Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki elmagyarázná nekem ezt...

Valaki elmagyarázná nekem ezt a tejleadó reflexet? Kérdések lentebb:

Figyelt kérdés

1) miért van az hogy néha fájdalmasan érzem, néha meg semmit sem? amikor nem érzem akkor nincs is a leadás? kimarad?

2) azt figyeltem meg hogy akkor érzem amikor sok folyadékot iszom. más is figyelt meg ilyen összefüggést?

3) ha véletlenül az van hogy ha nem érzem, nem is történik meg akkor az mit jelent? mármint nyilván nem marad éhen a kisbabám. de csak annyi hogy nehezebb szívnia?

4) egy szoptatás alatt csak egyszer érzem, pedig két mellből szoptatok. de egyszerre érzem mindkét mellemben olyankor, csakhát ugye egyszerre egyből eszik. ezt sem értem.


Köszi bocsi


2015. nov. 17. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

1) én akkor érzem fájdalmasan,ha jobban tele van,ha nem annyira,alig érzem

2) lehet akkor több tejed van

3) leadó nélkül lehetetlen kiüriteni a mellet,ezért biztos,hogy van,csak nem érzed

4) mindig mindkét mellben van leadó reflex,mert egyszerre működnek,

2015. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

1) Minél jobban tele van a melled, annál erősebb, annál hamarabb jön a reflex. Ha nem érzed, akkor is észreveszed, hogy a másik melledből is szivárog a tej. Igen, mindkét mellben egyszerre jelentkezik, függetlenül attól, hogy csak az egyiket éri inger. Innen tudhatod, hogy volt reflex, csak esetleg nem érezted.

2) Biztosan van összefüggés, nyilván ha többet iszol, több tejed lesz. Ettől a tejadó reflex is erősebb, lásd az első pontot.

3) Ismét vissza az első ponthoz. Ha a másik melledből is szivárog a tej, akkor volt tejadó reflex, akkor is, ha nem érezted. Persze ha nem szivárog, akkor is lehetett reflex. Nekem, mikor már csökkent a tej mennyisége, hozzátáplálás elkezdése után, elmaradt a szivárgás, aztán már egyre kevésbé éreztem a reflexet, a végén pedig már egyáltalán nem.

4) Van, akinek egy szoptatás alatt többször is van, van, akiknek csak egyszer. Én is utóbbiak közé tartozom (illetve tartoztam), pedig én is két mellből szoptattam. Azért akkor is tud szopni a baba, ha éppen nincs tejadó reflex. Sőt, szerintem a mellnek jobb, ha a tejadó reflex után legalább részben kiürül, mintha benne pangna a tej következő szoptatásig.

2015. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de akkor mit szív ha nincs tejleadó reflex. ez csak megkönnyíti a dolgát nem? és attól még ugyanúgy tudja szívni.
2015. nov. 18. 11:18
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:

A tejadó reflex nyilván segít, hogy a baba könnyebben szopjon, de ha amúgy is ki tudja szívni, akkor nincs gond akkor se, ha éppen kimarad. Ha szopás közben a babádnak ott a szája csücskében a tej, akkor jön a melledből. Meg azért a nyeldekléséből is tudni lehet, hogy éppen mennyi tejet tud egy szívásra a szájába gyűjteni. Pl. a szoptatás elején még minden szívás után nyel, aztán már csak mondjuk minden másodiknál. Én ilyenkor, őszintén bevallom, kézzel át szoktam masszírozni a mellemet, kinyomni a tejet, még szoptatás közben. Jó érzés, ha teljesen kiürül, ha eltűnnek a csomók.

Amúgy a túl erős reflex se jó, attól meg, hogy magától spriccel a tej a baba szájába, olyan gyorsan, hogy nem tudja olyan gyorsan lenyelni, csak fuldokolni kezd. Olyankor nem árt megvárni a reflex elmúlását, hogy magától, a maga ütemében tudja folytatni az evést a baba.

2015. nov. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


Én már második gyermek mellett vagyok tejleadó,sokat fejek (napi 1 liter).Nem tudom,hogy mindenkinél egyformán működik-e,de az biztos,ha nekem nem indulna be a tejleadó reflexem egy fejésnél 5x-6x is,nem tudnám se lefejni,se a gyerkőc nem tudná kiszopizni.

Nálam egy fejés igy néz ki:

Kézzel fejek,amikor még tele van,magától beindul a leadó reflex,ahogy elkezdek fejni,mindkét mellet lefejem jó alaposan,amig már csak csordogál.Na itt jön a trükk,újra meginditom a tejleadó reflexet (ujjaim között elég határozottan sodorgatom ide-oda a bimbóimat,hogy ingert kapjon,mint amikor szopizik a gyerkőc),ilyenkor újra beindul a leadó,erőteljesen jön a tej,szintén lefejem mindkét mellem,amig már csak éppen csepereg.Ezután újra beinditom... megint ezerrel spriccel,újra lefejem mindkettőt...Ezt egy fejés alkalmával 5x-6x és ekkor lesz teljesen csomómentes a mellem,tehát megközelitőleg kiürül.Azt,hogy beindul a reflex nem érzem fájdalmasan,de a mellem tapintásából igen,ilyenkor megkeményedik kissé.Szoptatásnál szintén ugyanigy működöm,amig be nem indul,csak szivogatja a gyerkőc a mellem,miután beindul,nyel ezerrel,aztán megint hallom,hogy úgymond üresben szivja,egyszer csak megint nyel ezerrel...

Én úgy képzelem el ezt a leadó reflexet,hogy amikor a mell kissé megkeményedik,a felsőbb tejmirigyekből leprésel egy adag tejet a lenti tejöblökbe,miután az kiürül,újra leprésel egy adagot.

Üdv

2015. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit,hogy valakinek úgy is elapadhat a teje,ha mondjuk van mennyiség,de valami miatt (pl. erősebb stressz) blokkolódik a leadó reflex vagyis nem indul be,tehát a baba nem tudja leszivni a tejet,ezért simán elapadhat.

Másik pedig,amikor valaki csak fejéssel szeretné fenntartani a tejet,érdekes,hogy nagyon keveseknek sikerül.Nyilván ez is a leadó reflex miatt van vagyis,hogy nem indul be,mivel a fejés kevesebb ingert ad a mellnek,mint a szoptatás.

1-es megint

2015. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hmm. érdekes, köszi.

csak nekem azért furcsa mindez mert sosem érzem hogy nagyon tele lenne, vagy ilyesmi. és ugye olykor érzem a reflexet olykor pedig nem. és mégis általában jól lakik a baba.

2015. nov. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!