nemsokára szeretnénk a kistesót, úgy, hogy kb másfél, 2 év legyen a korkülönbség. A kérdésem az, hogy ha majd a kistesót szoptatom, vajon lenne-e értelme a nagyot is becsatlakoztatni (persze csak ha szeretné)? Nem zavarnám ezzel össze őt? Kérem írjon, akinek volt hasonló helyzete!
2015. aug. 8. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem volt hasonló helyzetem szerencsére, de egy másfél két éves gyereket nem kínálnék újra cicivel. Ne haragudj, de nekem ez morbid!

Megértem a fájdalmadat, de attól nem vagy rossz anya vagy bármivel is kevesebb, mert elapadt a tejed. Gyerek lelkét meg pláne ne zavard össze!

A magad lelkét kellene helyre tenni elsősorban!

2015. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 2 éves múlt a fiam, és szerintem már elég nagy ahhoz, hogy ne szopjon. Ha lett volna kistesója, eszembe sem jutott volna újra szoptatni.


Én is mindig arra vágytam, hogy sokáig szoptatok, aztán a saját hülyeségem miatt nem sikerült. Elhittem anyósomnak, hogy a forró nyári melegben kell a tea neki. Így szép lassan leszokott a ciciről. Pedig volt tejem.

Én is nehezen dolgoztam fel, de ez van. Már nem tudok változtatni. Ha lenne még egy, nála máshogy csinálnám, de a nagynál nem.

Szerintem egy 2 éves el sem fogadná a cicit, ha 2,5 hós kora óta nem szopizik, lehet nem is tudna már ciciből enn (azaz inni).

2015. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem annak, hogy ot is szoptasd meg a picit is, nem lenne ertelme. Lehet meg is zavarna ot. Viszont ha olyan sok tejed lenne, hogy boven maradna akkor azt odaadhatod neki poharbol. Artani nem fogsz vele neki, max erosited az immunrendszeret. En is igy csinaltam, mar tele volt a fagyaszto, sajnaltam a lefolyoba onteni.
2015. aug. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Szoptathatod még a férjedet meg anyádat is.
2015. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ehelyett fel kellene keresni egy pszichológust, és feldolgozni ezt a kérdést, mert ez a felvetés egyáltalán nem normális. Nem úgy értem, hogy őrült vagy, hanem úgy, hogy van egy feldolgozatlan traumád. Nem szabad ennyire rágörcsölni a szoptatás kérdésére.
2015. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Ne haragudj, de ennek semmi értelme nem lenne. Teljesen összezavarodna szerintem, ami egy pici babának természetes és ösztönös, az egy 2 évesnek már nem, főleg ha nem pár hónapja, hanem 2 és fél hónaposan hagyta abba a szopizást.

Próbáld meg elengedni ezt a kérdést, nem tudtad őt addig szoptatni amíg akartad, ez már a múlt, zárd le, ettől nem kötődtök kevésbé egymáshoz, nem fog kevésbé szeretni, semmilyen hatása nincs a jövőbeli kapcsolatotokra. Ezt ő így szokta meg. Viszont egy ilyen lépéssel egész biztosan összezavarnád a kis lelkét.

2015. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez egyenesen beteg ötlet.
2015. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nem sértegető, hasznos válaszokat, sokat segítettek. Persze még várom a véleményeket.
2015. aug. 8. 14:43
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is butaság lenne, csak összezavarnád vele a gyereket. Annyit meg nem ér.
2015. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egy ekkora gyerek mér azt se tudj, mit kell a cicivel csinálni.
2015. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!