Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy barátnőmmel ezen a cikken...

Egy barátnőmmel ezen a cikken vitázunk, kíváncsi vagyok mások véleményére is. Csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Szerintem nem normális, hogy a barátnője gyerekét így eteti a nő. Az normális, sőt nagyon rendes tőle, hogy ad anyatejet a barátnője gyerekének, ha annak szüksége van rá, de én lefejve üvegben adnám, nem pedig így. Különösen nem egy ekkora gyereknek.


A barátnőm kiakadt a véleményemen, hogy ha kérné nem tenném meg a neki ha valamiért nem tudna szoptatni (csak elmélet, még nincs gyereke, most fog szülni, nekem már van).


A Kismama magazin FB oldalán láttuk a cikket, idemásolom a magyar kommentárt is, hogy egyértelmű legyen miről van szó:

"Tejtesók lettek a kis barátok - egy anyuka délutánonként a dolgozó barátnője kisfiára vigyáz, uzsira pedig minden nap tejci van: a másfél év körüli kisfiúk ugyanis együtt szopiznak...Mit szóltok hozzá?"


2015. szept. 12. 13:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Jaj, bocs, a link:

[link]

2015. szept. 12. 13:00
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Miert gondolod hogy gaz?Sztem mindegy hogy hogyan kapja a kicsi az anyatejet.Ha kifejted,tudok ra reagálni.Igy nem gondolom gaznak.
2015. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

A sajátjaimon kívül szoptattam a 11 hónapos keresztlányomat, amikor az édesanyja fogászati műtéten esett át, a pici meg csak cicin tudott elaludni délben. A barátnőm ikreit pár hetes korukban, amikor az anyjuk valamiért pár órára rám hagyta őket.

De fordítva is működött a dolog. Másik barátnőm gyakran átjött hozzánk 2 éves kisfiával. Ha éppen szopott, az enyém is kedvet kapott, és simán ment kakukkfiókának.

Szóval én semmi gázosat nem látok a dologban, de ugye ízlések és pofonok...

2015. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Hát tényleg ízlések és pofonok...

Én nem tudom elképzelni, hogy az én gyerekem ilyen intim közelségbe kerüljön egy "idegen" nővel (ok, a barát, rokon nem idegen, de úgy értem hogy nem az anyja). Ez szerintem az anya és a gyerek intim, privát szférájába tartozó dolog. Ha nem lenne tejem, cumisüvegből adnám ha kapnék valakitől anyatejet. Ha betegség miatt nem tudnék szoptatni, akkor pedig sajnos abbahagynám, az úgysem várható el senkitől, hogy naponta X alkalommal etesse így az én gyerekemet.

Ha pedig kakukkfiókaként odakéredzkedne máshoz a gyerekem, hát rászólnék. :)

2015. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Soha nem engedném, hogy más szoptassa a gyerekemet, ahogy én sem szoptatnám más gyerekét.

Tejet adni és szoptatni két külön dolog.

2015. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a 4-es, 5-ös válaszolóval értek egyet, nem tudom elképzelni, hogy más szoptassa a gyerekemet vagy én más gyerekét szoptassam.

Más kérdés, hogy természetesen anyatejet adnék, de lefejve.

2015. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ditta323 ***** válasza:

Egyetértek 4-5-6-os hozzászólóval.

Én nem szoptatnám más gyerekét (hiába lenne közeli rokon), de más se szoptassa az enyémet (úgyszin, még ha közeli rokon lenne).

Amúgy meg, ha nem tudnám szoptatni a lányom akkor adnék neki tápot (elvégre nem az ördögtől való, és több gyerek is felnőtt rajat, köztük én is és semmi bajom)

Amúgy meg aki ragaszkodik mindenképp az anyatejhez akkor arra ott a cumisüveg és azon keresztül is lehet adni.

2015. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!