Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan is kezdjek szoptatni?...

Hogyan is kezdjek szoptatni? Hogy működik, amíg be nem áll a kereslet-kínálat?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy szopi a jobb, majd a következő a bal mellből? Vagy egy szopi ez egyik mellből, a másikat utána nyomban kifejni? Következő szopinál fordítva?

2015. okt. 13. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
20-30 perc az A mellen, utána 10-15 a B mellen...majd következőnél a B-vel kezded, azon 20-30 és a másikon 10-15 perc..ahogy idősödik, hamar kiürül a mell, belövell, és jobban fogod érezni mikor üres és mikor nem.
2015. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen kár rágodni, vagy gondolkozni. Úgyis a baba fogja meghatározni. Szoptatás után pedig tök fölösleges fejni. Minek, de őszíntén? A baba úgyis csak annyit fog enni amennyire szüksége van és a mellben is csak anyi fog termelődni. Ha szoptatás után még a fejéssel is szórakozol annyi tejed lesz, hogy nem fogod tudni hová tenni, álandóan fejheted, ami meg a legrosszabb, hogy sokkal könnyebben begyuladhat a fölösleg miatt. Ki mondta, hogy fejni kell a szoptatás után?
2015. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnek meg üzenem: Ha mindig percre nézi a szoptatási időt ne lepödjön meg, ha idegrohamot kap! A gyerek tudja mikor elég, ha 5 percig szívja akkor annyi kellett neki, ha 20-ig akkor meg annyi. Ezt nem lehet perctáblázatban meghatározni!
2015. okt. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt, hogy mindkét mellet kínáljam egy-egy szopikor vagy csak az egyiket. De gondolom, a másik is be van durranva ilyenkor, s nem bír ki pl még 2 órát, amíg megint enne a kicsi. Mivel nincs még tapasztalatom, azért mertem megkérdezni...
2015. okt. 13. 15:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyszer az egyikből kapott, utàna a màsikból. Én felvàltva kìnàltam. Utàna nem fejtem. Àltalàban jóllakott egy mellből, ha nem, akkor a màsikból is kapott. Szerintem ez csak elsőre tűnik bonyolultnak, amìg nem csinàlod :)
2015. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3: az én babám először 2 percekig szívta...laikusként gondoltam, jaj de jó miylen ügyesen eszik...3 nap múlva olyan mellgyulladást kaptam hogy 2 hétig nem mehettünk el a kórházból...akkor megfogadtam hogy az első párhétben akkor is egy óráig lesz cicin, ha 10 percenként kortyol egyet mert neki úgy kényelmes...tudom én is hogy alapból 4 perc alatt végez egy baba, de ez sajnos az újszülöttekre nem igaz vagy legalábbis nem mindig. egyébként 2 hét után elkezdtem így szoptatni, és egy éves koráig ment is, ahhoz képest hogy az elején szinte elapadtam a láztól, ez szép eredmény, tehát szerintem jól csináltam.
2015. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok a válaszom még mindig ugyan az. Majd a baba eldönti mennyi kell neki. Lehet, ha csak az egyikből kap nem elég neki. Kínáld meg mindig mindkettővel. Nekem annyi tejem volt, hogy ikreket etethettem volna. Mindig megkínáltam mindkettővel, ha nem kért nem evett. Ennyi. Ha meg úgy érzed álandóan csomos, feszül a melled akkor felejtsd el a melltartót. Hagyd, hogy a felesleg kifolyon, tudom sz@r érzés folyamatosan a tejben tocsogni, de inkább, mint hogy begyulladjon. Én megúsztam 3 nap lázzal. Ha úgy érzed nem ürül rendesen, és nehezen szívja a kicsi akkor evés előtt tegyél rá forróvizes rongyot(amien meleget elviselsz) attól lazul az egész és könnyebben kifolyik. Utánna meg hideg vízet, azzal kicsit megapasztod, de azt inkább nem ajánlom, mert azzal el is apadhat, de 1-2* nem árt. Fejni(géppel) nem jó, mert az a mélyen lévőket nem szívja ki, és az gyulad be igazán. Muszáj rábízni a babára, mert, ha a fejéssel bekavarsz akkor később fog a kereslet-kínálat beállni.
2015. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"a válaszom még mindig ugyan az. Majd a baba eldönti mennyi kell neki. Lehet, ha csak az egyikből kap nem elég neki. Kínáld meg mindig mindkettővel. "


én ugyanezt írtam de mindegy. és az időtartamot pedig azért, mennyi idő alatt az a baba is jól lakik, aki nem ismeri az 5 percig tart a szopi szabályt...

2015. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
-m
2015. okt. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!