Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg érdemes a terhesség...

Tényleg érdemes a terhesség utolsó heteiben elkezdeni a mellbimbó védő krém használatát?

Figyelt kérdés
Az első babámat nem tudtam szoptatni, most szeretnék mindent megtenni, hogy sikerüljön. Több anyukától hallottam, hogy ők már az utolsó 3-4 hétben használták a krémet. Köszönöm!
2015. aug. 24. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi értelme lenne annak? Akkor kell használni, ha a baba helytelen mellre tétel miatt sebesre szopja a bimbót.

Nem attól fogod tudni szoptatni a babát, ha hetekkel szülés előtt bimbóvédő krémet használsz. Remélem te sem gondoltad ezt komolyan.

Tedd mellre majd minél többször és attól indul be a tejed, nem holmi krémtől. Ha így sem indul be, arról nem tehetsz majd. Igyál még sok folyadékot sok mellre tétel. enné többet nem tehetsz.

2015. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen felesleges, sőt, csak felpuhul a mellbimbód a krémtől és sokkal könnyebben lesz sebes.


Ha nagyon fel szeretnéd készíteni a mellbimbódat, akkor száraz szivaccsal törölgesd időnként, hogy hozzászokjon a terheléshez, de én nem kínoznám magamat ezzel.

2015. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyilván nem arra gondoltam, hogy ettől fogok majd tudni szoptatni, csak most tényleg szeretnék mindent megpróbálni.Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 24. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
az aventre tényleg rá van írva,hogy felkészítésnek használd előre,de én nem használtam. nem tudom miért segítene :s inkább a kórházban használd az első szoptatástól kezdve mindegyik után,meg ha sebesedne levegőztesd.
2015. aug. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sosem használtam ilyeneket, nem volt gondom igazából, egyszer kentem be neogranormonnal, mert berepedt és ennyi rendbe is hozta. Olyat meg nem is hallottam, hogy előre kellene kezelni a semmire is.
2015. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első babám 2 éves koráig szopizott, a kicsi most 14 hós és még szopizik.

Akkor kezdj el bimbóvédő krémet használni minden szopi után amikor megszületik a kicsi! Addig felesleges, de utána nagyon jól jön, első babámnál majdnem abba kellett hagynunk a szopizást annyira kisebesedett a mellbimbóm, aztán elkezdtem kenegetni Bepanthennel és pár hét alatt rendbejött.

2015. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!