Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem, vagy mi...

Nincs elég tejem, vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Mikor mellre teszem a babám, erős szívó mozdulatokkal szopizik, viszont hamar elfárad (38. hétre született, elég kicsi a szája pl., de hogy ez okozhat-e méretbeli problémát a mellbimbómmal szemben, nem tudom...)és olyankor csak csüng a mellen, nem szív, vagy csak alig.


Amikor bal mellre teszem, a jobb mellemből elkezd szivárogni a tej, amikor jobb mellre rakom, akkor meg a balból. Innen gondolom, hogy van tejem, viszont lehet, nem elég.


Általában megvárom, míg ő kiköpi a bimbót, vagy kifordul a szájából, de van, hogy mivel bealszik, én veszem ki a szájából.


Nem tud büfizni szinte egyáltalán, és ha kakil, akkor olyan, mintha erőlködne, mintha a szelek bántanák. Amúgy van széklete, sárgás, szerintem megfelelő mennyiséget "termel", pisit is, de sokszor nyűgös, mint akinek sűrűn fáj a hasa.


Azt honnan tudhatom, hogy megfelelő mennyiségű-e számára a tejem, ha amúgy jön a mellemből a tej?


Illetve hogyan tudnám szaporítani a tejemet?


Próbálkoztam mellszívóval is, de az eléggé fájdalmas, a baba szopizása nem fáj, vagy legalábbis korántsem annyira, ezért próbálom inkább sűrűbben mellre tenni, de nem mindig hatásos.


A mell begyulladásának mik a tünetei? Ha be van gyulladva, akkor egyáltalán nem jön belőle a tej, vagy attól még jöhet?



2015. szept. 20. 20:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Másfél hetes a baba amúgy.
2015. szept. 20. 20:49
 2/16 anonim ***** válasza:

ne görcsölj rá ennyire. ha minden jól működik és miért ne működne, tudod, csak pozitívan akkor épp annyi tejet termel a szervezeted mint amennyi kell. vagyis ez úgy néz ki, hogy amennyit kiszív, annyit termel. ha fejed, akkor becsapod a tested, azt hiszi annyival többet evett a baba, így annyival többet termel másnap. ha nem eszi ki az összes tejet akkor nem is termel majd annyit. tehát beáll kereset-kínálatra :)

ha éhes marad a baba, akkor sír szopi után, keresi a cicit, határozottan jelzi, hogy éhes. azzal, hogy gyakrabban mellre teszed mint ahogy ő azt igényelné, azzal csak azt éred el, hogy túleszi magát és fájni fog a hasa.

tehát szaporítás ilyen módon nem működik, hacsak nem egy michelin babára gyúrsz :D

2015. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Biztos van elég tejed, szerintem csak elfárad, még nagyon pici. Az igény szerinti szoptatás a legjobb tejszaporító. lll.hu-n tájékozódj.
2015. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy szerintem is csak hasfájós, ezen az idő segít majd 3-4 hónap és elmúlik.
2015. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem jól csinálsz mindent, és van elég tejed a leírtak alapján. Azt írtad hamar belefárad. Mennyi idő az aeddig aktívan szopik, azaz láthatóan szív és hallhatóan nyel? Ha alkalmanként 5-10 perc megvan, akkor annyi idő elég az evésre. Ha ennél kevesebb ideig szopik rendszeresen, akkor lehetnek gondok. (sárga baba-de ők inkább bealszanak, nem elég jó izomtónus, szülés közbeni sérülés, húzódás-de ne keressük a bajt ami nincs is, tehát mennyi ideig szopizik az a bébi?) Utána a,, csüngős" tevékenység a komfortszopás, amire ugyanúgy szüksége van a babának! 38. hétre született baba az teljesen,, kifejlett", és az is normális hogy pici a szájacskája.

Onnan lehet tudni, hogy elég a tej, hogy napi 4-6 nehéz pisis pelenka legalább van. Hathetes koráig naponta akár többször, de legalább kétnaponta sárga kenőcsös kakija van. (Hat hetes kor után, több, akár 14 nap is eltelhet két kaki közt, ha pisil rendesen, és jójedvű, más baja nincs.)

Méregetni egyáltalán nem célszerű, elég ha két hetente méred 2 hós koráig, utána havonta fél éves koráig. Naponta legalább 10-12 x rakd mellre, és ne korlátozd h mennyi ideig szopik-hajrá tovább ahogy eddig is csináltad.

Az nem baj ha nem büfizik, az én babám se büfizett ennyi idősen, bezzeg most... :) Valószínűleg nem nyel levegőt. A hasa fájhat ha rossz idő jön, vagy egyszerűen még most szokja meg a tényt hogy emészt.

