Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális viselkedés egy 5...

Normális viselkedés egy 5 éves kisfiúnál? Anyukák véleményére volnék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm 5 éves kisfiára vigyázok már 3. napja, és ma először arra lettem figyelmes, hogy játék közben a hátam simogatja, ahol kicsúszott a farmerből a pólóm. Aztán mesenézés közben azzal fordult hozzám, hogy a cicimet akarja megbökdösni. Majd mikor mentünk ki a játszótérre, miközben húzta a cipőjét megint a cicimmel hozakodott elő. Idézem a monológját: "Vigyünk ennivalót, a cicidbe kell tenni. Na de hogy tesszük bele? Talán ki kell lyukasztani, levenni a melltartót és beletenni" Tapasztalt más is ilyen fajta viselkedést kisfiúknál? Érdemes nekiállnom az anyukájának egy ilyen témával? Kellemetlennek érzem, hogy felhozzam a témát.

2015. szept. 9. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nagyon kiváncsi és élénk a fantáziája. Lehet hogy túl korai egy kicsit az érdeklődés, de szerintem nincs vele semmi baj.

Talán csak összehasonlított az anyukájával. :-)

Az én barátnőm kislánya ennyi idősen (vagy talán inkább 6 évesen) állandóan női testeket bámult, főleg a kövér nőeket. Így pl a nagyit is mindig megleste meztelenül. Pedig ő lány.

En biztos megemlítenem az anyjának, de csak sztori szinten, mosolyogva mesélnem el miket mondott.

2015. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg most kezdte el érdekelni, hogy a lányoknak, nőknek mijük van, gondolom szóba került az is, hogy a nők cicije "arra való" eredetileg, hogy azzal etessék a babákat, tehát abban ennivaló van. Na ezt nyilván továbbgondolta. Olyan nagy jelentősége nincs a dolognak, csak akkor, ha tényleg ez az állandó témája, hónapokon keresztül. Persze a cicifogdosást ne engedd neki, meg finoman leállíthatod akkor is, ha már terhes a számodra ez a cickó-téma, ezt majd a szüleivel megvitatja.

Abban semmi bizarrt nem látok, hogy a hátadat simogatja, de ha zavar, akkor nyugodtan szólj neki, hogy neked ez nem esik jól, és mondd el neki, hogyan fejezze ki úgy a szeretetét, ahogy neked is jó.

A szülőktől szerintem simán megkérdezheted, hogy mi a helyzet ezzel a cici-témával, nincs ebben semmi ciki, majd elmondják legalább, hogy ők hogyan kezelik a helyzetet.

2015. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyanennyi idős, és őt is érdekli a cici-téma, szerencsére nem mániákusan, de néha előjön. Ez ugyanolyan érdekes számukra, mint hogy a fiúk és a lányok nemi szerve is más. Ennek ellenére persze érthető, hogy téged zavar ez a dolog, ezért azt javaslom, hogy ha legközelebb előhozza, nyugodt hangon magyarázd meg neki, hogy ezt nem illik. Nem olyan kicsi már, hogy ne fogja fel.
2015. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Olyankor is megfigyelhető hasonló viselkedés, ha valakit túl korán elválasztottak a szoptatástól, pedig a baba még szopott volna.


De lehet egyszerűen életkori sajátosság (5 éves ikerfiaim vannak, nálunk inkább erről van szó).


Ne feszengj rajta sokat, egyszerűen mondd meg neki, hogy nem illik mások előtt a cici-nuni-kuki témával előhozakodni. Ilyenkor tanulják meg a kicsik, hogy ezek intim testrészek, nem olyanok, mint a többi, épp ezért misztikusabbá, érdekesebbé válnak hirtelen a számukra.

2015. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 es egy 5 eves lanyom van es ugyan ez a temak! Anya nagy cocije mindig tema! De mikor a nyar elejen elöször rövidnacit vettem a kicsi elkezdte a combomat csogolgatni, pedi usziba is jarunk ott is fürdöruhaba vagyok!

Szerintem a meztelen bör teszi velük!

Nalunk a cici-puni-kuki sem tabu tema, annyit beszelhetnek rola amiennyit akarnak! Kimondottan a cicimet nem fogdozhatja, de ha meglatjak miert ne beszelhetnenek rola?


Kerdezö: ha a gyerek solaig nalad lesz megörzesen akkor kerdezd meg a szülöket hogy otthon hogy megy ez a tema!

2015. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ötödiknek: persze, hogy lehet beszélni róla, kell is, de te szülőként írtál, a kérdező pedig csak vigyáz arra a kisfiúra.


Képzeld el, ha a kislányaid másoknak akarnának intim témákkal előhozakodni, egyebekről nem is szólva.

Még akit nem intenek, tanítanak óvatosságra, az is lehet a pedofilok céltáblája sajnos, de ilyen túl nyitottan meg főleg!

Muszáj őket megtanítani, kivel miről lehet társalogni, kinek mit (nem) szabad hagyni.

2015. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem tud még különbséget tenni, hogy anyukának vagy nem anyukának csinálja :)

Az én fiam popsi mániás, de például nyilvános helyen is simán felhúzná a pólómat, hogy puszit adjon a hasamra :) persze résen vagyok... és próbálom elmagyarázni neki, hogy otthon még megteheti, de nyilvános helyen nem!

szerintem csak érdeklődik :)


Az enyém 8 éves.

2015. szept. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van esetleg kistesója, akit láthat szopizni?

Egyébként nálunk is popótéma van állandóan 5,5 évesen. Remélem nemsokára kinövi:))

2015. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!