Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti menstruáció?

Szoptatás alatti menstruáció?

Figyelt kérdés
6 hétig vérezgettem szülés után. 12 hetes volt a kisfiam, amikor megjött. Most november 4-5 körül kellett volna megjönnie (28 napos ciklissal számolva) de semmi. ;( 4 napja annyira fájt a petefészkem, mint régen ovukor. Ez lehetséges? Óvszerrel védekeztünk, de nem ellenőriztük minden alkalom után. Persze veszek tesztet csak érdekel, hogy lehet- e ilyet, hogy egysuer megjön, aztán nem :( vagy mennyi az az idő ami normális, hogy megjöjjön. Köszi :)
2015. nov. 16. 16:59
 1/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Jól értem, hogy most jönne meg másodszor a gyerekágyi vérzés óta? Akkor inkább arra gondolj, hogy még nem állt be a ciklusod, lehet, hogy nem is fog. Ha szülés előtt 28 napos volt a ciklusod, lehet, hogy most hosszabb lesz, de az is lehet, hogy kell pár hónap, vagy majd ha elhagyod a szoptatást, akkor fog beállni. Ha 4 napja éreztél ovu-fájdalmat, az is azt támasztja alá, hogy hosszabb a ciklusod, ovu után 14 nappal kell elvileg megjönnie, vagyis még 10 napod van addig.

Nekem pl. szoptatás alatt nem is volt peteérésem, akkor se, mikor már rendszeresen menstruáltam. Akkor 30 nap körüliek voltak a ciklusaim, szoptatás után átálltak átlag 25 naposra.

2015. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 9 héttel szülés után jött meg és vissza is állt rendszeres 28 naposra, ahogy korábban. Az orvosom azonban mondta, hogy az is normális, ha szoptatás alatt nem jön meg, illetve az sem kirívó, ha nem áll vissza egyből a régi rend szerint.
2015. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem több mint egy évig nem jött meg szülés után és utána is csak 1-2 Havonta, hol így, hol úgy. 10 hónapig volt még ilyen rendszertelen, utána sikerült a tesó. ;)

Szoptatás alatt bármi normális.

2015. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy minden termeszetes szoptatas alatt! Az is ha nem jon meg, az is ha ossze vissza, az is ha rendszeres!:)
2015. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Akkor várok még egy kicsit, aztán tesztelek ;)
2015. nov. 17. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!