Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig "normális" a mellfájdalom?

Meddig "normális" a mellfájdalom?

Figyelt kérdés
Lassan 1hónapja szültem, túl vagyok a tejlázon és hasonló mellproblémákon. Nagyon sebes a bimbóm, ezért fejem a tejet. Először olyan érzésem volt, mintha savval égetnék a mellem belül, most pedig alul hozzá se tudok érni, úgy fáj, mintha összerugdostak volna. Ez a fejéstől lehet, hogy megnyomorgatom? Volt valakinek ilyen? Valami ötlet, hogy enyhüljön a fájdalom?
2015. aug. 19. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez attól van. Nekem 4 hetes volt a babám, mikor picit belázasodtam, megijedtem, hogy tejláz, jó alaposan kimasszíroztam mindkét mellemet és kifejtem az utolsó cseppig. Na, utána napokig így fájt, de legalább a láz elmúlt már másnapra.

Mondanám, hogy fejj mellszívóval, de írtad, hogy nagyon sebes a bimbód, gondolom fáj. Én azt javaslom, hogy szoptass bimbóvédővel, akkor nem fáj annyira, tud gyógyulni a seb, a babád pedig ki tudja szívni a cicidet rendesen, így nem fog begyulladni, és nem kell annyit nyomorgatni se.

2015. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval.

Én 3 hét - fájdalmas - szoptatás után kezdtem el bimbóvédőt használni, előtte csak alkalmanként használtam pumpás mellszívót. Amint tudtam, elhagytam a bimbóvédőt az egyik oldalon, tartva az esetleges cumizavartól. Szoptatások között 100%-os tiszta bió lanolint használtam a sebekre, amik lassan begyógyultak szoptatás alatt is. Szerencsére nem lett cumizavar, már 15 hónapja szoptatok. Kitartást és jobbulást kívánok!

2015. aug. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta megint volt magas lázam, óriási csomókkal a mellem alján, kimasszíroztuk, mert a bordáimtól indultak. Lila foltok vannak rajtam, mint akit megvertek, de a láz lement. Sajnos a bimbóvédőn át is olyan erősen szívta, h csak nőtt a seb, de meg fogom próbálni újra, ahogy írtátok. Lanolin nem volt jó, de a Garmastan segített sokat. Nem adom fel! ;)
2015. aug. 23. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!