A tejed teljesen biztosan megfelelő neki, mivel,, rossz" tej nem létezik. Szaporítani gyakori mellretétellel lehet, és növekedési ugrásoknál, amikor több tejre lesz szüksége, amúgy is többször kér-csak bízz a babádban, hallgass a jelzéseire és az ösztöneidre.

Az hogy nem sikeres a fejés az nem jelent semmi bajt-egyszerűen a szopi hatékonyabb.

Gyulladt mell piros, duzzadt, fájdalmas, láz kísérheti a gyulladást. Jöhet belőle tej, de nem ürültek ki megfelelően a tejmirigyek. Az ezt megelőző állapot mikor csak piros, feszes a mell, ilyenkor abból a részből ki kell juttatni a tejet. A babát olyan szögben rátenni h onnan szívja. Ha mégsem sikeres ez, akkor jön a fejés, ki kell masszírozni a felgyűlt tejet onnan. A forró zuhany arra a területre segít. Egyes esetekben tejkő, egy kis tùródarab zárhatja el ideiglenesen a tejcsatornát. Ilyenkor különösen fontos, hogy ezt kifejd! De ez szerencsére ritka. Ilyenkor a tejkő elzárja a tej útját, amíg ki nem jött nem jön a tej, és utána ömlik.

Remélem nem ijesztettem rád, nem vészes a szoptatás,csak próbáltam a legtöbb problémát összefoglalni. Sok sikert!

2015. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Bella169 ***** válasza:

Ha tudsz fejni szopi után akkor van elég tejed. Ha mégis aggódnál hogy keveset eszik mérd szopi elött és után is meg és meglátod mennyit eszik egyszerre.

Amúgy 6-8 hetes korig ajánlott fejni, mert a kicsik még nem olyan erősek, hogy ki tudják üríteni teljesen a mellet, és ha nincs kiürítve akkor abból mellgyulladás vagy tejelapadás lehet.


Erölködő kakilás: Ez az azért van mert az újszülöttek hajlamosak rá, hogy egyszerre nyomjanak hasból és feszítsék be a feneküket, így hiába a hasprés nem jön a kaki. Ez normális. Kb 2 hónapos korukra tanulják meg, hogy ha nyonak hasból lazuljanak el fenékbe.

Úgy tudsz neki segíteni, hogy vagy bicikliző mozdulatokat csinálsz a lábával, vagy leülsz egy fotelba felteszed valamire a lábad és felhúzod és a combodra fekteted háttal (kb félülő helyzetbe), úgy hogy a lábai behajlítva legyenek (úgy mintha felhúzná őket) ez segít ellazulni is könnyebben kijön a kaki.

2015. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Onnan lehet tudni, hogy elég-e a tejed, hogy leméred evés előtt és után a babát.
2015. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Abból sokat nem tud meg, hogy leméri a babát... A babák nem olvassák a nagy könyvet, hogy tudják, mennyit kell enni.


A legfontosabb, hogy ne aggódj. A leírtak alapján van elég tejed - különben nem folyna a másikból, amikor szoptatsz. Ha begyullad, azt észre fogod venni, mert pokolian fáj. Ne stresszelj rá semmire, csak tedd mellre, amikor csak kéri. Nincs más titok.

2015. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Evés előtti és utáni mérés a világ legrosszabb praktikája- ha napi 12x szopik akkor 12x méri? És miután a gyerek evett lehet h komfortszopik vagy elalszik mellen, akkor keltse fel?!?! Ha nagyot büfizik/pukizik/pisil/kakil a két mérés közt, az is bezavar. Ilyen méregetés csak arra jó hogy anyukát és a babát is stresszelje.
2015. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bella169 ***** válasza:
22%

Nemfeltétlenül. Engem például az stresszel ha nem tudom lemérni. Görcsösen igyekszem mindig hazaérni következő etetésre, hogy mérni tudjam.

Amúgy ha két mérés között nincs pelenkacsere (hanem vagy az első mérés elött vagy a 2. mérés után van kicserélve akkor a pisi kaki nem befolyásol.)

És igen annyiszor méri ahányszor eszik. A lányom 9-10 alkalommal eszik egy nap és minden etetést mérek, mert így vagyok nyugodt. Sőt minden nap fürdés elött mérek tiszta súlyt is. Külön vettem babafigyelő füzetet amibe vezetem mikor melyik mellből mennyit evett, mikor aludt, melyik oldalán aludt, mikor volt pisi, kaki, séta, játék.

Ja és a méréshez nem kell felébreszteni. Le lehet tenni óvatosan a mérlegre és akkor nem ébred fel. az enyém kb 10ből egyszer ha felébred mikor mérem etetés után.

2015. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!