Elfelejt szopizni?

Figyelt kérdés

Ha sokat alszik a másfél hónapos babám (több, mint 3 órát), utána szinte "elfelejti", hogyan kell szopizni: csak vagdalja a fejecskéjét jobbra-balra cicit keresve, de mikor rácuppan, kiköpi, rángatja.


Van elég tejem, ilyenkor, ha nem tudja bekapni a bimbót, a szája mellett folyik a tej, néha a ruhája, egész arca tejcsis lesz, mégis üvölt, hogy éhes.


Ez mitől lehet szerintetek?


Nem én kényszerítem sok alvásra ilyenkor illetve nem tagadnám meg tőle a cicit természetesen, ha látnám, hogy éhségre kel. De csak alszik békésen jó hosszú órákat, majd ez következik. Ha lefejem szopi idő előtt kicsit a mellem, hogy jobban be tudja kapni cicit, az sem mindig segít, hiába nem feszülnek ilyenkor a melleim már annyira. És az a fura, hogy "rá is harap" a bimbóra, el is kezdi szívni sokszor, majd kiköpi. A mérleg meg ilyenkor kétségbeejtően kevés gyarapodást mutat (pl. 30-40 grammot), pedig van, hogy egy etetés alkalmával megeszik akár 100-120 grammot is (bár ezek még nem túl gyakoriak).



2015. okt. 24. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs a nyelve lenőve egy kicsit? Lehet, hogy valamiért nem tudja bekapni mindig rendesen? Esetleg bimbóvédőt próbáltál?
2015. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam,hogy le van nőve a nyelve.A babáknál a szopás egy reflex,tehát nem hinném,hogy elfelejti,más lehet a gond.
2015. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy az esetek többségében tökéletesen tud szopizni: bekapja a bimbóudvar egy részét is, érzem, ahogy szívja a tejet és nyeli is, olyankor a mérleg is mutatja a gyarapodást.


És ezzel szemben vannak ezek az időszakok, amikor képtelen "rácsatlakozni" cicire, kínlódunk mindketten, ő sír, mert éhes, én meg azért, mert nem tudom etetni.

2015. okt. 24. 15:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Tegnap este pl. használtam bimbóvédőt, de nem is tudom, hogy lehet ezt helyesen használni, mert fognom kellene a bimbóvédőt is (vagy nem?)meg tartani a babát is.


Ezzel kicsit többet tudott enni, de ilyen időszakokban katasztrófa, hogy szinte fogy, nemhogy gyarapodna, meg ugye valahol ellenérzésem van, hogy szilikont vesz a szájába a mellbimbóm helyett, mikor tudom, hogy máskor meg milyen profin csatlakozik rá mellre.

2015. okt. 24. 15:54
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy az mindig probléma, hogy mohó nagyon, rengeteg levegőt nyel, ha éhes. Ha nem annyira éhes, akkor szép lassan rácsatlakozik és eszeget, amíg ki nem köpi.
2015. okt. 24. 15:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nektek is fáj, mikor a baba rácsatlakozik a mellre? Miután már szopizik, utána már nem fáj, de ahogy ráharap, az igen. Ez normális?
2015. okt. 24. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális ha fáj. Be kell edződjön a cici. Azért a nyelv lenövése még így is esélyes lehet, a fiamnak le volt nőve, és előfordult, hogy tudott szopizni (1x, 2x, de neki nagyon sokat kellett felvágni), de átlagban az volt a helyzet, amit te leírtál. Ezért jutott eszembe.
2015. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja 7-es vagyok. Nem sebes a cicid? Annyira nem harapja ki? Ha a bimbóvédő jól passzol, akkor csak addig kell odafogni, amíg elkezdi szívni. Utána tökéletesen illeszkedik.
2015. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De az egyik cicim most is sebes, van, hogy vérzik is.
2015. okt. 24. 18:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak azt mondom, hogy nyelv lenövés, a fiamnál detto ez volt. Hívnék a helyedben egy szoptatási tanácsadót, Ő tud neked segíteni. Lehet, hogy azért nem szopizza a cicit, mivel sebes, és véres. Azt a tejet amúgy sem szabad neki oda adni, mert állítólag kihányja. Van valami kenőcs, ami gyorsan begyógyítja, én is használtam, de már nem jut eszembe a neve.
2015. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!