Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptathatok, ha hasmenésem van?

Szoptathatok, ha hasmenésem van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mitől van hasmenésed. De szerintem szoptathatsz. Főleg, ha csak elcsaptad a gyomrod valami étellel.
2010. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Hát én most túlvagyok egy brutális hányós-hasmenéses vírusfertőzésen a kisfiammal és a férjemmel együtt, felváltva ápoltuk egymást, de a legkisebbem 4 hós, még csak szopik és ő az egyedüli aki (lekopogom) nem kapta el, megkérdeztem az orvost annyit mondott, hogy nagyon alapos kézfertőtlenítés történjen mielőtt és miután a babával foglalkozunk, de ezért nem kell abbahagyni a szoptatást, mert tejen keresztül nem terjed.

Max.kézről kaphatná el, ha nem mosnánk alaposan.

2010. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
A szervezeted által termelt "ellenanyagok" megjelennek az anyatejben, ezáltal véded a babádat a szoptatással. A higiéniára fokozottan figyelni kell, de ha el is kapja a babád, a lefolyása enyhébb lesz, mintha nem szoptatnád.
2010. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Igen, de nagyon ügyelj a fokozott folyadékpótlásra a hasmars és a szoptatás miatt is!

Akár gyomorrontás, akár fertőzés miatt van, szoptass tovább. Az előbbinek nincs kihatása a babára, az utóbbinál pedig épphogy jó, ha szoptatsz, az előttem szóltak miatt.

2010. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!