Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Monural port lehet szedni...

Monural port lehet szedni szoptatás alatt? SOS

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta 1,5 napig nem szabad utána szoptatni, de a gyógyszertájékoztatón az van hogy 1 adagot be lehet venni szoptatás alatt is. Valaki?
2015. nov. 13. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Hallgass az orvosra.
2015. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel az lll szoptatási tanácsadókat, nekik van nemzetközi hatóanyag táblázatuk, ami megmutatja, hogy mennyire megy át az adott hatóanyag az anyatejbe, és hogy mekkora veszély/kockázat van a bab részére.


Nekem is kellett szednem gyógyszereket, csak ők tudtak segíteni, plusz a gyerekorvosom, ő is megerősítette amit a szopis tanácsadók mondtak, de a szakorvosom nekem is azt mondta, hogy ne szedjem az adott gyógyszert.

Ők nem tanulták ezt az orvosin, hogy milyen hatással vannak a szoptatott babákra az adott hatóanyagok, és csak vállvetve rávágják, hogy inkább ne szoptasson az anyuka, mondván, hogy "az a biztos".

Ne hagyd annyiban, járj utána!

2015. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet venni.

Ezen az oldalon hatóanyag alapján utána lehet nézni mindennek:

[link] itt a fosfomycin (a Monural hatóanyaga) veszélytelen.

Bocs a kirohanásárt, de tököm tele van, naponta olvasom hogy inkompetens orvosok minden hülyeség miatt eltiltják az anyukákat a szoptatástól. Nem tudom mire fel, félnek hogy bepereled őket?! Sajnos szoptatási tanácsadótól információt pedig kevesen kérnek. Miért nem tudja azt mondani az orvos (most mindegy hogy háziorvos, vagy fül-orr-gégész vagy aneszteziológus) hogy ez nem a szakterületem, kérdezzen meg egy hozzáértőt... Bocs.

2015. nov. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi utolsó!

A doki konkrétan azt mondta hogy húgyúti fertőzésre nincs olyan gyógyszer ami mellett lehetne szoptatni. NAgyon elkeseredtem, mert azért egy szopizós babát nem olyan egyszerű nem szoptatni ha egyszer ahhoz van szokva.

2015. nov. 14. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

kettes vagyok, igen, ezt az oldalt nézik a szopis tanácsadók is. :)

Örülök, hogy kitetted!


Igen, én is belefutottam inkompetens gégészbe.

Velem konkrétan közölte, hogy döntsem el, hogy meg akarok-e gyógyulni, vagy szoptatni akarok, és hogy ő azt az antibiotikumot, amit a gyerekorvosom "veszélytelennek ítélt" és ajánlott, ő konkrétan nem hajlandó felírni, mert szerinte "szart sem ér" (Ezt így mondta).

Végül a házi orvosom felírta az antibiotikumot és lássunk csodát, meggyógyultam tőle, méghozzá két nap után hatása volt, előtte hetek óta húzódott a problémám...


Jobbulást Neked kedves KÉrdező!

2015. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2015. nov. 14. 20:58
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez az oldal 100%-ig tuti amit belinkeltetek? Mert most meg a Detralex-be futottam bele, amiről az egyik internetes oldal konkrétan azt írja hogy szoptatás alatt tilos szedni, de az e-lactancia.org oldalon meg teljesen veszélytelennek írja a hatóanyagot. Ez hogy lehet???

A gyógyszertájékoztató szerint pedig nem áll rendelkezésre elég adat szoptatás alatt ezért kerülendő a gyógyszer használata! :-(

2015. nov. 23. 15:02
 8/8 anonim válasza:

Igen, az [link] elég ismert, és elismert oldal a témában. Tartalma frissül, hivatkozik a konkrét tanulmányokra.

A magyar gyógyszer szabályok elég szigorúak, nagyon sokszor azért van elkenjavallat valamire, mert nincs bizonyíték a biztonságosságára (attól függetlenül, hogy nincs ismert veszélyessége).

2023. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!